forBet promocja

Liga gra! - III liga

III liga: Polonia Warszawa przyjeżdża do Białej Piskiej

2021-09-24 08:41:05 Znicz Biała Piska, Polonia Warszawa, Mamry Giżycko

Znicz Biała Piska zagra z Polonią Warszawa. Fot. Łukasz Szymański

Znicz Biała Piska zagra z Polonią Warszawa. Fot. Łukasz Szymański

Wyczekiwane przełamanie beniaminka z Giżycka, nieudane otwarcie budynku klubowego w Wikielcu oraz czwarty mecz bez zwycięstwa Znicza – ostatni weekend naszych trzecioligowców to prawdziwie skrajne emocje. Jak mecze 10. kolejki III ligi, w której czeka nas derbowe starcie widzi forBET, czyli partner naszego portalu?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

RYWAL GKS-U WIKIELEC: BROŃ RADOM

Po serii 6 meczów bez porażki i 3 kolejnych zwycięstwach przyszedł gorszy czas dla GKS-u Wikielec i nasz najlepszy aktualnie trzecioligowiec ma za sobą 2 mecze zakończone porażką. O przełamanie zespół spod Iławy powalczy w Radomiu z Bronią, z którą w ostatnim sezonie batalię toczył znacznie dłużej, niż przez 90 minut na boisko – wszyscy doskonale pamiętamy przepisową przepychankę, której stawką było „być albo nie być” Wikielca w III lidze. Broń w tym sezonie prezentuje się podobnie, jak jej sobotni rywal – plasuje się dwie pozycje niżej (13 miejsce), ma 12 punktów (2 punkty mniej) oraz bilans bramkowy 10:12 (identyczny, jak GKS), jednak należy pamiętać, że ma również o jeden mecz rozegrany mniej. Klub z Radomia lubi w tym sezonie grać seriami – po zwycięstwie na inaugurację przyszła seria trzech kolejnych porażek, następnie miały miejsce dwa z rzędu zwycięstwa, a teraz przyszedł czas na dwa mecze bez komplet punktów.

Jeśli chodzi o ewentualne absencje, to GKS do Radomia pojedzie raczej w pełnym składzie i w grę wchodzić mogą jedynie urazy – wszyscy zagrożeni pauzą zawodnicy „pilnowali się” w meczu z Mamrami i żaden z nich nie opuści sobotniego meczu z powodu pauzy za kartki. Mniejszy komfort będzie miał za to trener Broni, czyli Tomasz Jasik, ponieważ czwarte „żółtko” z rezerwami ŁKS-u Łódź ujrzał podstawowy środkowy pomocnik, czyli Matheus Dias i jego w tym spotkaniu na pewno nie zobaczymy.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ BROŃ RADOM - GKS WIKIELEC?

 • Wygrana Broni: 2.15
 • Remis: 3.65
 • Wygrana Wikielca: 2.70
 • Wikielec wygra lub zremisuje: 1.55

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU BROŃ RADOM - GKS WIKIELEC.

RYWAL ZNICZA: POLONIA WARSZAWA

Cztery mecze bez zwycięstwa, w tym aż trzy porażki to dla Znicza spory problem i sytuacja, w której nie znajdowali się już bardzo dawno – do tej pory ekipa trenera Ryszarda Borkowskiego raczej celowała w wyższe lokaty, a w tej chwili musi martwić się o to, aby nie zejść do strefy spadkowej. Przerwać złej serii łatwo nie będzie, bo do Białej Piskiej wybiera się Polonia Warszawa, czyli aktualny wicelider i jeden z głównych kandydatów do awansu do drugiej ligi. Ubiegły sezon to dla Polonii totalna klapa – 4 miejsce i duża strata do lidera przy takich nakładach finansowych uznane zostały za niedopuszczalne, dlatego w klubie podjęto decyzję o zatrudnieniu na stanowisku trenera Rafała Smalca, który wypromował się udaną pracą dla Unii Skierniewice. Nowy trener oraz kilka wzmocnień, jak na razie, dają dobry efekt, bo Polonia zajmuje w tabeli drugie miejsce z dorobkiem 16 punktów, bilansem 5-1-2 oraz stosunkiem bramek 15:6 – trzeba jednak pamiętać, że ma ona rozegrany jeden mecz mniej, niż lider z Legionowa i potencjalnie strata do niego może zmniejszyć się do jednego punktu. Polonia jest wprawdzie w dobrej formie i ma za sobą 4 mecze bez porażki (w tym 3 zwycięstwa), jednak…ze Zniczem bardzo nie lubi grać – na trzecioligowym froncie obie drużyny mierzyły się ze sobą 6 razy i „Czarne Koszule” wygrały tylko raz, w ubiegłym sezonie w drugim meczu grupy mistrzowskiej (4:0). Pozostałe wyniki to 3 zwycięstwa Znicza oraz 2 remisy, co z pewnością napawa naszego reprezentanta nadzieją na dobry rezultat i przełamanie fatalnej serii.

