Smutne święta w Ostródzie

2022-04-16 21:06:04 Sokół Ostróda, Wojciech Figurski, Śląsk Wrocław

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Sokół Ostróda na 99 procent pożegnał się z II ligą. Musiałby się stać cud, żeby drużyna Wojciecha Figurskiego na nowy grała nie zagrała w III lidze. W Wielką Sobotę ostródzki zespół zremisował 1:1 ze Śląskiem II Wrocław. Wynik z przebiegu spotkania sprawiedliwy, ale gospodarze mogli to spotkanie, gdyby odpowiednio w polu karnym potrafił się pokazać napastnik Dawid Wojtyra.

Obydwie bramki spotkania padły w pierwszej połowie meczu. Na prowadzenie wyszedł Sokół za sprawą Wojtyry. W 34 minucie Kamil Kurowski ruszył z piłką środkiem boiska, uderzył z 18 metrów, piłkę odbił bramkarz Śląska, a Wojtyra na raty, ale wprawił w radość skromną zgromadzoną publiczność.

Niestety prowadzenie trwało zaledwie 3 minuty. Śląsk II Wrocław doprowadził do remisu za sprawą Sebastiana Bergiera, który oddał precyzyjne uderzenie z 10 metrów.

Po przerwie spotkanie nadal było wyrównane i z przebiegu remis można uznać za sprawiedliwy rezultat. Sokół mógł jednak to spotkanie wygrać. Wojtyra jednak najpierw źle przyjął piłkę w polu karnym, a następnie oddał za lekki strzał.

- Jesteśmy zawiedzeni dzisiejszym meczem - powiedział po spotkaniu Wojciech Figurski, trener Sokoła Ostróda. - Tabela, którą analizujemy na bieżąco nie kłamie. Wiemy jak punktujemy na wiosnę. Ile możemy mówić o niefrasobliwości czy o błędach. Prowadzimy w meczu 1:0, ale szybko tracimy gola, chociaż można było przerwać akcję w środku pola kosztem żółtej kartki. W drugiej połowie mieliśmy trzy wyśmienite sytuacje, ale jak napastnik dwukrotnie nie spodziewa się piłki w polu karnym, to ciężko myśleć o zdobywaniu bramek, a one są potrzebne żeby mecze wygrywać. Nie ma u nas stabilizacji. Bo jak wcześniej strzelaliśmy sporo goli, to popełnialiśmy błędy w obronie. Teraz w obronie w miarę przyzwoicie zagraliśmy, w ataku byliśmy niedokładni. Jak mamy swoją szansę to się jej boimy. Zostało nam 5 spotkań, bo nie liczę Bełchatowa, mamy nadzieję, że w końcu na koniec II ligi zaczniemy wygrywać.

Za tydzień Sokół Ostróda zagra na wyjeździe z Hutnikiem Kraków.

• Sokół Ostróda - Śląsk II Wrocław 1:1 (1:1)

1:0 - Wojtyra (34), 1:1 - Bergier (37)

Sokół: Rabin - Dowgiałło, Rogala, Mazurowski, Dymerski (51 Słupski) - Mysiorski (85 Żyznowski), Stępień (77 Święty), Skórecki, Kurowski, Turek - Wojtyra (85 Rugowski)

1. ,rs 2022-04-19 22:53:24 (***.***.***.***) #75681 0:0 zgłoś

To cały czas od początku roku było wiadomo że się, nie utrzyma sokół jaki smutek czy wygrana czy porażka na jedno wychodzi teraz

2. kiboll 2022-04-19 06:46:28 (***.***.***.***) #75673 0:0 zgłoś

Piękne wyniki zapisane w historii klubu.

