forBet promocja

News - Sparingi - I liga

Słabizna na koniec przygotowań. Stomil - Chojniczanka 0:3

2022-02-19 17:22:21 Stomil Olsztyn, Chojniczanka Chojnice, Adrian Stawski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski

W ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej Stomil Olsztyn przegrał z Chojniczanką Chojnice 0:3. Za tydzień olsztynianie jadą do Kielc, gdzie 26. lutego zmierzą się z Koroną w ramach 21. kolejki Fortuna I Ligi.

Pierwotnie ten sparing Stomil rozegrać miał w Sopocie na sztucznej nawierzchni, ale w piątek wieczorem okazało się, że olsztynianie będa mogli wejść na główną płytę stadionu w Olsztynie. Mecz był otwarty dla kibiców, jednak media nie mogły przeprowadzać transmisji, ani podawać składów.

Olsztynianie zagrali w tym meczu bardzo słabo. Pierwsza bramkę stracili juz w 13. minucie, gdy po serii błędów Stomilu w obronie goście wykorzystali dobre dośrodkowanie. Drugą bramkę Stomil stracił w drugiej połowie, jednak wszyscy widzieli, że Chojniczanka zdobyła gola po spalonym. Nie zmienia to faktu, że podopieczni trenera Adriana Stawskiego nie potrafili sensownie odpowiedzieć rywalom i stworzyć składnej akcji. Wynik spotkania ustalony został w ostatniej akcji meczu, gdy przy biernej postawie obrony Stomilu Chojniczanka wykorzystała dobre rozegranie z rzutu wolnego.

Po meczu Adrian Stawski zapowiedział, że w środę w klubie ma pojawić się doświadczony, środkowy obrońca z zagranicy. W poniedziałek ma natomiast wyjaśnić się co z Krzysztofem Bąkowskim, który w rundzie jesiennej był podstawowym bramkarzem Stomilu i cały czas boryka się z niedoleczonym urazem.

Po meczu trener Stawski powiedział:

- Zimny prysznic bardzo mocny, aczkolwiek przy drugiej bramce był ewidentny spalony, jestem o tym przekonany. Zawodnicy jednak powinni grać do gwizdka a nie stanąć i patrzeć jak zawodnik strzela. To jest jedna rzecz. Mamy problem z tyłu i to wiemy nie od dziś. W środę przyjeżdża środkowy obrońca i będziemy to układać. Widzę w czym jest problem, bo jedno dośrodkowanie - bramka, drugie dośrodkowanie i jest bramka. Środkowi obrońcy powinni takie piłki przechwytywać, wybijać, wygrywać głowy itd. Nie od dziś jest ten problem i długo pracowaliśmy nad tym, by ściągnąć dobrego, środkowego obrońcę. Niestety dopiero w środę on będzie, ale będzie. To bardzo dobry, środkowy obrońca, tyle mogę powiedzieć.

26. lutego o godz. 12:40 Stomil zmierzy się na inaugurację rundy wiosennej z Koroną w Kielcach.

kyn

Komentarze

 1. Brak komentarzy 2022-02-20 16:54:56 (***.***.***.***) #75259 0:0 zgłoś

  Dlaczego brakuje komentarzy na powyższym portalu?

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
# # # #  # # ## # 
#  # #  # ## ## 
 ### # #### #  #