Chojniczanka znowu strzeliła 4 gole Sokołowi

2021-11-27 20:20:56 Sokół Ostróda, Chojniczanka Chojnice

Sokół Ostróda przegrał 1:4 z Chojniczanką Chojnice. Fot. s28

Sokół Ostróda nie był wstanie sprawić niespodzianki w starciu z silną Chojniczanką Chojnice. Drużyna Huberta Błaszczaka fatalnie rozpoczęła ten mecz, bo już w 2. minucie goście objęli prowadzenie, a po 24. minutach na telebimie widniał wynik 0:3.

W poprzednim meczu z Pogonią Grodziska Mazowiecki, Sokoł Ostróda idealnie wszedł w mecz, bo prowadzenie objął już w pierwszej minucie. Teraz było niestety na odwrót bo na początky spotkania ostródzianie stracili gola. Kolejny raz fatalnie zachowała się obrona przy rzucie rożnym. Najwyżej do piłki wyskoczył Artur Pląskowski i wyprowadził gości na prowadzenie. W 13 minucie na uderzenie z pierwszej piłki po dośrodkowaniu w pole karne zdecydował się Michał Mikołajczyk i piłka trafiła prosto w okienko. Była to pięknej urody trafienie, ale co robili w tym czasie obrońcy Sokoła zostanie zagadką na długo. W 24 minucie gola na 3:0 strzelił Sam van Huffel, którego w zeszłym sezonie można było oglądać w barwach Stomilu Olsztyn.

W drugiej połowie na boisko wszedł Rugowski i gra Sokoła się bardziej ożywiła, niestety gospodarze nie strzelili szybko bramki i Chojniczanka spokojnie mogła kontrolować przebieg meczu. Wspomniany zawodnik nie dograł meczu do końca, bo musiał w 73 minucie zejść z powodu naciągnięcia mięśnia dwugłowego. Pod koniec meczu Sokół zdobył honorowe trafienie. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Patryk Skórecki, a jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Damiana Byrtka (były piłkarz Stomilu). Chojniczanka ustaliła wynik meczu za sprawą rezerwowego Szymona Emche.

W pierwszym meczu tego sezonu Chojnicanka także strzeliła 4 gole Sokołowi. W Chojnicach mecz zakończył się wynikiem 4:0. W innym spotkaniu II ligi Olimpia Elbląg wygrała 3:0 z Hutnikiem Kraków.

• Gole z meczu:
  • Hubert Błaszczak po meczu:
  • Sokół Ostróda - Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:3)

0:1 - Pląskowski (2), 0:2 - Mikołajczyk (13), 0:3 - van Huffel (24), 1:3 - Skórecki (86 k), 1:4 - Emche (90)

Sokół: Staniszewski (81 Rabin) - Flak, Klimek, Bondarenko, Dymerski - Skórecki, Stępień (46 Rugowski; 73 Dowgiałło), Kurowski, Mendez - Lías (81 Urban), Żyznowski (66 Słupski)