W zespole Polonii w ten weekend za kartki nie musi pauzować żaden z zawodników dlatego na boisku powinniśmy zobaczyć m.in. najlepszych strzelców drużyny w osobach Krystiana Pieczary (4 bramki) i Marcina Kluski (3 bramki), którzy dołączyli do zespołu latem i od razu stali się motorami napędowymi swojej drużyny. Jeśli chodzi o zespół Znicza, to jedynym zawieszonym zawodnikiem będzie Patryk Ołów (bezpośrednia czerwona kartka z Unią), jednak do gry wraca już Hubert Molski, który w ostatni weekend musiał pauzować.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ ZNICZ BIAŁA PISKA – POLONIA WARSZAWA?

 • Wygrana Znicza: 3.45
 • Remis: 3.80
 • Wygrana Polonii: 1.80
 • Znicz wygra lub zremisuje: 1.81

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU ZNICZ BIAŁA PISKA – POLONIA WARSZAWA.

RYWAL MAMR: LEGIONOVIA LEGIONOWO

Najcięższe w teorii zadanie czeka w ten weekend zespół z Giżycka, który choć w Wikielcu wygrał, to nadal czeka na to, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Rywalem naszego beniaminka będzie zespół z drugiego bieguna stawki, czyli lider z Legionowa. Legionovia w ubiegłym sezonie zajęła wysokie 3 miejsce, jednak latem straciła m.in. Marcina Kluskę oraz swojego najlepszego zawodnika, czyli Andrzeja Trubehę. Kadrowe ubytki nie przełożyły się wcale na gorsze wyniki i podwarszawski klub jest w tej chwili na 1 miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów oraz bilansem bramkowym 20:12, który pokazuje, że jego mecze, obok starć rezerw ŁKS-u, są najbardziej obfite w gole w całej pierwszej grupie. Legionovia jest ostatnio w naprawdę świetnej formie, bo ma za sobą serię 6 meczów bez porażki, z czego aż pięć zakończyło się jej zwycięstwem.

W obu zespołach jedynymi brakami mogą być ewentualne kontuzje, ponieważ żaden z zawodników nie będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek, dlatego w szeregach gości zagrają zapewne ich najlepsi snajperzy, czyli Michał Bajdur (5 bramek) i Dariusz Zjawiński (4 trafienia). Co istotne, wyraźnie wzmocnione będą Mamry, ponieważ do gry po jednomeczowej absencji powraca Łukasz Broź, którego doświadczenie z takim rywalem może okazać się bezcenne.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ MAMRY GIŻYCKO – LEGIONOVIA LEGIONOWO?

 • Wygrana Mamr: 4.65
 • Remis: 4.00
 • Wygrana Legionovii: 1.55
 • Mamry wygrają lub zremisują: 2.15

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU MAMRY GIŻYCKO – LEGIONOVIA LEGIONOWO.

rys

Komentarze

 1. Kibic 2021-09-27 18:26:08 (***.***.***.***) #74369 0:0 zgłoś

  Do poniżej być może masz rację

 2. do KIBIC 2021-09-26 19:30:11 (***.***.***.***) #74362 0:0 zgłoś

  Wychodzi na to że trener Borkowski potrzebuje gotowych-ogranych zawodników,którym wystarczy jedynie nakreślić taktykę na dany mecz a nie jakichś niedoświadczonych,krnąbrnych młodzieniaszków

 3. Kibic 2021-09-26 13:50:45 (***.***.***.***) #74355 0:0 zgłoś

  Do asd prawdę napisałeś cała prawdę że testowanie w Białej to porażka jak można po dwuch treningach i jednym meczu przekreślić młodzież testowana jeżeli jest szansa na takie transfery ze ktoś ch e tu grać to już sukces brał bym i dawał szanse takim chłopakom bo wiadomo że klub nie ma za dużo kasy a przetestować to trzeba by było Pana Borkowskiego czy on się nadaje na trenera 3 ligi

 4. heniek karwowiak 2021-09-26 08:55:51 (***.***.***.***) #74343 0:0 zgłoś

  brawoo WOSZCZELI

 5. do @ PIĘKNY NIEZNAJOMY 2021-09-26 07:19:47 (***.***.***.***) #74340 0:0 zgłoś

  Łukasz Kuśnierz ma juz swoją cyfrę minut spedzonych na boisku.Z niejednego pieca chleb juz jadł.Co do klubu RONA 03 jest to klub perspektywiczny budujący swoją renomę wyłacznie na własnych wychowankach a nie na wymienionych przez ciebie dorobkiewiczach,którzy wiekowo są juz oldboyami dla tych chłopców co tam grają.Zespół Rony prowadził w 2 połowie bardzo wyrównana grę z Zespołem z Białej Piskiej.Sędzia nie odgwizdnął karnego dla Rony przy ewidentnym zagraniu ręką w polu karnym za to za chwile gwizdnął problematyczny karny na Gondku

