Liga gra! - I liga

W Stomilu bez zmian. 16 porażka w sezonie

2021-05-08 18:21:57 Stomil Olsztyn, Chrobry Głogów, I liga, Piotr Klepczarek

Stomil Olsztyn przegrał 1:2 z Chrobrym Głogów. Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

W meczu 29. kolejki Fortuna I Ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku 1:2 z Chrobrym Głogów. Bramkę honorową dla olsztynian zdobył Adrian Szczutowski z rzutu karnego. Wcześniej jedenastki nie zamienił na bramkę Sam van Huffel.

Można powiedzieć, że w Olsztynie niespodzianki nie było i Stomil wręcz planowo przegrał z wyżej notowanym Chrobrym Głogów. Trener Piotr Klepczarek dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu z przegranym meczem z Radomiakiem. W miejsce Krystiana Ogrodowskiego od pierwszej minuty pojawił się Wojciech Łuczak.

Stomil zaczął z animuszem i mógł pokusić się o bramkę. Tak się jednak nie stało i to goście wyszli na prowadzenie. W pierwszej swojej groźnej akcji strzelili bramkę za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego, który wykorzystał błąd olsztyńskiej obrony i w 12. minucie pokonał Michała Leszczyńskiego.

Strata bramki podrażniła Stomil, to olsztynianie prowadzili grę, dążąc do wyrównania, ale znów niezwykle skuteczny był Lebedyński, który pięknym strzałem z woleja podwyższył prowadzenie gości, po bardzo dobrym dośrodkowaniu lidera Chrobrego Mateusza Machaja.

W przerwie trener Klepczarek dokonał dwóch ofensywnych zmian, wpuszczając na boisko Adriana Szczutowskiego i Grzegorza Kuświka. Stomil zagrał lepiej, spychając Chrobrego do obrony. W 63. minucie niezwykle aktywny Koki Hinokio, po ładnej, indywidualnej akcji wywalczył rzut karny. Niestety nie wykorzystał go Sam van Huffel, nie trafił nawet w bramkę.

W 77. minucie Szczutowski zagrywał w pole karne i tam piłka trafiła w rękę obrońcę Chrobrego. Tym razem to Szczutowski podszedł do punktu oddalonego o 11 metrów od bramki i pewnie dał gola Stomilowi. Olsztynianie do końca próbowali wyrównać, ale po stracie Chrobry zagrał mądrze, przenosząc ciężar gry na połowę Stomilu, stwarzając jeszcze sobie sytuacje, ale w bramce doskonale spisywał się Leszczyński. Chaotyczne ataki w ostatnich minutach nie dały rezultatu i Stomil schodził z boiska pokonany.

Po meczu trener Piotr Klepczarek powiedział na konferencji:

- Jest nam bardzo przykro, że przegrywamy spotkanie w takim stylu. Może nie w stylu, a w taki sposób. W pierwszej połowie wyszliśmy wysoko na naszego przeciwnika. Po dwóch zagrożeniach w polu karnym tracimy dwie bramki. Od drugiej połowy staraliśmy się odrabiać straty i od początku zrobiliśmy zmiany ofensywne. Zawodnicy ofensywni dużo wnieśli do nasze gry, stworzyliśmy sobie 2-3 sytuacje, w tym rzuty karne. W spotkaniu z tak doświadczonym zespołem nie wystarczy dobra jedna połowa żeby zdobyć punkty. Cały zespół pracował na to, żebyśmy dobrze grali w ofensywie i było zabezpieczenie z tyłu na kontrataki. Bardzo się odkryliśmy i staraliśmy się do ostatnich sekund, żeby zdobyć chociaż punkt. Zespół zrobił wszystko co mógł, żeby osiągnąć dobry rezultat. Tak jak powiedziałem to jedna połowa to za mało. To jest tylko sport, każdy z zawodników zrobił wszystko, żebyśmy wywalczyli dobry rezultat. To jest tylko sport, czasami ktoś popełnia błąd. Nie tylko niestrzelony rzut karny był błędem w tym meczu, a wiele innych sytuacji, które przeanalizujemy. Przegraliśmy mecz, ale na naszych zasadach, czyli parliśmy do ostatnich sekund, tak mocno jak potrafiliśmy i staraliśmy się przynajmniej zremisować.Kolejne spotkanie Stomil zagra na wyjeździe. 10. maja o godz. 16 zmierzy się w bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu z GKS-em w Jastrzębiu.

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2

• Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1:2 (0:2)

0:1, 0:2 - Lebedyński (12, 25), 1:2 - Szczutowski (77 k)

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Byrtek, Carolina, Straus (46 Szczutowski) - Sierant (82 Spychała), van Huffel, Skrzypczak (46 Kuświk), Łuczak, Hinokio - Mysiorski.