0:5 w Lublinie

2022-05-01 21:23:17 Sokół Ostróda, Motor Lublin

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Maj w to piąty miesiąc w kalendarzu i niestety pięć goli stracił Sokół 1 maja na wyjeździe w Lublinie. Miejscowy Motor zgarnął pewny komplet punktów, który przybliża się do gry w barażach o I lige.

Wojciech Figurski w tym meczu nie mógł skorzystać z usług Wojciecha Mazurowskiego, który w ostatnim meczu z Pogonią Siedlce nabawił się urazu. Od pierwszej minuty w akcji zobaczyliśmy Jana Klimka.

Piotr Ceglarz wyprowadził Motor na prowadzenie już w 6 minucie spotkania. Gospodarze kombinacyjnie rozegrali rzut rożny i Paweł Rabin musiał skapitulować po strzale z 15 metrów. Sokół Ostróda, który na wiosnę jeszcze nie wygrał chciał za wszelką cenę szybko doprowadzić do wyrównania, co sprawiło, że gospodarze czekali na swoją szansę z kontry. I tak w 22 minucie Adam Ryczkowski podwyższył prowadzenie.

Po przerwie na boisku pojawił się napastnik Dawid Wojtyra czyli goście grali na nominalnych dwóch napastników. Sokół tym samym szukał swojej szansy na gole, ale niestety stracił ich jeszcze trzy. Gościom było jeszcze trudniej, bo w 65 minucie drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony, zobaczył Ernest Dzięcioł. Ostatecznie Motor Lublin przy dopingu 2000 widzów wygrał to spotkanie 5:0.

Za tydzień Sokół powinien zagrać z GKS-em Bełchatów, ale drużyna wycofała się z rozgrywek II ligi. Do końca sezonu zostały, więc dwa spotkania. Za dwa tygodnie na wyjeździe z Lechem II Poznań, a potem 22 maja u siebie z Garbarnią Kraków.

• Motor Lublin - Sokół Ostróda 5:0 (2:0)

1:0 - Ceglarz (6), 2:0 - Ryczkowski (22), 3:0 - Kołbon (77), 4:0 - Sędzikowski (78), 5:0 - Fidziukiewicz (89)

Sokół: Rabin - Klimek, Słupski (46 Wojtyra), Kurowski, Skórecki, Mysiorski (81 Malinowski), Święty (76 Rugowski), Rogala (46 Dymerski), Turek, Sobotka (46 Montero), Dzięcioł