forBet promocja

News - II liga

Dominik Bednarczyk nowym trenerem Sokoła Ostróda

2022-06-14 11:37:07 Sokół Ostróda, Dominik Bednarczyk

Dominik Bednarczyk nowym trenerem Sokoła Ostróda. Fot. sokolostroda.com

Dominik Bednarczyk nowym trenerem Sokoła Ostróda. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda znalazł trenera, który poprowadzi zespół w rozgrywkach III ligi. Przypomnijmy, że drużyna w poprzednim sezonie zajęła ostatnie miejsce w II lidze. Drużynę miał początkowo prowadzić nadal Wojciech Figurski, ale ostatecznie drużynę objął Dominik Bednarczyk.

Dla obecnie III-ligowa Sokoła Ostróda to czwarty już trener w przeciągu roku. W poprzednim sezonie zespół prowadzony był przez trzech szkoleniowców. Najpierw punktów nie potrafił zdobyć Jarosław Kotas, następnie zespół przejął jego asystent Hubert Błaszczak, a w połowie stycznia szkoleniowcem został Wojciech Figurski, który dokończył zmagania w II lidze, ale rozstał się z Sokołem.

Jak zapewniał nas w rozmowie sprzed kilku tygodni na to wpływ nie miała słabsza postawa piłkarzy w ostatnich spotkaniach II ligi. Trener Wojciech Figurski pracował już nad transferami do zespołu, ale ostatecznie jest teraz bez pracy.

- Jednak nasze wizje wobec budowania drużyny mocno się różniły i jak ma wyglądać rola trenera w tym projekcie - mówi Figurski. - Pewne sprawy się nieakceptowalne i nie mogłem się na nie zgodzić. Rozstaliśmy się w zgodzie, podaliśmy sobie ręce i to jest dla mnie najważniejsze. O rozstaniu nie zdecydowały wyniki, bo ja już dzwoniłem do zawodników, zaplanowałem sparingi w okresie przygotowawczym.

Działacze Sokoła Ostróda znaleźli następcę Figurskiego. Drużynę poprowadzi 43-letni Dominik Bednarczyk, który przez ostatnie 1,5 roku pracował w III-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. W zasadzie to jeszcze pracuje, bo została jeszcze do rozegrania jedna kolejka. Jego zespół ma szansę zakończyć tegoroczne zmagania nawet na 5 miejscu w tabeli. Na tym poziomie rozgrywkowym prowadził jeszcze Avię Świdnik i RKS Radomsko, a pierwsze szlify trenerskie zdobywał w IV-ligowej Pogoni Staszów, której jest wychowankiem.

Jak piłkarz występował także m.in. w Siarce Tarnobrzeg czy Lechu Poznań, ale na najwyższym szczeblu rozgrywkowym grał dopiero na Cyprze, gdzie przebywał w latach 2006 - 2012.

Przed nowym trenerem zadanie zbudowania zespołu praktycznie od nowa. Wielu piłkarzy z Sokołem się już pożegnało, głównie wracając do swoich klubów z wypożyczeń. I tak m.in. Szymon Dowgiałło rozpoczął przygotowania ze Stomilem Olsztyn. Ernest Dzięcioł ma grać w Pogoni Siedlce. O przychodzących transferach póki co nic nie wiadomo.

Sezon III ligi startuje w pierwszy weekend sierpnia. Z naszego województwa oprócz Sokoła zagra także mistrz forBET IV ligi Concordia Elbląg. Być może uratuje się jeszcze GKS Wikielec, ale o tym przekonamy się w sobotni wieczór.

rys

Komentarze

 1. ja 2022-06-20 19:04:16 (***.***.***.***) #76345 0:0 zgłoś

  Minimum Liga Europy

 2. Zmiany ! 2022-06-16 16:37:48 (***.***.***.***) #76309 0:0 zgłoś

  zmiany powinny być także w zarządzie klubu

 3. zarząd 2022-06-16 07:31:21 (***.***.***.***) #76308 0:0 zgłoś

  my żadnego cwela nie stawiali

 4. Powodzenia 2022-06-14 15:47:03 (***.***.***.***) #76304 0:0 zgłoś

  Czy ktoś wie jaki cel został postawiony przed trenerem Sokoła przez Zarząd?

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #  # 
#  # #   #  # 
#   ##### #  # 
# ### #   #  # 
#  # #   #  # 
 #### ###### ####