Sokół przegrał 0:4 w Chojnicach

2021-08-09 07:21:53 Sokół Ostróda, Jarosław Kotas, Chojniczanka Chojnice

Sokół Ostróda przegrał 0:4 z Chojniczanką Chojnice. Fot. Ekipa z Pika / sokolostroda.com

W niedzielny wieczór Sokół Ostróda nie miał żadnych szans w starciu z Chojniczanką Chojnice. Podopieczni Jarosława Kotasa przegrali na wyjeździe 0:4 i po dwóch kolejkach nowego sezonu II ligi mają na koncie zero punktów. Dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczyli byli piłkarze Stomilu Olsztyn.

Ostródzianie pojechali na to spotkanie podbudowani pucharowym zwycięstwem w środku tygodnia. Przewidywaliśmy, że mecz z Chojniczanką dla Sokoła będzie bardzo trudny i w ogóle się nie pomyliśmy. Gospodarze już w 7 minucie mogli objąć prowadzenie po strzale Tomasza Mikołajczaka. Worek z bramki otworzył się w 17 minucie, kiedy to wspomniany przed momentem Mikołajczak wykorzystał złe ustawienie defensywy Sokoła i strzałem z kilku metrów ulokował piłkę w siatce. Dwie minuty później było już 2:0 z dla Chojniczanki. Były gracz Stomilu Kamil Mazek strzelił z narożnika pola karnego w samo okienko, Paweł Rabin nie miał żadnych szans na obronę.

Kolejne dwie bramki padły po przerwie. W 53 minucie inny były piłkarz grający w Stomilu Sam van Huffel strzelił z 16 metrów w kierunku bliższego słupka, czym zaskoczył bramkarza Sokoła. Chwilę wcześniej Sokół mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale piłka po strzale Ernesta Słupskiego trafiła w słupek. Sprawdziło się niestety w tym przypadku, że niewykorzystane akcje lubią się mścić. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Maciej Kona. Sokół przegrał zasłużenie i niestety po dwóch meczach ma zerowy dorobek punktowy. To dopiero początek sezonu, ale już wiemy, że o pozostanie w II lidze będzie bardzo ciężko.

- Ja cały czas się łudzę, że nasza drużyna szybko się odnajdzie - mówił na konferencji prasowej Jarosław Kotas, trener Sokoła. - Błędy jakie popełniamy w tej lidze kończą się bramką. Tych błędów popełniamy za dużo, żeby w Chojnicach chociaż zremisować, to trzeba coś strzelić. O dziwo mieliśmy 2-3 sytuacje. Chłopacy zobaczyli II-ligową piłkę na wyższym poziomie, jakie jest tempo gry. Jak pociągniemy serię 5-6 porażek to musimy głośno powiedzieć sobie, że się nie nadajemy. Nie nadajemy się do Ekstraklasy, bo takie marzenia mają moi piłkarze, którym dałem szansę w Sokole.

Kolejne spotkanie drużyna z Ostródy zagra w sobotę z KKS-em Kalisz. O punkty znowu będzie bardzo ciężko.

• Chojniczanka Chojnice - Sokół Ostróda 4:0 (2:0)

1:0 - Mikołajczak (17), 2:0 - Mazek (19), 3:0 - van Huffel (52), 4:0 - Kona (90)

Sokół: Rabin - Flak, Dymerski, Klimek, Dzięcioł (89 Dowgiałło), Drabik (46 Faltyński) - Sobolewski (39 Słupski), Stępień, Żyznowski (90 Archacki) - Skórecki (46 Wasiak), Rugowski