 6. Asd 2021-09-25 22:34:27 (***.***.***.***) #74331 0:0 zgłoś

  Dzisiaj Znicz w drugiej połowie meczu z Polonią pokazał sporą dawkę walki, ale mówiąc szczerze brakuje w tym wszystkim dużo jakości. Letnie okienko transferowe było słabiutkie. Testują znowu około 20 zawodników, a do klubu trafiają przeciętniacy, młodzi i mało doświadczeni zawodnicy. Transfery białoruskie dopiero dzisiaj mogły zagrać... Nie wiem czy problem leży po stronie ludzi oceniających potencjał testowanych zawodników czy po prostu możliwości finansowych klubu. Pewnie i jedno, i drugie. Na 4 ligę w Białej można by zbudować dream tram, a na 3 kadra jest już taka sobie.

 7. @ do PIĘKNY NIEZNAJOMY 2021-09-25 22:12:13 (***.***.***.***) #74330 0:0 zgłoś

  Akurat Łukasz Kuśnierz w tej rundzie jest wg mnie jest najjaśniejszą postacią w tym zespole, natomiast pozostała trójka w obecnej formie miała by problem ze znalezieniem sobie miejsca w RONIE 03 Ełk w lidze okręgowej. W mojej ocenie błąd popełniono pozbywając się środkowych pomocników : Adamiec, P. Kossyk. Furman jest bez formy i od kilku meczy powinien grzać ławę ale kto w jego miejsce? Za tydzień mecz z Błonianką bez Łukasza K. i to będzie prawdziwy sprawdzian dla środka pola.

 8. do PIĘKNY NIEZNAJOMY 2021-09-25 21:24:39 (***.***.***.***) #74329 0:0 zgłoś

  Gondek,Furman,Kuśnierz,Denert...itd. to już mocno zgrane karty.Na pełnych obrotach zagrają max 1 połówkę.Czarny ale całkiem realny scenariusz to taki że może spasć 7-8 zespołów do 4 ligi. Oby prezes p.Jankowski nie obudził sie poniewczasie z ręką w nocniku gdy nie będzie już czego gonić

 9. do zatoka......... 2021-09-25 12:45:49 (***.***.***.***) #74326 0:0 zgłoś

  Idź moher w PIS-du !!!!

 10. Piękny nieznajomy 2021-09-25 11:56:59 (***.***.***.***) #74325 0:0 zgłoś

  Do znawcy nie trzeba być w grupie spadkowej Znicz jest taki słaby ze będzie ostatni w tabeli wspomnisz moje słowo co się z nimi stało? Oni już nie mają z kim wygrać piłka im przeszkadza w grze trzeba odmłodzić zespół bo Gondek tylko do wypłaty się nadaje i kilku innych jego kolegow

 11. ZATOKA SZTUKI POZDRAWIA TVN 2021-09-25 09:47:58 (***.***.***.***) #74324 0:0 zgłoś

  Pocałujta w dupe Znicza

 12. znawca 2021-09-25 09:08:40 (***.***.***.***) #74323 0:0 zgłoś

  Znicz już jest w strefie spadkowej ,z II ligi na ten moment spadają trzy zespoły do naszej grupy co powoduje że z naszej grupy III ligi spada siedem zespołów.

 13. Piękny nieznajomy 2021-09-24 21:19:21 (***.***.***.***) #74321 0:0 zgłoś

  Masz rację Gacek już po Zniczu jak nie wezmą się w garść nic nie grają już nie trzeba silnej drużyny żeby z nimi wygrać wystarczy troszkę grać i już nie dadzą rady zero przyjęć nie dokładne podania gra nastojaco nie ma ruchu bez piłki jak idą do przodu to jeden zawodnik reszta z tyłu się przygląda niema ani jednego zawodnika co by był godny pochwały nawet Gieła słabiutko reasumując zero walki zero serca dno

 14. gacek 2021-09-24 18:13:12 (***.***.***.***) #74320 0:0 zgłoś

  Podsumowując rundę jesienną po 9 kolejkach III ligi gr.I najsłabiej prezentuje się Znicz Biała Piska. W poprzednich sezonach chciało się oglądać ten zespół. Aktualnie większość zawodników nie prezentuje już takiej jakości. Potrzebny jest jakiś bodziec, trener chyba już nie ma pomysłu na ten zespół. Niektórym zawodnikom należał by się odpoczynek na ławce rezerwowych ale letnia polityka transferowa doprowadziła do tego , że niektórzy zawodnicy nie mają konkurencji do rywalizacji. Aktualna forma zespołu nie napawa optymizmem i nie daje nawet najmniejszej szansy na wygraną na własnym boisku w tej rundzie. Obym się mylił!

 15. WELLMANN JEST PIEKNA-TVN 2021-09-24 13:37:07 (***.***.***.***) #74317 0:0 zgłoś

  Biała Psiska wygra na bank

Dodaj swój komentarz

           
#  # ######   # 
## ## #      # 
# ## # #####    # 
#  # #      # 
#  # #   #  # 
#  # ###### ####