Krótko - Kobiety

Wysoka wygrana Stomilanek

2022-10-03 09:48:48 KKP Stomilanki Olsztyn, Polonia Środa Wielkopolska

Stomilanki Olsztyn po wygranej w Mrągowie. Fot. Stomilanki Olsztyn

Stomilanki Olsztyn w minioną sobotę pomimo wolnego weekendu rozegrały ligowe spotkanie. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego rozgromiły 7:1 Polonię Środa Wielkopolska. Spotkanie zostało rozegrane w Mrągowie.

Piłkarski Stomilu nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywala, a na boisku czuły się na tyle dobrze, że wpakowały rywalkom, aż siedem goli, z czego już pięć do przerwy.

Do trzynastej minuty było już 2:0 dla Stomilanek, a dwa gole na otwarcie meczu strzeliła Oliwia Korzec. Do przerwy jej koleżanki dorzuciły jeszcze trzy gole, a po przerwie dwie kolejne. Rywalki zdołały strzelić tylko honorową bramkę i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem 7:1. Stomilanki w sześciu spotkaniach łącznie strzeliły dwadzieścia trzy gole.

Za dwa tygodnie w niedzielę (16 października) Stomilanki zagrają u siebie z rezerwami UKS-u SMS Łódź. Zespół rywali w tym sezonie I ligi spisuje się fatalnie bo na pięć spotkań przegrał wszystko. W tym meczu po pauzie za czerwoną kartkę będzie mogła już zagrać Ester Sunday, więc moc strzelecka Stomilanek będzie jeszcze większa.

• KKP Stomilanki Olsztyn - Polonia Środa Wielkopolska 7:1 (5:0)

1:0, 2:0 - Korzec (5, 13), 3:0 - Kałużna (32), 4:0 - Libera (34), 5:0 - Rabiega (42), 6:0 - Olender (73), 6:1 - Połatyńska (78 k), 7:1 - Czarnecka (90)

Stomilanki: Ptaszek - Bida (70 Czarnecka), Kędzia, Skrzypińska, Libera (88 Żukowska), Sokołowska, Osajkowska, Kałużna (88 Ludkiewicz), Rosiak, Korzec (51 Krech), Rabiega (70 Olender)