forBet promocja

Liga gra! - III liga

Możliwe, że jeden z III-ligowców się uratuje

2022-06-03 11:34:45 Znicz Biała Piska, GKS Wikielec, Mamry Giżycko

GKS Wikielec. Fot. Paweł Piekutowski

GKS Wikielec. Fot. Paweł Piekutowski

Znicz Biała Piska i GKS Wikielec są w ostatnim czasie w znacznie lepszej formie i możliwe, że jednemu z tych zespołów uda się jeszcze wygrzebać ze strefy spadkowej. Jak spiszą się nasi trzecioligowcy w ten weekend? Sprawdźmy, jak najbliższe mecze 36. kolejki widzi forBET, czyli partner naszego portalu.

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSÓW NA START: DO 1 100 PLN ZAKŁADU BEZ RYZYKA, 2050 PLN BONUSU OD 2. DEPOZYTU ORAZ GRY BEZ PODATKU PRZEZ 30 DNI OD REJESTRACJI.

RYWAL ZNICZA: LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Bardzo ważny mecz czeka Znicz Biała Piska, który podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki i spróbuje przedłużyć serię domowych meczów bez porażki do 5. Lechia zajmuje wprawdzie miejsce w górnej części tabeli i wygrała dwa ostatnie spotkania, jednak na wyjazdach spisuje się znacznie słabiej, niż u siebie, bo przed ostatnim zwycięstwem z Sokołem Aleksandrów Łódzki zespół ten nie pokonał żadnego z pięciu rywali w rundzie wiosennej. Biorąc pod uwagę cały sezon, to goście zajmują wysokie 6 miejsce z dorobkiem 54 punktów i bilansem bramkowym 58:40, jednak tylko 20 punktów udało im się zgarnąć podczas meczów wyjazdowych (aż 8 porażek w 16 spotkaniach). Jeśli chodzi o bezpośrednie mecze w trzeciej lidze, to bilans ten zdecydowanie przemawia za Lechią, która wygrała aż 4 z 5 spotkań – w tych starciach Znicz lepszy był zaledwie raz, w 2019 roku.

Trenerzy obu zespołów będą musieli dokonać paru roszad w składach, gdyż kilku podstawowych zawodników będzie wykluczonych z gry za nadmiar żółtych kartek – po stronie Znicza z tego powodu nie zagrają Hubert Molski i Mateusz Furman, z kolei w drużynie gości nieobecni będą Kamil Lewiński i Klim Morenkov.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ ZNICZ BIAŁA PISKA – LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI?

 • Wygrana Znicza: 2.00
 • Remis: 3.75
 • Wygrana Lechii: 3.10
 • Znicz wygra lub zremisuje: 1.30
 • Znicz nie wygra: 1.70

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU ZNICZ BIAŁA PISKA – LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI.

RYWAL GKS-U WIKIELEC: POLONIA WARSZAWA

Niezwykle trudną przeprawę czeka GKS Wikielec, który zagra z Polonią Warszawa, czyli jednym z dwóch kandydatów do awansu. „Czarne Koszule” idą wiosną jak burza i wygrały praktycznie wszystkie swoje mecze, dlatego cały czas mają szanse na to, aby wywalczyć awans do drugiej ligi i kolejny krok będą chciały postawić właśnie w Wikielcu. Goście na ten moment zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 75 punktów (punkt mniej od Legionovii) i bilansem bramkowym 73:22, dzięki czemu są najskuteczniejszym oraz najlepiej broniącym zespołem w całej pierwszej grupie III ligi. Historia bezpośrednich meczów przemawia za klubem z Warszawy, który wygrał 3 z 4 spotkań, a ciekawostką jest fakt, iż w każdym z tych starć któryś z zespołów zachowywał czyste konto – Polonia wygrywała 1:0, 4:0 i 3:0 (w rundzie jesiennej), natomiast GKS w ubiegłym sezonie zwyciężył 1:0.

W Skierniewicach GKS kolejny raz wygrał i nie zobaczył żadnej żółtej kartki, dlatego z Polonią będzie mógł zagrać w swoim najmocniejszym zestawieniu. Jeśli chodzi o gości, to w ich składzie zabraknie jedynie Wojciecha Fadeckiego, który będzie musiał pauzować za czwarte napomnienie.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ GKS WIKIELEC – POLONIA WARSZAWA?

 • Wygrana Wikielca: 6.60
 • Remis: 4.00
 • Wygrana Polonii: 1.45
 • Wikielec wygra lub zremisuje: 2.49
 • Wikielec nie wygra: 1.06

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU GKS WIKIELEC – POLONIA WARSZAWA.

RYWAL MAMR: URSUS WARSZAWA

Coraz mniej szans na utrzymanie mają już Mamry Giżycko, które po pięciu kolejnych porażkach zagrają z niepokonanym od dłuższego czasu Ursusem Warszawa. O „Traktorkach” mówi się w kontekście ewentualnego bankructwa, jednak wyniki póki co nie idą w parze z problemami finansowymi, bo zespół ten nie przegrał już od 8 kolejek, z których aż 6 razy udało mu się wygrać. Ursus o utrzymanie w sportowej walce nie musi się już martwić, gdyż po rozegraniu 33 meczów zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 50 punktów i bilansem bramkowym 51:58, a aż 22 z 51 zdobytych bramek to autorstwo Michała Strzałkowskiego, czyli aktualnego lidera klasyfikacji strzelców. Jesienią w Warszawie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:1 i… zdobyli wszystkie bramki, gdyż do trafień Patryka Kamińskiego i Oskara Pyrzyny należy doliczyć „samobója” Pawła Czarneckiego.

Goście do Giżycka wybiorą się zapewne w swoich najmocniejszym składzie, natomiast Mamry będą musiały radzić sobie bez pauzującego za kartki Wojciecha Kuriaty, który ma na koncie już 8 napomnień.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ MAMRY GIŻYCKO – URSUS WARSZAWA?

 • Wygrana Mamr: 3.35
 • Remis: 3.80
 • Wygrana Ursusa: 1.90
 • Mamry wygrają lub zremisują: 1.78
 • Mamry nie wygrają: 1.27

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU MAMRY GIŻYCKO – URSUS WARSZAWA.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ####  #### 
 # # #  # #  # 
 ##  #  # #   
 ##  #  # # ### 
 # # #  # #  # 
#  # ####  ####