Stomil wygrał z Siarką po bramce w ostatniej minucie

2022-10-22 16:39:15 Stomil Olsztyn, Siarka Tarnobrzeg

Piotr Kurbiel dał Stomilowi zwycięstwo w Tarnobrzegu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn wygrał drugi mecz z rzędu, chociaż znów do 90. minuty nic nie wskazywało na to, by zgarnął komplet punktów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Piotr Kurbiel.

Trener Szymon Grabowski zapowiadał walkę o trzy punkty w starciu z Siarką. Do Tarnobrzega nie mógł zabrać kontuzjowanych Bartosza Florka i Mateusza Maćkowiaka, natomiast do składu wrócili: po pauzie za żółte kartki Lukáš Kubáň, a po kontuzji Karol Żwir. W wyjściowej jedenastce po raz kolejny pojawił się Bartosz Waleńcik, a w środku pola od pierwszej minuty wyszedł Hubert Krawczun.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych, mało było akcji podbramkowych. Stomil mógł pokusić się o zdobycz bramkową, ale w 11. minucie Piotr Kurbiel nie miał szczęścia po dograniu Dawida Kalisza, bo po jego stzrale piłke z linii bramkowej wybił obrońca. Swoją okazję miał tez Karwczun, którego strzał również został zatrzymany przez jednego z obrońców. Gospodarze mieli optyczna przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować strzałem na bramkę Stomilu.

Druga odsłona spotkania to wzmożone ataki Siarki, która łatwo rozbijała akcje gości i coraz częściej dochodziła do niezłych sytuacji strzeleckich. W grze olsztynian było sporo chaosu, a przy próbach wyjść z kontrami często wdzierała się w poczynania zawodników trenera Grabowskiego niedokładność. Więcej okazji miała Siarka, a najlepszą zmarnował w 58. minucie Iván Agudo, który po ładnej, indywidualnej akcji nie trafił w bramkę Jakuba Mądrzyka.

Gdy wydawało się, że mecz skończy się podziałem punktów, Stomil miał rzut wolny w 90. minucie po faulu na Waleńciku. Dośrodkował Shinbata a piłkę do siatki skierował głową Piotr Kurbiel, dla którego było to piąte trafienie w tym sezonie.

- Bardzo się cieszę, że wygraliśmy tutaj to spotkanie - powiedział po meczu Szymon Grabowski, trener Stomilu. - Wygraliśmy zasłużenie, bo chłopcy realizowaliśmy to co od nich zakładaliśmy. Nasz plan na ten mecz był trochę inny, ale przyjeżdżając tutaj i gdy zobaczyliśmy stan murawy i aurę to po rozgrzewce musieliśmy zmienić nasz pomysł. Szczególnie chodziło o budowanie akcji i momentami to różnie to wyglądało. Ja jestem zadowolony z tego, że graliśmy odważnie, mimo błędów indywidualnych, które się nam przytrafiały w momencie konstruowania akcji i utrzymywaniu się przy piłce. Nie odchodziliśmy od tego, a cały czas próbowaliśmy stwarzać przewagę w polu.

I dodaje: - Gratulacje dla moich zawodników za to co się działu w polu karnym przy stałych fragmentach gry po obu stronach boiska. Wiedzieliśmy jakimi zawodnikami Siarka dysponuje. Raz, że personalia, a dwa warunki fizyczne są jedne z lepszych w lidze. Kto by nie wchodził do jeden wyższy od drugiego. Super, że wybroniliśmy, a dokonaliśmy fajnej sprawy, że po stałym fragmencie gry to my zdobyliśmy bramkę i jak się później okazało zwycięską. Czeka nas fajna podróż do domu, ale nie zapominamy, że to końcówka rundy. Trzeba dobrze przepracować mikrocykl, zregenerować się i powalczyć o kolejne zwycięstwo.

Za tydzień (29. października) Stomil podejmie na własnym stadionie Radunię Stężyca.

• Siarka Tarnobrzeg - Stomil Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Kurbiel (90)

Stomil: Mądrzyk - Wójcik (75 Kubáň) , Kośmicki, Tecław, Waleńcik, Kalisz (86 Szypulski) - Krawczun (63 Żwir), Spychała, Shibata, Caetano (86 Szabaciuk) - Kurbiel.