News - I liga

Stomil przegrał z Chrobrym w I kolejce nowego sezonu

2021-08-01 23:22:22 Stomil Olsztyn, Chrobry Głogów, Adrian Stawski

Stomil Olsztyn przegrał 1:2 z Chrobrym Głogów. Fot. Łukasz Kozłowski

Nie było niestety niespodzianki w meczu Stomilu Olsztyn z Chrobrym Głogów. Goście zgarnęli komplet punktów, ale Stomil do samego końca walczył o uratowanie chociażby jednego punktu.

Adrian Stawski ku zaskoczeniu kibiców na ławce rezerwowych od początku posadził m.in. Wojciecha Reimana czy Patryka Mikitę. Swoje szanse od 1 minuty dostali m.in. Hubert Szramka oraz Aleksander Pawlak. Rzeczywistość okazała się brutalna i już w drugiej połowie trener musiał dokonać korekt.

Mecz mógłby mieć inny przebieg gdyby na początku meczu Łukasz Moneta zdobył gola, a tak piłka trafiła w słupek (widać na skrócie!). Potem niestety błędy w obronie zaowocowały tym, że Chrobry zdobył dwie bramki, co w konsekwencji dały trzy punkty.

Po przerwie kontaktowego gola strzelił Merville Fundambu, ale nic więcej Stomil nie zdołał strzelić. Kibice jednak docenili walkę i determinację do końca, bo piłkarze po meczu otrzymali brawa i wsparcie.

- Popełniliśmy dzisiaj dwa błędy, można powiedzieć, że tylko dwa błędy, które niestety skończyły się bramkami dla przyjezdnych - mówił po meczu Adrian Stawski, trener Stomilu Olsztyn. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza, stąd te trzy zmiany, musiałem szybko reagować na wydarzenia boiskowe. Zareagowaliśmy bardzo pozytywnie, stwarzając sobie sytuacje, szczególnie tę, którą miał Łukasz Moneta. Powinien to oczywiście trafić, mielibyśmy więcej czasu na wyrównanie. takie było założenie, żeby wyjść i strzelić szybko bramkę. To się niestety nie udało. Myślę, że te zmiany wniosły dużo ożywienia, ale też dały mnóstwo optymizmu. Piękna bramka Fundambu.

I dodaje: - Powiem szczerze, że bardzo wierzę w ten zespół i wierzę, że będzie grał na miarę oczekiwań kibiców, wręcz jestem przekonany o tym. Bardzo, bardzo bym chciał podziękować kibicom, którzy mimo porażki, żegnali nas oklaskami i to jest budujące. Obiecuję tym kibicom, że zespół będzie jeszcze więcej walczył, jeszcze więcej zasuwał, żeby dać radość kibicom.

Za tydzień Stomilu zagra na wyjeździe z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2