News - Puchar Polski

Sobotnie wyniki Wojewódzkiego Pucharu Polski

2022-07-30 21:38:23 Wojewódzki Puchar Polski

Sokół Ostróda wygrał w Turznicy. Fot. s28

Za nami spora część spotkań I rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Z rozgrywek odpadły już trzy zespoły forBET IV ligi. Polonia Lidzbark Warmiński przegrała w Biskupcu, a w Kętrzynie drużyna Mamr Giżycko. Do tego w Lubawie przegrała Polonia Iłowo.

Wyniki piątkowych spotkań

Wyniki niedzielnych spotkań

W Biskupcu na nowo wybudowanym stadionie miejscowa Tęcza wyeliminowała Polonię Lidzbark Warmiński. Obydwa zespoły przed sezonem dokonały ciekawych transferów i w tym spotkaniu wszyscy zaprezentowali się publiczności. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:1, a w nowym klubie gole strzela już Patrycjusz Malanowski, który opuścił Błękitnych Pasym.

Z pucharowej rywalizacji opadła także drużyna Mamr Giżycko, która w zeszłym sezonie grała jeszcze w III lidze. Podopieczni Przemysława Łapińskiego przegrali 1:2 w Kętrzynie z miejscową Granicą. W 11 minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Bobrowskiego, ale w 19 mieliśmy już remis za sprawą Michała Świderskiego. Gola na wagę awansu strzelił w drugiej połowie Marcin Spirydon.

Bez niespodzianek odbyło się w spotkaniach naszych III-ligowców. Concordia Elbląg wygrała 9:1 z Agatem Jagłownik, a Sokół Ostróda w tym tygodniu zaliczył drugie spotkanie pucharowe, i tym razem wygrał 5:1 w Turznicy z Płomieniem. Przypomnijmy, że w minioną środę podopieczni Dominika Bednarczyka przegrali w Pucharze Polski z GKS-em Jastrzębie.

Do sporej sensacji doszło w Zagajach (powiat braniewski, gmina Lelkowo). B-klasowa Granica wygrała 2:1 z Błękitnymi Orneta. – Moi zawodnicy zagrali bardzo fajną piłkę – powiedział po meczu Jerzy Bukacki, trener Granicy Zagaje. – Błękitni Orneta widać, że po spadku są w głębokim kryzysie. Straciliśmy gola na początku, a to była praktycznie ich jedyna sytuacja. Potem oddawali strzały z daleka, a my w drugiej połowie przy prowadzeniu 2:1 powinniśmy spokojnie wygrać wyżej. Bardzo cieszy nas to zwycięstwo. Cieszy mnie też spora ilość kibiców, którzy przyszli na mecz.