Sokół w końcu wywalczył 3 punkty!

2021-10-09 20:00:00 Sokół Ostróda, Hutnik Kraków

Sokół Ostróda wygrał 2:1 z Hutnikiem Kraków. Fot. Paweł Piekutowski

Sokół Ostróda wywalczył pierwsze punkty w tym sezonie II ligi. Na własnym stadionie podopieczni Huberta Błaszczaka pokonali 2:1 Hutnika Kraków.

W zapowiedzi spotkania wspominaliśmy, że do sztabu szkoleniowego dołączył Szymon Dujko-Domański. Ostatecznie w klubie otrzymał posadę trenera przygotowania motorycznego oraz kierownika zespołu. Asystentem z uprawnieniami UEFA A został Maciej Czerkawski, ostatnio pracujący w Tęczy Miłomłyn, a w Ostródzie znany z pracy z młodzieżą.

Mecz zaczął się nie za dobrze dla gospodarzy. Piłkarze Hutnika Kraków (wspierani na trybunach m.in. przez zaprzyjaźnionych kibiców Stomilu Olsztyn) wyszli na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Świątka, który wykończył szybką kontrę.

Sokół jeszcze przed przerwą doprowadził do wyrównania. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy spotkania Sokół wreszcie doprowadził do wyrównania. Patryk Skórecki posłał kapitalną piłkę w kierunku Sebastiana Rugowskiego, który wbiegł w pole karnym i precyzyjnym uderzeniem trafił do siatki.

W 54 minucie padła zwycięska bramka w tym spotkaniu. Poszło krosowe dośrodkowanie Patryka Skóreckiego w kierunku Jakuba Żyznowskiego, ten dograł do Rugowskiego, który z najbliższej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie i tym samym strzelił drugiego gola w tym meczu.

• Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 (1:1)

0:1 - Świątek (15), 1:1, 2:1 - Rugowski (43, 54)

Sokół: Staniszewski - Żyznowski, Klimek, Bondarenko, Dymerski (46 Kurowski) - Skórecki (89 Stępień), Flak, Dzięcioł, Michalski (63 Lías), Słupski (79 Sobolewski) - Rugowski

Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1 Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1