forBet promocja

News - I liga

Nowy trener Stomilu. Wyzwania podjał się Adrian Stawski

2021-06-24 14:44:43 Stomil Olsztyn, Adrian Stawski

Adrian Stawski. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Adrian Stawski. Fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn ogłosił nazwisko nowego trenera. Drużynę w sezonie 2020/2021 poprowadzi Adrian Stawski, który w zeszłym roku prowadził II-ligową Bytovię Bytów.

Adrian Stawski nie był głównym kandydatem do objęcia sterów w olsztyńskim pierwszoligowcu. Stomil najbardziej chciał zatrudnić Marka Gołębiewskiego, który w poprzednim sezonie zrobił podwaliny pod awans Skry Częstochowa do I ligi. Gołębiewski ostatecznie znalazł zatrudnienie w Legii II Warszawa. Władze Stomilu wcześniej sondowały także sprowadzenie do Olsztyna Piotr Jacka, który z powodzeniem utrzymał w II lidze Sokoła Ostróda.

Cierpliwość Stawskiego opłaciła mu się, bo w wczoraj podpisał roczną umowę ze Stomilem Olsztyn z możliwością przedłużenia umowy na kolejny sezon. Przed szkoleniowcem spore wyzwanie, bo olsztyński klub jest w ciężkiej sytuacji finansowej i w nowym sezonie będzie miał całkowicie przebudowany skład.

- Zadzwonił do mnie ostatnio kolega i mówi, że ja lubię takie klimaty, gdzie trzeba coś budować i ty to potrafisz - powiedział Adrian Stawski. - Ja na siłę tego nie szukam, żeby budować coś od początku. Do tego momentu mi się udawało i po tym z kim będę współpracował myślę, że wspólnymi siłami uda się na to zrobić.

I dodaje: - Kompletujemy sztab, który musi być dopięty do pierwszego treningi. Mamy mało czasu, ale wykorzystamy ten czas jak najbardziej się da. Chcę zebrać grupę piłkarzy z charakterem, która będzie zasuwać. Ja jestem bardzo charakterny i takich osób będę szukał wokół siebie, mających charakter i serce do walki.

Adrian Stawski był jednym z najdłużej pracujących w jednym miejscu trenerem na szczeblu centralnym w Polsce. Od marca 2017 roku prowadził Bytovię w 144 meczach w roli pierwszego szkoleniowca Bytovii. Odnosił takie sukcesy, jak ćwierćfinał Pucharu Polski oraz pozostanie w I lidze bez dużych nakładów finansowych. Były też trudne momenty w postaci spadku do II ligi w sezonie 2018/2019. Pomagał również w ratowaniu klubu.

W poprzednim sezonie drużynę Stomilu Olsztyn prowadził na początku Adam Majewski, a pod koniec sezonu zastąpił go Piotr Klepczarek.

rys

Komentarze

 1. Kibic STOMILU 2021-06-26 17:28:29 (***.***.***.***) #73541 0:0 zgłoś

  Fabianowi z też odejdzie.. Niech idzie dali.Go.na.przygotowanie fizyczne bo nie miało co.z.Nim.zrobic jak Majewski.tu przyszedl

 2. zyczliwy realista 2021-06-25 16:16:22 (***.***.***.***) #73531 0:0 zgłoś

  To wg mozliwosci aktualnych Stomilu najlepszy trener jakiego mozna bylo zatrudnic. Pytanie jest tylko, czy w tej sytuacji nowi wlodarze klubu zapewnia Panu Stawskiemu odpowiednich zawodnikow w tym nadzwyczaj krotkim czasie. Jesli ten sklad nie zostanie wzmocniony w stosunku do poprzedniego sezonu, to byloby niesamowitym sukcesem utrzymanie zespolu w 1 lidze. Czy to jest wogole realne? Zaden trener nie jest cudotworca. Zadanie ktore czeka nowego trenera jest wprost gigantyczne.Podziwiam jego zapal i wiare.Zycze sukcesu.

 3. zorro 2021-06-25 09:14:44 (***.***.***.***) #73527 0:0 zgłoś

  spokojnie kazdemu spadek moze się zdarzyc. Witamyna pokładzie i powodzenia w tych trudnych czasach.

 4. BIEŃKOWSKA 2021-06-25 09:14:16 (***.***.***.***) #73526 0:0 zgłoś

  ale jaja ale jaja ale jaja,

 5. Kibic neutralny 2021-06-24 22:47:35 (***.***.***.***) #73525 0:0 zgłoś

  Tak dobrze prowadził Bytovię, że ta w końcu spadła do III ligi. Oby nie poszedł tą drogą ze Stomilem

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # ##### 
#   #  # #  # 
 #### #  # #  # 
   # #  # ##### 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #  #