Liga gra! - II liga

Sokół Ostróda wrócił do starych nawyków. 0:3 w Siedlcach

2021-10-16 17:24:28 Sokół Ostróda, Pogoń Siedlce

Sokół Ostróda. Fot. Paweł Piekutowski

Piłkarze Sokoła Ostróda nadal nie mogą zdobyć kompletu punktów na wyjeździe. Po dwóch, dobrych ostatnich spotkaniach, w których drużyna zdobyła 4 punkty, przyszła kolejna porażka w lidze. Ostródzianie mają w II lidze na koncie już 11 porażek, najwięcej ze wszystkich zespołów.

Hubert Błaszczak, trener Sokoła, w starciu z Pogonią wystawił taką samą jedenastkę, która rozpoczynała drugą połowę w zwycięskim 2:1 meczu z Hutnikiem Kraków. Spotkanie z Pogonią Siedlce zanim się zaczęło, to praktycznie się skończyło. Gospodarze, którzy podobnie jak Sokół, przeżywają ogromne kłopoty finansowe, strzelili w 9 minut dwa gole.

W 4 minucie Pogoń miała rzut rożny, który skutecznie wykończył Robert Majewski, strzałem głową wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. 5 minut później dośrodkowanie z boku boiska strzałem z bliskiej odległości skutecznie wykończył Wojciech Trochim.

Pogoń przez resztę spotkania kontrolowała spotkanie, chociaż nie palili się do szybkiego podwyższenia wyniku, tak jakby byli zadowoleni z prowadzenia 2:0. Sokół kompletnie nie wykorzystał minimalizmy gospodarzy, a do tego stracił jeszcze kolejnego gola. Wynik meczu pod koniec spotkania ustalił Franciszek Wróblewski. Sokół mecz kończył w dziesiątkę po tym jak za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Jakub Żyznowski.

- Było widać różnicę w jakości piłkarskiej pomiędzy drużynami - powiedział na konferencji prasowej Hubert Błaszczak, trener Pogoni. - Indywidualność dzisiaj zadecydowała o wygranej Pogoni. W mojej ocenie nie byliśmy zespołem słabszym, pomimo że wyraźnie przegrywamy 0:3. Mieliśmy swoje sytuacje, nawet klarowniejsze niż gospodarze, ale przespaliśmy pierwsze piętnaście minut. O to będę miał pretensje do swoich zawodników, bo musimy być skoncentrowani od 1 do 90 minuty.

Kolejne spotkanie Sokół zagra w sobotę (23 października) na własnym obiekcie z Motorem Lublin.

• Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 3:0 (2:0)

1:0 - Majewski (4), 2:0 - Trochim (9), 3:0 - Wróblewski (87)

Sokół: Staniszewski - Żyznowski, Klimek, Bondarenko, Kurowski (72 Lías) - Skórecki, Flak, Dzięcioł, Michalski (64 Faltyński), Słupski (85 Urban) - Rugowski