Sokół bez szans w starciu ze Stalą Rzeszów

2021-08-29 08:26:39 -

Sokół Ostróda przegrał 0:3 ze Stalą Rzeszów. Fot. s28

Nie było niespodzianki w sobotnie popołudnie w Ostródzie. Stal Rzeszów pewnie pokonała 3:0 miejscowego Sokoła. II-ligowiec nadal nie ma punktu i nie strzelił nawet gola!

Szanse na wywalczenie jakich punktów w tym meczu były bardzo marne, bo na Mazury przyjechał aktualny lider II ligi i drużyna, która w tym sezonie wygrała wszystkie spotkania. Nikt o tym głośno nie mówił, ale w Ostródzie modlili się o najmniejszy wymiar kary. Skończyło się na porażce 0:3.

Dzień przed meczem Sokół poinformował o zakontraktowaniu Kamila Kurowskiego. 26-letni pomocnik grał ostatnio w Legii II Warszawa, ale do dyspozycji będzie dopiero w tym tygodniu. Jarosław Kotas musiał mecz oglądać z trybun, bo w derbach z Olimpią został ukarany czerwoną kartką.

Wynik spotkania w 9 minucie spotkania otworzył Krzysztof Danielewicz. Piłkarz Stali wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Głowackiego (były piłkarz Sokoła i Stomilu Olsztyn) i z 7 metrów głową wpakował piłkę do siatki. Wcześniej Sokół skonstruował sobie dwie akcje, ale nie były na tyle groźne, żeby zdobyć pierwszą bramkę w tym sezonie. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy w narożniku pola karnego Bartosza Wolskiego faulował Arturo Montero i arbiter podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się wspomniany wcześniej Głowacki.

Na początku drugiej połowy Sokół miał swoje sytuacje, ale nic z tego nie wynikło. Wynik spotkania w 75 minucie ustalił Łukasz Góra, który w polu karnym był “górą” z obrońcami Sokoła i strzałem głową strzelił na 3:0.

- Rywal był o klasę lepszy - powiedział po meczu Hubert Błaszczak, drugi trener Sokoła. - Wygrali z nami zasłużenie. Było widać inne wyszkolenie techniczne, inny pomysł na piłkę. Przegraliśmy 0:3, po własnych błędach, bo te bramki, owszem Stal sobie wypracowała, ale zwróciłbym uwagę na nasze błędy indywidualne. My swoje szanse mieliśmy, ale nie umiemy ich wykorzystać.

Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3 Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3 Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3 Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3 Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3

• Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3 (0:2)

0:1 - Danielewicz (9), 0:2 - Głowacki (43 k), 0:3 - Góra (75)

Sokół: Rabin - Flak, Dowgiałło, Dymerski, Urban - Słupski (46 Michalski), Stępień (17 Lías), Dzięcioł (69 Drabik), Wasiak (46 Żyznowski), Skórecki (76 Faltyński) - Rugowski