forBet promocja

Liga gra! - I liga

Bramkowe VARiacje

2021-10-03 20:10:38 Stomil Olsztyn, Fortuna 1 Liga

Do remisu zabrakło niewiele. Fot. Paweł Piekutowski

Do remisu zabrakło niewiele. Fot. Paweł Piekutowski

Nie udało się wywieźć choćby punktu z Katowic. Stomil Olsztyn doznał 8. porażki w tym sezonie Fortuna 1 Liga. Decydujący cios GKS zadał w doliczonym czasie gry. Szkoda, bo wydawało się, że "Duma Warmii" wychodzi już na prosta.

Teraz biało-niebieskich czeka dwutygodniowa ligowa przerwa ze względu na powołanie do młodzieżowej reprezentacji bramkarza Stomilu Krzysztofa Bąkowskiego. Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała rozegrany zostanie 21. października, a trzy dni wcześniej olsztyński zespół zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Adrian Stawski (trener Stomilu): - Jesteśmy źli, rozgoryczeni, bo to był mecz statystycznie na remis. Pierwsza bramka kuriozalna, Pavlas chyba dorzucał i nasz bramkarz sam sobie wbił tą bramkę. W pierwszej połowie jeszcze to w miarę wyglądało, taktycznie bardzo fajnie. Katowice nic takiego nie stworzyły. Po takim można być tylko wkurzonym. Nie chcę mówić o całej drugiej połowie, tylko o braku odpowiedzialności, bo wpuszczamy zawodnika (Benjamin Czajka - red.), po to żeby krył przy stałych fragmentach gry Jaroszka, a nie kryje. Mogę przygotować zespół taktycznie, fizycznie, ciężko nam dzisiaj szło. Remis trzeba szanować, zawodnik dostaje indywidualne krycie i musi go kryć. Dla mnie to skrajny brak odpowiedzialności. Jaroszek tam sam był i dużo nie potrzebował, żeby strzelić gola. Takich meczy nie można przegrywać. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, bo w głowie jest tyle myśli, że to jest masakryczne co ja teraz czuje. Zespół bardzo dużo zdrowia oddał na ciężkim terenie. Pierwsza przypadkowa, nasz bramkarz poszedł do dośrodkowania, a tej drugiej nie mogę zrozumieć. Jesteśmy całym zespołem w polu karnym, zawodnik wchodzi i dostaje zadanie krycie przy stałych fragmentach gry.

Rafał Remisz (kapitan Stomilu): - Chciałem podziękować zawodnikom, że wszyscy oddaliśmy serce, daliśmy z siebie maska. Rozłożyłbym to na dwie części. Pierwsza połowa bardzo fajnie wyglądała pod względem taktycznym, powinniśmy coś wykorzystać. Po przerwie mieliśmy być skupieni i przetrwać początek, ale niestety dostaliśmy bramkę. Dopiero po tym coś ruszyło, zaczęliśmy grać w piłkę, ale to nie było to samo co w pierwszej połowie. To był mecz na remis i powinniśmy wywieźć punkt z ciężkiego terenu. Musimy przeanalizować to co się zdarzyło w ostatniej akcji i wyciągnąć wnioski. Wracamy źli i zirytowani do Olsztyna.

Rafał Górak (trener GKS-u): - Wiadomo w jak trudnej sytuacji w tabeli znaleźliśmy się po ostatnim miesiącu rozgrywek. Nie jest to dla nas sprawa komfortowa i nie była to dla nas sprawa łatwa. Wraz z drużyną wykonaliśmy mnóstwo roboty, by zapanować nad tym co było złe, chociaż nie udało nam się jeszcze doprowadzić do sytuacji, że nie stracimy bramki w meczu. Drużyna dzisiaj momentami grała w moich oczach bardzo dobrze, a szczególnie w drugiej połowie. Gratuluję zwycięstwa, bo na pewno było dużo emocjonalnych momentów. Te VARy dzisiaj wytrącają, należy czekać, to jest zawsze emocjonalne. Wychodzi jednak tak jak chcieliśmy, te rzeczy prawdziwe i tutaj dwa razy nieuznana bramka, ważne, że ta ostatnia już uznana i trzy punkty zostają w Katowicach. Wydaje mi się, że całkowicie zasłużenie i to jest dla mnie również bardzo ważne.

 • GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)

1:0 - Pawłas (47), 1:1 - Zych (70), 2:1 - Jaroszek (90)

GKS: Kudła - Wojciechowski, Janiszewski, Jędrych, Kołodziejski, Pawłas - Woźniak (78 Sanocki), Repka (78 Jaroszek), Figiel, Błąd (90 Kozłowski) - Szymczak (84 Szwedzik).

Stomil: Bąkowski - Szabaciuk (65 Wójcik), Remisz, Dampc, Straus - Żwir, Tecław, Fundambu, Pyrdoł (51 Zych), Moneta (87 Czajka) - Mikita.

żółte kartki: Woźniak, Szymczak, Kołodziejski - Remisz, Czajka.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1 GKS Katowice - Stomil Olsztyn 2:1

http://dwadozera.pl/Galeria,g1278.html

rys

 

Komentarze

 1. zorro 2021-10-05 16:45:56 (***.***.***.***) #74465 0:0 zgłoś

  Kuc skończ pie ...ć, nie jesteś ministrem zdrowia. Prawda jest taka że ch...wo grają, bo mają takich grajków.

 2. KUC 2021-10-04 16:14:25 (***.***.***.***) #74454 0:0 zgłoś

  Zaszczepinei ze tu komentujecie? powinno sie zakazac komentowania niezaszczepionym

 3. Kibic neutralny 2021-10-04 13:43:33 (***.***.***.***) #74450 0:0 zgłoś

  Po zasłużonym odpoczynku Stomil wyruszył ponownie drogą wiodącą do II ligi. Na tej drodze postawił zdecydowanie 8 kroków.

 4. Dede 2021-10-04 07:48:18 (***.***.***.***) #74448 0:0 zgłoś

  Masz rację kolego już o tym pisałem bardzo kogoś ponosi.

 5. Trwają 2021-10-03 22:35:26 (***.***.***.***) #74443 0:0 zgłoś

  Skończcie z ta duma .. ponosi was .’

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
###### #  # #  # 
#  # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
#  # #### #  #