Sokół wygrał w Grodzisku Mazowieckim. ZOBACZ CAŁY MECZ!

2022-10-22 18:32:43 Sokół Ostróda, Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Sokół Ostróda wygrał w Grodzisku Mazowieckim. Fot. Emil Marecki

Piłkarze Sokoła Ostróda odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem podopieczni Janusza Bucholca pokonali na wyjeździe 2:1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Ostródzki szkoleniowiec przed tym meczem musiał dokonać przymusowych trzech zmian w porównaniu ze zwycięskim meczem z Jagiellonią II Białystok. Za żółte kartki pauzowali Dawid Kasprzyk (najlepszy strzelec drużyny), doświadczony Tomasz Porębski oraz Kamil Skok. Zmiennicy dali radę i wygrali spotkanie na ciężkim terenie w Grodzisku Mazowieckim.

Warto zaznaczyć, że obydwa zespoły w zeszłym sezonie rywalizowały ze sobą w II lidze. Sokół rok temu także wygrał na wyjeździe z Pogonią, ale w porównaniu z tamtym meczem nie ma już żadnego piłkarza Sokoła.

Początek spotkania nie wskazywał na wygraną Sokoła. Gospodarze zdobyli bramkę po błędzie bramkarza Norberta Florczaka, piłkarz Sokoła zwlekał z wybiciem piłki, na tyle długo że zdołał podbiec Jean Franco Sarmiento i wpakował piłkę do siatki. Radość gospodarzy trwała tylko do 25 minuty. Łukasz Święty popisał się bardzo ładnym uderzeniem z okolicy 23 metrów, piłka wpadła prosto w okienko.

Zwycięska bramka tego spotkania padła w 66 minucie spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Furman, a z bliskiej odłegłości piłkę do siatki wpakował Michał Kiełtyka.

Sokół Ostróda po 13 spotkaniach ma 17 punktów na koncie. Za tydzień ostródzki zespół zagra u siebie z Pelikanem Łowicz.

• Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Sokół Ostróda 1:2 (1:1)

1:0 - Sarmiento (8), 1:1 - Święty (25), 1:2 - Kiełtyka (66)