Liga gra! - Kobiety - I liga

Pierwsza porażka Stomilanek w sezonie

2021-08-29 14:46:22 KKP Stomilanki Olsztyn, Dariusz Maleszewski

Stomilanki przegrały 0:3. Fot. Emil Marecki

Pierwszej porażki w tym sezonie doznały zawodniczki KKP Stomilanki Olsztyn. Na bocznym boisku stadionu OSiR w Olsztynie uległy rezerwom UKS-u SMS Łódź 0:3.

Drużyna Dariusza Maleszewskiego do tego meczu przystępowała z pozycji lidera rozgrywek - dwa mecze i dwa zwycięstwa. Tyle samo punktów miała Polonia Środa Wielkopolska. Łodzianki zajmowały 9. miejsce w tabeli. Pierwsze minuty to dwa rzuty rożne dla Stomilanek. Ogólnie pierwsza połowa meczu wyrównana. Amelię Niedzielską próbowały pokonać m.in. Adrianna Rosiak oraz Katarzyna Kałużna. Ta ostatnia zawodniczka w 17. minucie meczu zaatakowała lewą stroną boiska, przedarła się przez dwie piłkarki łódzkiej drużyny i uderzyła z ostrego kąta. Ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym. Do przerwy bez bramek.

W 52. minucie arbiter odgwizdała rzut karny dla SMS-u. Wiktoria Lewandowska przy próbie wybicia piłki spod nóg Oliwii Malesy uderzyła w stopę łódzkiej piłkarki. Małym sprytem wykazała się Oliwia Malesa, która sekundę później upadła na murawę. Rzut karny wykorzystała Wiktoria Skrzypińska. Niedługo później Stomilanki egzekwowały rzut rożny, dośrodkowanie na około piąty metr, ale wchodzące Oliwia Silny oraz Wiktoria Lewandowska minęły się z piłką. Drugi gol padł po kontrze, gdy znajdujące się na połowie SMS-u Stomilanki straciły piłkę. Rezultat podwyższyła Oliwia Malesa pokonując Aleksandrę Szczerbaczewicz uderzeniem z pola karnego. Na trzynaście minut przed końcem SMS wywalczył rzut wolny po zagraniu ręką Oliwii Silny. Mimo interwencji bramkarki KKP Wiktoria Skrzypińska po raz drugi wpisała się na listę strzelców po golu sprzed linii szesnastego metra.

Porażka spowodowała spadek Stomilanek na 5. miejsce w lidze. 4. września olsztynianki zagrają na wyjeździe ze Sportową Czwórką Radom.

Dariusz Maleszewski (trener KKP): - Zalążki błędów w drugiej połowie zdarzyły się już pierwszej części gry. Dużo nerwowości przy wyprowadzaniu piłki. Mieliśmy problem przy wyprowadzaniu piłki. Krótki dystans z napastniczkami gości, co powodowało nerwowe zagrania. Raz po raz wybory były niezrozumiałe. Po przerwie byliśmy bezradni. Ten mecz oceniam katastrofalnie. Można było pokusić się o trzy punkty lub remis i być umocnionym na pierwszym miejscu. Mam nadzieję, że analiza meczu będzie w sposób właściwy odebrany przez zespół. Nie poznawałem swoich zawodniczek.

Marzena Salamon (trener UKS SMS): - Stomilanki aspirują do tego, aby awansować do Ekstraligi, a my jesteśmy rezerwami, więc nie możemy uzyskać promocji o klasę wyżej. Wynik bardzo cieszy, szczególnie postawa drużyny w drugiej połowie. Najbardziej mnie cieszy gol strzelony po akcji, bo wyszło to, co trenujemy.

KKP Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 0:3 KKP Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 0:3 KKP Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 0:3 KKP Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 0:3 KKP Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 0:3

• KKP Stomilanki Olsztyn - UKS SMS II Łódź 0:3 (0:0)
0:1 - Skrzypińska (53 k), 0:2 - Malesa (71), 0:3 - Skrzypińska (78)

Stomilanki: Szczerbaczewicz - Kałużna, Krech, Silny, Tkaczyk, Rosiak, Waszczuk (57 Zawistowska), Kędzia, Augustyniak (87 Długozima), Lewandowska, Turrentino.

UKS: Niedzielska - Piórkowska, Libera, Skrzypińska, Lichwa, Sokołowska, Malesa, Lulkowska, Orłowska, Gała, Olkiewicz.