Liga gra! - II liga

Dobra passa elblążan u siebie

2021-11-06 21:17:38 Olimpia Elbląg, Chojniczanka Chojnice

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zksolimpia.pl

Trzeci mecz z rzędu na własnym boisku bez przegranej zanotowała Olimpia Elbląg. W sobotę drużyna Tomasza Grzegorczyka podzieliła się punktami z Chojniczanką Chojnice remisując 1:1.

Olimpia podejmowała sąsiada w tabeli. Przed tym meczem Elblążanie zajmowali 4. miejsce w tabeli, a Chojniczanka plasowała się miejsce wyżej. Gospodarze optycznie prezentowali się lepiej. Pierwszy gol strzelony został dopiero w drugiej połowie. W 56. minucie João Guilherme chciał zagrać do tyłu, lecz nikt nie wiedział do kogo. Wykorzystał ten błąd Szymon Skrzypczak, który wyłożył piłkę Tomaszowi Mikołajczykowi i ten dał prowadzenie Chojniczance. Na osiem minut przed końcem Hubert Krawczun uderzył zza pola karnego i elblążanie wyrównali. Podział punktów oznacza, że obie drużyny mają po 26. "oczek". Chojniczanka po raz drugi w tym sezonie zremisowała na wyjeździe.

W następnej kolejce Olimpia Elbląg powalczy o punkty z rezerwami Śląska Wrocław.

• Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice 1:1

0:1 - Mikołajczak (56), 1:1 - Krawczun (82)

Olimpia: Dudek - Piekarski, Czarny, Wenger - João Guilherme (69 Danowski), Krasa, Krawczun, Sienkiewicz (79 Winsztal), Kurbiel, Kałahur - Stanisławski (63 Bawolik)

żółte kartki: Krasa - Mikołajczak, Pląskowski, Grobelny.