Trzecia porażka Concordii

2022-08-21 19:11:37 Concordia Elblag, Jagiellonia II Białystok

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu,  fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Rafał Kadłubowski / MMKS Concordia.

Nie udało się przywieźć Concordii choćby punktu z Białegostoku. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego przegrali z rezerwami Jagiellonii aż 2:5 i kończyli mecz w 9, po czerwonych kartkach dla Mateusza Szmydta i Ivana Spychki.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Słoników, bo już w 18. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Szymona Drewka. Gospodarze szybko wyrównali i objęli prowadzenie. W 24. minucie, w ciągu zaledwie 60 sekund dwie bramki strzelił Maciej Twarowski. Przed przerwą wyrównał Łukasz Kopka, dla którego było to już 3 trafienie w tym sezonie.

Druga połowa należała już do gospodarzy, a hattrickiem popisał się wprowadzony po przerwie Maciej Bortniczuk. Cocnordia miała swoje szanse, min. na 3:3 mógł wyrównać Mateusz Szmydt czy kilka minut później Paweł Olszewski. W końcówce z boiska wyleciał Szmydt i Ivan Spychka.

W 5. kolejce Concordia zmierzy się u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 12 na stadionie przy ul. Krakusa. Wcześniej, bo w środę (24 sierpnia) Słoniki zmierzą się na wyjeździe w meczu I rundy WPP z GKS-em Wikielec.

• Jagiellonia II Białystok - Concordia Elbląg 5:2 (2:2)

0:1 - Drewek (18), 1:1, 2:1 - Twarowski (24, 24), 2:2 - Kopka (42), 3:2, 4:2, 5:2 - Bortniczuk (49 k, 64, 84).

Concordia: Woźniak - Spychka, Szwara, Edil (75 Rękawek), Bukacki (68 Rudziński), Drewek, Jarzębski, Kopka (68 Kaczorowski), Szmydt, Szramka (64 Łęcki), Pelc(75 Nestorowicz).