News - II liga

Sokół i Olimpia w kolejnej fazie Pucharu Polski

2021-08-04 17:34:53 Sokół Ostróda, Olimpia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pzpn.pl

Sokół Ostróda i Olimpia Elbląg zameldowali sią w I rundzie Pucharu Polski. Drużyny z naszego województwa wygrały swoje spotkania rundy wstępnej rozgrywek.

Sokół i Olimpia zagrały w rundzie wstępnej Pucharu Polski, bo w poprzednim sezonie II ligi zajęli miejsca w dolnej części tabeli. Dziesięć zespołów II ligi z sezonu 2020/2021 rywalizowały między sobą.

Olimpia Elbląg zagrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce i niespodziewanie wygrała 3:0! Drużynę Olimpii w 14 minucie na prowadzenie wyprowadził Jan Sienkiewicz. W drugiej połowie kolejne gole strzeali: João Guilherme oraz Piotr Kurbiel.

Sokół Ostróda potrzebował dogrywki żeby wyeliminować III-ligowych Błękitnych ze Stargardu. Co ciekawe podopieczni Jarosława Kotasa bramki zaczęli strzelać dopiero jak grali w dziesiątkę. Najpierw na 1:1 trafił Patryk Skórecki, a na 2:2 pod koniec meczu trafił Sebastian Rugowski. Ten sam zawodnik strzelał także gole w dogrywce, ostatecznie Sokół wygrał ten mecz 4:2.

W I rundzie Pucharu Polski z woj. warmińsko-mazurskiego oprócz Sokoła i Olimpii zagra jeszcze Stomil Olsztyn oraz Concordia Elbląg.