forBet promocja

News - Inne

Sędziowie rywalizowali w szczytnym celu

2022-01-17 12:42:52 WMZPN

Przyjaciele WMZPN wygrali turniej sędziów. Fot. wmzpn.pl

Przyjaciele WMZPN wygrali turniej sędziów. Fot. wmzpn.pl

W sobotę w Olsztynie odbyła się XII edycja Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza. Była walka, emocje, integracja, ale także licytacje w szczytnym celu.

Podczas specjalnej kolacji po turnieju zebrano ponad 13 tysięcy złotych. Cała suma zostanie przekazana na leczenie Henryka Pakulskiego z Reszla, byłego sędziego piłkarskiego. Uczestnicy mogli m.in. wylicytować koszulkę bramkarską Unionu Berlin, w której bronił Rafał Gikiewicz czy koszulkę bramkarską byłego reprezentacja Polski - Artura Boruca.

Turniej sędziowski w zeszłym roku ze względów pandemicznych został odwołany. Teraz nic nie stanęło na przeszkodzie żeby piłkarscy sędziowie, obserwatorzy, delegaci i przyjaciele Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej spotkali się w jednym miejscu żeby poczuć futsalowe emocje. - Było spore zapotrzebowanie na turniej, tym bardziej, że mieliśmy przymusową pauzę w zeszłym roku - tłumaczy Jarosław Sielski, główny organizator przedsięwzięcia. - W tym roku połowę budżetu na nasz turniej przeznaczyła firma Budimex, która wspierała nas od zawsze, ale teraz wsparła nas największą sumą w historii. To nas bardzo cieszy, bo to oznacza, że nasze spotkania mają sens, że to co robimy jest doceniane i nie idzie na marne.

W turnieju najlepiej wypadła ekipa przyjaciół Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Nie ma co się dziwić, bo w tej drużynie grało sporo byłych i obecnych piłkarzy. M.in. Krzysztof Piwiszkis (MKS Korsze), Piotr Karłowicz (Polonia Lidzbark Warmiński) czy Michał Trzeciakiewicz (spora ilość występów w Ekstraklasie i I lidze). Nie mieli problemów z pokonaniem sędziów reprezentujących poszczególne ligi.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej organizuje kurs na sędziego, który odbędzie się w trzech terminach: 22-23 stycznia, 5-6 lutego, 12-13 lutego. Kandydaci na sędziów powinni spełniać następujące wymagania: sprawność fizyczna, podstawowa wiedza o przepisach gry w piłkę nożną, mieć ukończone 16 lat, minimum średnie wykształcenie lub zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły, gdzie nauka kończy się maturą. Formularz zapisowy dostępny na stronie wmzpn.pl.

rys

 

Komentarze

 1. JAJCUSZYN NA PRESESA SĄDU-TVN 2022-01-18 09:26:26 (***.***.***.***) #75119 0:0 zgłoś

  młode kadry nadzwyczajnej kasty ????

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  #### 
  #  # # #  # 
  #  #  # #   
 #  ###### # ### 
 #   #  # #  # 
###### #  # ####