forBet promocja

Krótko - Inne

W Nidzicy zagrają dla Ukrainy

2022-08-04 15:41:09 Leszek Dublaszewski, Adam Zejer

Plakat promujący imprezę. Fot. Materiał prasowy organizatorów

Plakat promujący imprezę. Fot. Materiał prasowy organizatorów

W sobotę (5 sierpnia) w samo południe odbędzie się w Nidzicy mecz charytatywny na rzecz Ukrainy. Koalicja sportowców i polityków z Warmii i Mazur zagra przeciwko pracownikom samorządowym z gminy Nidzica.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Leszek Dublaszewski, obecnie prezes Fundacji Olsztyński Laur Sportowy, który to nie daje o sobie zapomnieć, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Ukraina walcząca z agresorem z Rosji cały czas potrzebuje wsparcia i to spotkanie piłkarskie ma w tym pomóc. W trakcie meczu będą zbierane fundusze przeznaczone dla mieszkańców Ukrainy, którzy zostali zmuszeni uciekać do Polski.

- Nie możemy być obojętni wobec tego, co się dzieje w Ukrainie. Nie możemy tego zaakceptować i przejść obojętnie. Musimy w miarę naszych możliwości pomagać i pamiętać - mówi Leszek Dublaszewski.

Gospodarzem spotkania będzie miasto Nidzica, która zawsze chętnie bierze udział w takich sportowych inicjatywach. Burmistrz Jacek Kosmala jako kapitan zespołu ma poprowadzić drużynę do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Łatwo mieć nie będzie, bo Leszek Dublaszewski stanął na wysokości zadania i zmontował ciekawą drużynę piłkarską. W bramce zobaczymy Pawła Charbickiego, byłego bramkarza ekstraklasowego Stomilu Olsztyn. Do tego zagra były reprezentant Polski Adam Zejer, czy siatkarz Marcin Możdżonek. Do zespołu powołanie otrzymało sporo uczestników Igrzysk Olimpijskich: Maciej Sarnacki (judo), Adam Seroczyński (kajakarstwo), Mateusz Kamiński (kajakarstwo). W kadrze znaleźli się także parlamentarzyści: Iwona Arent, Paweł Papke, Janusz Cichoń czy Michał Wypij. Drużynę poprowadzi Andrzej Nakielski, właściciel szkółki piłkarskiej Naki Olsztyn.

Drużynę samorządowców Nidzicy poprowadzi Andrzej Arcyz, radny gminy Nidzica, a w przeszłości zawodnik i trener Startu Nidzica. Do kadry powołano 21 zawodników i nikt nie odmówił uczestnictwa.

Oprócz meczu piłkarskiego odbędą się także imprezy towarzyszące. Dzieci będą mogły pozjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach oraz uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez MOSiR. Będzie także przygotowany catering, głównie dania z grilla.

rys

Komentarze

 1. Troll 2022-08-05 12:45:33 (***.***.***.***) #76597 0:0 zgłoś

  Wstyd Polacy, wstyd

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #  # 
#   #   #  # 
 #### ##### #  # 
   # #   # ## # 
#  # #   ## ## 
 #### ###### #  #