3. Ja 2022-04-18 08:12:17 (***.***.***.***) #75667 0:0 zgłoś

Rys gdzie ta wygrana 5 meczy=0 pkt będzie

4. Obawiam się 2022-04-17 11:12:47 (***.***.***.***) #75665 0:0 zgłoś

Na początku sezonu wiosennego stwierdziłem, że za obecnego trenera oraz z tym składem Sokół nie wygra żadnego meczu. Plan jak widać jest konsekwentnie realizowany. Niezależnie kto by trenował zawodników Sokoła spadek był nieunikniony. Uważam, że obecny potencjał i jakość zawodników nie pozwala na więcej niż 6-7 pozycja w III lidze. Do jesieni odejdzie 80 % zawodników. Rozpocznie się budowanie drużyny od podstaw w oparciu o region. Niestety region jest słaby więc Sokół będzie walczył o utrzymanie. Co do rozwoju zawodników to powiem tak. Jedynie 20-25 % polskich zawodników ma szansę rozwinąć się i zrobić postępy, które pozwolą zaistnieć ekstraklasie lub klubach zagranicznych. Pozostałe 80 % poprostu gra (kopie piłkę) i zarabia na życie. Rozwój to nie tylko trening i mecz. To także własne zaangażowanie poza czasem spędzonym w klubie. Ilu z tych 80% pozostaje po treningu na murawie lub samodzielnie w wolnym czasie dodatkowo angażuje się w swój rozwój, poprawianie motoryki itd. Obawiam się, że nie wielu albo żaden z nich. Trener Błaszczak miał silne podstawy, przygotowanie oraz bardzo dobre kwalifikacje. Jest trenerem dedykowanym do centralnego poziomu rozgrywek. Obecny trener dostał zadanie przetrwać ten sezon i wyjść z twarzą ( nie zabardzo mu to wychodzi) i to realizuje. Jednakże by grać w środku tabeli III ligi potrzebny jest trener z wyższymi kwalifikacjami oraz zawodnicy w dużej części z poza regionu. regionu. Jeżeli tych standardów klub nie utrzyma będziemy walczyć o utrzymanie tak jak to dzisiaj się dzieje z Wikielcem, Zniczem i Mamry. Biedne miasto, biedny region = biedna piłka.

5. Fachowiec 2022-04-17 02:31:24 (***.***.***.***) #75663 0:0 zgłoś

Trener Sokoła wg opinii środowiska trenerskiego Kpopelnil bardzo duże bledye doborze zawodników

6. T 2022-04-16 23:22:41 (***.***.***.***) #75662 0:0 zgłoś

Zgodzę się z Vikingiem Błędem było zwolnienie Błaszczaka Za jego czasu było widać jakis postęp i były punkty teraz zdobyliśmy trzy A i jak się patrzy na niektórych zawodników to na się wrażenie że zamiast się rozwijać to się cofnęli Tragicznie to wygląda .Jak jakaś podwórkowa kopanina bez ładu i składu

7. Viking 2022-04-16 22:55:38 (***.***.***.***) #75660 0:0 zgłoś

Błędem było zwolnienie poprzedniego trenera , należało przedstawić plan na rundę i konsekwentnie realizować . Trener Figurski dostał coś na co zupełnie nie zasłużył ( mam namyśli Cv trener w drugiej lidze ) efekt jaki jest każdy widzi , poziom sztabu trenerskiego środek 4 ligi ( nie wiem czy nie zawyżam) . Z dotychczasowych meczy przy innej ławce Sokol mógł mieć Plus 7-10 pkt . Złe ustawienia meczowe , zmiany niedość ze złe personalnie to nie w czasie meczowym no i na domiar złego drużyna ma umiejętności jakie ma ale żeby sił brakowało to poprostu dramat . Podsumowując spadek był pewny przed runda rewanżowa a nawet i przed startem rozgrywek , teraz o ile zarząd myśli o przystąpieniu do rozgrywk 3 ligi ma problem nie tylko z finansami z drużyna Ali i ze sztabem bo jeżeli plan był taki ze przygotowujemy się do trzeciej ligi , to z tym sztabem , cóż szkoda nerwów inwestycji i czasu .

8. Oki 2022-04-16 22:44:21 (***.***.***.***) #75659 0:0 zgłoś

Może za mocne słowo zwolnienie ale trzeba powiedzieć że słabo to wygląda niby się starają ale to za mało na słaby Śląsk 2 ,brak stylu ,brak kreowania gry do przodu przykro patrzeć na takie widowisko

9. Misz 2022-04-16 21:24:42 (***.***.***.***) #75658 0:0 zgłoś