Kolejny remis Stomilu

2022-09-10 00:38:01 Stomil Olsztyn, GKS Jastrzębie, Szymon Grabowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn ponownie zremisował w lidze, tym razem z GKS-em Jastrzębie 1:1. Olsztynianie od 10. minuty gonili wynik, a bramkę wyrównująca strzelił w 83. minucie Karol Żwir.

Olsztynianie przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem czterech zawodników. Nadal kontuzje leczą Dawid Kalisz, Bartosz Waleńcik i Igor Kosmicki, natomiast Sebastian Szypulski musiał pauzować za 4 żółte kartki.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu podopiecznych trenera Szymona Grabowskiego. Już w 10. minucie przegrywali 0:1 po pewnie wykonanym przez Daniela Stanclika rzucie karnym. Pierwszy strzał oddali dopiero po ponad 30 minutach gry. Jeszcze w doliczonym czasie Jakub Tecław skierował piłkę do siatki rywali, ale sędzia spotkania, pan Szymon Łężny odgwizdał faul na bramkarzu gospodarzy Grzegorzu Draziku.

Na drugą połowę Stomil wyszedł odmieniony, przede wszystkim trener Grabowski zdjął z murawy bezproduktywnych Huberta Krawczuna i Piotra Kurbiela, a wpuścił Macieja Spychałę i Wericka Caetano. Olsztynianie rzucili się do odrabiania strat, Caetano trafił w spojenie słupka z poprzeczką, w sytuacji sam na sam lepszy od Filipa Wójcika okazał się Drazik.

Do wyrównania Stomilowi udało się doprowadzić dopiero w 83. minucie. Karol Żwir wykorzystał zamieszanie w polu karnym i ustalił tym samym wynik spotkania.

- Myślę, że rozegraliśmy dwa spotkania - powiedział po meczu Szymon Grabowski. - Pierwszą połowę traktuje jako osobny pojedynek i drugą. Kto był na meczu, ten wie z jakiego powodu. Pierwsza połowa jest to najsłabsza nasza połowa w dotychczasowych rozgrywkach i to było widać. Przegrywaliśmy pojedynki w powietrzu, mieliśmy problem z długimi podaniami przeciwnika za linię obrony. Błąd w defensywie kończy się rzutem karnym i do przerwy przegrywamy. Po przerwie wychodzi odmieniona jedenastka, odmieniony skład i personalnie i delikatnie w ustawieniu, ale przede wszystkim zupełnie inny materiał ludzki, jeśli chodzi o mental. To było widać i zagraliśmy, jeśli nie najlepszą połowę, to taką, która predysponowała nas do tego, żebyśmy zeszli z trzema punktami. Dużo prowadzenia gry, praktycznie żadnej przegranej drugiej piłki, czyli odwrotnie proporcjonalnie do tego, co miało miejsce w pierwszej połowie. Prowadzenie gry, kreowanie sytuacji, poprzeczka, niewykorzystane sam na sam. Cały czas dobrze to wyglądało, pachniało bramkami, niestety strzelamy tylko jedna bramke i remisujemy. Szanujemy ten remis, ale do domu do Olsztyna wrócimy z dużym niedosytem. Osobne gratulacje dla ludzi, którzy znów pojechali za nami setki kilometrów i taką sama drogę będą musieli wrócić. Ogromny szacunek panowie i liczymy dalej na wasze wsparcie.

Do następnego spotkania Stomil ma trochę więcej czasu na regenerację, bo zagra dopiero w niedzielę (18. września). Do Olsztyna przyjadą rezerwy Śląska Wrocław.

• GKS Jastrzębie - StomilOlsztyn 1:1 (1:0)

1:0 - Stanclik (10 k), 1:1 - Żwir (83)

Stomil: Mądrzyk - Szabaciuk, Tecław, Kubań - Wójcik, Krawczun (46 Spychała), Żwir, Shibata, Maćkowiak - Kurbiel (46 Caetano), Florek (80 Niewiadomski).