Sokół przegrał ze Świtem

2022-08-13 21:32:58 Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Sokół Ostróda przegrał ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Fot. s28

Sokół Ostróda zanotował drugą porażkę w nowym sezonie III ligi. Tym razem na własnym boisku przegrali 2:3 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Zespół prowadzony przez Dominika Bednarczyka źle wszedł w mecz, bo pierwszą bramkę Sokół stracił już w dziewiątej minucie spotkania. W polu karnym faulował Łukasz Święty, a gola pewnym uderzeniem zdobył Łukasz Sosnowski. W 21 minucie było już 2:0 dla Świty. Arkadiusz Ciach trafił w spojenie, a Kamil Wiśniewski głową skierował piłkę do siatki. W 36 minucie spotkania było już 3:0 dla gości, Piotr Basiuk wyłożył piłkę do Jana Nawotczyńskiego, który minął dwóch obrońców i z kilku metrów trafił do siatki.

Wydawało się, że w drugiej połowie Świt może pójść za ciosem i skończyłoby się to wielkim blamażem w Ostródzie, ale miejscowa publiczność zobaczyła gonitwę Sokoła, ale niestety ostatecznie nie udało się nawet zremisować. W 69 minucie ładnym uderzeniem z głowy bramkę zdobył Święty, a w tej sytuacji dośrodkowywał Maksim Kwiencer. Sokół próbował szybko zdobyć kolejnego gola, ale druga bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry strzał Świętego został zablokowany, a silna dobitka z 14 metrów Dawida Kasprzyka trafiła do celu.

- Zagraliśmy dwie różne połowy tego spotkania - mówił po spotkaniu Dominik Bednarczyk, szkoleniowiec Sokoła. - Za pierwszą mogę tylko przeprosić, ale z drugiej strony biorę to na siebie, bo budujemy ten zespół. To jeszcze tak będzie wyglądało, że ten zespół musi się zgrywać. Będziemy rozmawiać o tym dlaczego pod względem zaangażowania nie zagraliśmy w pierwszej połowie jak tak w drugiej. W drugich 45 minutach było widać, chociaż z błędami, to co chcemy grać, przynajmniej na swoim stadionie.

I dodaje: - Będziemy szukać rozwiązań, bo niektórzy są pod formą. Trzon obrony chcemy tak zgrywać, żeby tych bramek nie tracić. Kolejna strata punktów boli, ale nie poddajemy się. Cieszę się z drugiej połowy, tu się tworzy zespół. Ja się podpisuje dwoma rękoma pod tym zespołem. Będę szedł do końca w zaparte, pytanie, którzy zawodnicy pójdą za mną w ten ogień.

W innym spotkaniu III ligi Concordia Elbląg zremisowała na własnym stadionie z Unią Skierniewice.

Kolejne spotkanie Sokół Ostróda zagra już w najbliższą środę. Drużyna ma bliski wyjazd do Mławy na mecz z beniaminkiem Mławianką.

• Sokół Ostróda - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:3)

0:1 - Sosnowski (9 k), 0:2 - Wiśniewski (21), 0:3 - Nawotczyński (36), 1:3 - Święty (69), 2:3 - Kasprzyk (90)

Sokół: Florczak – Kwiencer, Porębski (46 Kopacz), Skok, Kiełtyka – Szałkowski (46 Mysiorski), Furman, Święty, Musiński, Banul (72 Pawluczuk), Kasprzyk