forBet promocja

News - II liga - I liga

Co będzie pierwsze? Punkty Stomilu czy gol Sokoła?

2021-08-31 12:22:52 Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda, Olimpia Elbląg

Stomil Olsztyn fatalnie spisuje się w I lidze. Fot. Emil Marecki

Stomil Olsztyn fatalnie spisuje się w I lidze. Fot. Emil Marecki

Na poziomie centralnym w tym sezonie z naszego województwa tylko fani Olimpii Elbląg mają powody do radość. Elbląski klub po 6 kolejkach jest w czubie tabeli II ligi, a Stomil oraz Sokół jeszcze nie zdobyli żadnego punktu.

W każdym z trzech klubów z województwa warmińsko-mazurskiego przed sezonem nastąpiły zmiany trenerów. We wszystkich klubach dokonano sporej wymiany zawodników. Na ten moment jedynie Olimpia Elbląg spisuje się bardzo dobrze w lidze, bo Stomil Olsztyn i Sokół Ostróda jeszcze nie zdobyli nawet marnego punkciku po jakimś bezbramkowym remisie.

Nowym trenerem Olimpii Elbląg przed sezonem został Tomasz Grzegorczyk, który ostatnio pracował w Błękitnych Stargard. Jacek Trzeciak, który utrzymał klub w II lidze, znalazł zatrudnienie w I-ligowym GKS-ie 1962 Jastrzębie. W elbląskim klubie odeszło sporo piłkarzy, a w ich miejsce trafili inii.

Po 6 kolejkach Olimpia ma na swoim koncie 11 punktów, co daje 4 miejsce w tabeli II lidze. Elbląski klub awansował także do kolejnej rundy Pucharu Polski. W ostatnim meczu bezbramkowo zremisowali 0:0 z Motorem Lubawa.

Fatalnie spisują się pozostałe kluby z naszego województwa na poziomie centralnym. Stomil Olsztyn nie zdołał jeszcze zdobyć punktu, a jedyną bramkę Merveille Fundambu zdobył w pierwszym meczu z Chrobrym Głogów. Adrian Stawski przed sezonem zastąpił na stanowisku trenera Piotra Klepczarka. Doskonale zdawał sobie sprawę, że przy totalnej wymianie zawodników w zespole, nie będzie łatwo w I lidze, ale nikt nie przypuszczał, że będzie tak fatalnie.

Stomil z meczu na mecz gra coraz słabiej. Na początku można było mówić o pechu, braku zgrania, czarowała się większość kibiców, a teraz? Drużyna nie pokazuje nic co daje powody do optymizmu. Adrian Stawski zażyczył sobie 2 tygodnie przerwy od ligowego grania poprzez przełożenie meczu z Górnikiem Polkowice (dzięki powołaniu do reprezentacji U-21 Krzysztofa Bąkowskiego). Ten czas ma wykorzystać na solidne treningi i optymalne przygotowanie do meczu z Resovią Rzeszów. Jak w tym meczu Stomil nie wygra to… działacze muszą poważnie pomyśleć nad zmianami.

Sokoła Ostróda już nic nie uratuje w II lidze. Zespół jest skazany na spadek z hukiem z II ligi. Jarosław Kotas robi co może żeby zespół nie przegrywał po 0:5, 0:6, ale II ligi dla miasta Ostróda nie da się uratować, no chyba, że nastanie jakiś cud… Sokół w starciu z liderem Stalą Rzeszów wstydu nie przyniósł, przegrał 0:3, i coś próbował zagrozić drużynie, która pewnie zmierza do I ligi. Sokół nie zdobył jeszcze w tym sezonie jeszcze żadnej bramki, a teraz wybierają się na wyjazd do beniaminka Raduni Stężyca.

Co się stanie pierwsze? Stomil zdobędzie punkt czy Sokół strzeli gola? Szybsze szanse na to mają ci drudzy, ale tylko dlatego, że grają w najbliższą niedzielę, a Stomil na boisko wybiegnie dopiero 13 września.

rys

Komentarze

 1. amatorzy do zera . 2021-09-01 00:35:44 (***.***.***.***) #74089 0:0 zgłoś

  MOTOR LUBAWA ??? brak slow na was .

 2. Sok 2021-08-31 22:29:13 (***.***.***.***) #74087 0:0 zgłoś

  Rys ty już po sześciu kolejkach wydałeś wyrok na Sokoła Nie dziel jeszcze skóry na niedźwiedziu

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # ##### 
#  # #  # #  # 
#  # #  # ##### 
# # # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ### # #### #####