forBet promocja

News - I liga

Stomil Olsztyn ogłosił nazwisko nowego prezesa

2021-07-13 07:38:59 Stomil Olsztyn, Łukasz Puciłowski, Adrian Stawski

Łukasz Puciłowski. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Łukasz Puciłowski. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Łukasz Puciłowski będzie nowym prezesem Stomilu Olsztyn. Nie związany dotychczas z futbolem zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Lecha.

Łukasz Puciłowski pochodzi z Dolnego Śląska i jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez kilkanaście lat uczestniczył w tworzeniu Grupy Impel. W latach 2012-2020 nowy prezes Stomilu zarządzał grupą kapitałową Promedica24, wchodzącą w skład amerykańskiego funduszu inwestycyjnego PineBridge Investments.

- Pracę na rzecz Stomilu traktuję jako wyzwanie. Zarówno zawodowe, jak i osobiste, bo sport od zawsze był i jest moją pasją - mówi Łukasz Puciłowski. - Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie w zarządzaniu dużymi spółkami uda się wykorzystać również w futbolu. Mam nadzieję, że sprawnie przeniosę na futbolowy grunt sprawdzone biznesowe rozwiązania, które pozwolą klubowi na systematyczny i zrównoważony rozwój. Przed nami dużo trudnej pracy, ale mam mnóstwo zapału i wierzę, że tę energię uda się przekazać wszystkim zaangażowanym w tworzenie olsztyńskiej piłki.

Wszystkie dotychczasowe decyzje personalne w Stomilu Olsztyn były już konsultowane z nowym prezesem klubu. Przypomnijmy, że nowym szkoleniowcem olsztyńskiego zespołu został Adrian Stawski i buduje od początku drużynę na nowy sezon I ligi.

Olsztyńska drużyna ma za sobą dwa sparingowe spotkania. W ostatnią sobotę Stomil przegrał 1:3 z Chojniczanką Chojnice. Trener Stawski nie ukrywał, że jego zespół potrzebuje wzmocnień, żeby skutecznie walczyć na pierwszoligowych boiskach.

- Prezes rozmawia, ja rozmawiam i chcemy kogoś ściągnąć - mówił po ostatnim meczu Adrian Stawski. - Mam nadzieję, że to się szybko uda zrobić. Pomysł na tę drużynę mamy. Tylko w jedenastu grać się nie da. Budujemy ten zespół od początku, a mimo to, po dwóch tygodniach pierwsze 60 minut dobrze wyglądało. Były sytuacje, było utrzymanie się przy piłce, kontrataki nam wychodziły, a przy odrobinie szczęścia mogło paść więcej goli. Będziemy pracować, ale musimy ściągnąć zawodników, bo widać, że ten zespół tego potrzebujemy.

rys

Komentarze

 1. STOMIL 2021-07-14 14:21:45 (***.***.***.***) #73628 0:0 zgłoś

  Szymon Lewicki na 99 procent

 2. Neutral 2021-07-13 22:29:18 (***.***.***.***) #73625 0:0 zgłoś

  Stomil pierwszy do spadku!!! Na koniec sezonu przyznacie ze miałem rację!!

 3. ZYZY 2021-07-13 15:34:03 (***.***.***.***) #73622 0:0 zgłoś

  To jak to było z nowym prezesem.Z konkursu czy przez casting na facebooku.Coś długo był na tym stanowisku wakat.Nie było chętnych ,czy jak?

 4. sss 2021-07-13 09:58:22 (***.***.***.***) #73617 0:0 zgłoś

  Zgadza się teraz kluby piłkarskie to jak przedsiębiorstwa, jak ma się pojecie jak to prowadzić klub moze wyjść na plus. Tyle, ze suche, bez emocji kalukowanie zabija sport a raczej ducha sportu, czy nowy prezio ma serce do piłki, jest kibicem?

Dodaj swój komentarz

           
###### #  # ##### 
#   #  # #  # 
##### #  # ##### 
#   #  # #  # 
#   #  # #  # 
#    #### #####