Liga gra! - Kobiety

Wysokie zwycięstwo Stomilanek w Częstochowie

2022-08-15 08:47:49 -

Stomilanki Olsztyn wygrały w Częstochowie. Fot. Stomilanki Olsztyn

Stomilanki Olsztyn idealnie rozpoczęły nowy sezon w I lidze kobiet. W pierwszym meczu podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały 5:1 ze Skrą Częstochowa. Nie wystarczyło to jednak zostać liderem po I kolejce, bo Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:0.

Stomilanki dokonały sporych wzmocnień w porównaniu z ostatnim sezonem i otwarcie mówią, że interesuje je upragniony awans do Ekstraligi kobiet. Przybyła m.in. Ester Sunday, która jest reprezentantką Nigerii i ma za sobą występy nawet na mistrzostwach świata kobiet.

Stomilanki wyszły na prowadzenie w 29 minucie za sprawą Alicji Sokołowskiej, która silnym strzałem zza pola karnego wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Chwilę później było już 2:0 po tym jak rzut karny pewnie wykorzystała Gabriela Kędzia. Skra przed przerwą strzeliła bramkę kontaktową, ale po zmianie stron gole strzelały już tylko zawodniczki z Olsztyna.  Już w 48 minucie gola strzeliła Justyna Libera, debiutująca w nowych barwach, a w 55 minucie pierwszego gola w nowych barwach strzeliła Sunday. Wynik spotkania ustaliła Adrianna Rosiak.

Stomilanki dominowały całe spotkanie i wynik mógłby być jeszcze wyższy. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego będą się liczyć w walce o awans. Mają to potwierdzić już w drugiej kolejce, kiedy to u siebie zagrają ze Trójką Staszkówka/Jelna.

• Skra Częstochowa - Stomilanki Olsztyn 1:5 (1:2)

0:1 - Sokołowska (29), 0:2 - Kędzia (36 k), 1:2 - Matusiak (43), 1:3 - Libera (48), 1:4 - Sunday (55), 1:5 - Rosiak (68)

Stomilanki: Ptaszek – Kałużna (82 Korzec), Silny, Taranowska (72 Krech), Rosiak, Kędzia, Osjakowska (87 Czarnecka), Libera, Sunday (82 Rabiega), Skrzypińska (72 Olender), Sokołowska