Krótko - V liga - Inne

Na kłopoty Śniardw... bramkarz

2021-10-13 07:00:58 Patryk Kleczkowski, Śniardwy Orzysz, Klasa Okręgowa,

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Śniardwy Orzysz 9. października walczyły o punkty z Łyną Sępopol w ramach 10. kolejki Klasy Okręgowej grupy pierwszej. Śniardwy przegrały 3:4, a dwa gole strzelił Patryk Kleczkowski. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż jest nominalnym... bramkarzem.

Klub z wojskowej stolicy Polski zajmuje środkowe pozycje w tabeli "okręgówki". Nie bez kozery o tym wspominamy, gdyż jednym z powodów absencji zawodników jest sytuacja na granicy z Białorusią i pomoc Służbom Granicznym. Dodatkowo doszły kontuzje oraz studia niektórych piłkarzy Śniardw. Ostatecznie drużyna Roberta Dobkowskiego udała się do Sępopola w czternastoosobowym składzie (fan-page Śniardw podaje liczbę dwunastu zawodników).

Siedmiu młodzieżowców w składzie, bramkarz w polu. Do 85. minuty Śniardwy prowadziły 3:2. Dwa gole strzleił wspomniany Patryk Kleczowski zaliczając jeszcze asystę przy golu Patryka Koszyckiego. Łyna wyrównała na minutę przed końcem za sprawą Damiana Giglewicza, a kilkadziesiąt sekund później za sprawą Łukasza Pawłowskiego trzy punkty zostały w Sępopolu.