forBet promocja

Liga gra! - III liga

III liga: Kto tym razem zapunktuje?

2021-05-07 11:00:31 Znicz Biała Piska, Huragan Morąg, Concordia Elbląg, GKS Wikielec

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Szymański

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Szymański

Tydzień temu tylko Concordia nie powiększyła swojego punktowego dorobku – pozostali nasi reprezentanci albo wygrywali, albo remisowali. Jak będzie w ten weekend mając na uwadze, że trzy zespoły z grupy spadkowej grały w środę w wojewódzkim Pucharze Polski? Zapraszamy na krótką zajawkę 28 kolejki III ligi!

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

RYWAL ZNICZA: UNIA SKIERNIEWICE

Znicz Biała Piska w końcu przełamał się i przerwał serię kolejnych porażek, dlatego z nadzieją może patrzeć na następne spotkania. Tym razem do naszego najlepszego trzecioligowca wybiera się Unia Skierniewice, która…także zanotowała przełamanie po trzech porażkach z rzędu. Zespół trenera Rafała Smalca świetnie wszedł w rundę wiosenną, bo wygrał 4 kolejne spotkania trzykrotnie zachowując czyste konto, jednak później nie potrafił nawet zremisować mimo strzelania dwóch bramek w każdym ze spotkań. Ostatni mecz to już powrót na zwycięski szlak i to w bardzo efektowny sposób – 5:3 z mocną Legionovią to wynik godny uwagi. Nike przed sezonem chyba nie spodziewał się, że Unia Skierniewice będzie aż tak mocna – w tej chwili zespół ten zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 45 punktów oraz bilansem bramkowym 52:36, dlatego nie dziwi fakt, że trener Rafał Smalec nieoficjalnie wymieniany jest jako potencjalny nowy trener Polonii Warszawa. Jesienią Znicz i Unia podzieliły się punktami, bo w pierwszym meczu padł remis 2:2 – bramki dla gospodarzy strzelali wówczas Łukasz Kuśnierz i Bartosz Giełażyn, z kolei dla gości trafiali Kamil Łojszczyk oraz Hubert Berłowski.

Zdecydowanie najgroźniejszym zawodnikiem Unii jest pozyskany już w trakcie rundy jesiennej Dawid Dzięgielewski, który świetnie wkomponował się w zespół i wniósł do niego sporo jakości. Mający za sobą występy w Górniku Łęczna, Motorze Lublin, GKS-ie Bełchatów czy Pogoni Siedlce pomocnik zdobył jak do tej pory 11 bramek, z czego aż 8 w rundzie wiosennej. Oprócz niego ważnymi postaciami zespołu ze Skierniewic są także dwaj bardzo skuteczni…obrońcy, czyli Paweł Czarnecki (7 bramek) i Kamil Łojszczyk (6 bramek), a także utalentowany młodzieżowiec Kacper Karasek. Wspomniany Łojszczyk ze Zniczem ostatecznie nie zagra, bo w meczu z Legionovią ujrzał czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i teraz czeka go jedno spotkanie przerwy.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ ZNICZ BIAŁA PISKA – UNIA SKIERNIEWICE?

 • Wygrana Znicza: 2.35
 • Remis: 3.65
 • Wygrana Unii: 4.45
 • Znicz wygra lub zremisuje: 1.43

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU ZNICZ BIAŁA PISKA – UNIA SKIERNIEWICE.

RYWAL WIKIELCA: PELIKAN ŁOWICZ

Serię czterech kolejnych wyjazdów rozpoczyna GKS Wikielec, który w ostatnim czasie jest w bardzo dobrej formie i wydostał się ponad strefę spadkową. Zespół spod Iławy na pierwszy mecz poza domem wybiera się do Łowicza, gdzie czeka już Pelikan – drugi na ten moment zespół w grupie spadkowej. Zespół prowadzony aktualnie przez trenera Piotra Gawlika zgromadził jak do tej pory 40 punktów i ma bilans bramkowy 41:37, co daje im spore szanse na zachowanie ligowego bytu. Pelikan słabo rozpoczął wiosnę, bo wygrał tylko 1 z 5 meczów, a czarę goryczy zarządu przelały porażka z Wasilkowem i remis z Huraganem – po tych dwóch wpadkach z outsiderami doszło do zmiany szkoleniowca. Od tej chwili Pelikan przegrał tylko raz, w ostatniej kolejce z Lechią Tomaszów Maz., natomiast wcześniej zanotował dwa zwycięstwa i remis. Jesienią w Wikielcu lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:1 po bramkach Sebastiana Szypulskiego i Michała Jankowskiego – dla gości honorowe trafienie zanotował Maciej Wyszogrodzki.

Defensywa GKS-u szczególną uwagę będzie musiała zwrócić z pewnością na dwójkę najlepszych strzelców Pelikana – mowa tu o Krystianie Białasie i Piotrze Piekarskim, którzy zdobyli kolejno 9 i 8 bramek. Trener Gawlik z obu tych zawodników będzie mógł skorzystać, jednak z gry wypadają Michał Żółtowski i Kuba Wardzyński, którzy będą musieli pauzować za nadmiar żółtych kartek.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ PELIKAN ŁOWICZ – GKS WIKIELEC?

 • Wygrana Pelikana: 1.85
 • Remis: 3.70
 • Wygrana Wikielca: 3.35
 • Wikielec wygra lub zremisuje: 1.76

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU PELIKAN ŁOWICZ – GKS WIKIELEC.

RYWAL CONCORDII: RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE

Dwie kolejne porażki mocno skomplikowały sytuację Concordii – wydawało się, że zespół z Elbląga wszedł na właściwe tory, jednak ostatnie wyniki spowodowały powrót do strefy spadkowej i konieczność zaciętej walki o ligowy byt. Szansa na odbicie wydaje się być znakomita, bo do Elbląga przyjeżdża pogodzony ze spadkiem Ruch Wysokie Mazowieckie, czyli 20 zespół w tabeli z 21 punktami na koncie. Ruch wiosnę rozpoczął fatalnie, bo w przegrał 8 z 9 meczów i zanotował tylko 1 remis. Tydzień temu zespół objęty przez Kamila Jackiewicza w końcu się przełamał i wygrał w dziesiątym meczu, w którym rywalem była Broń Radom. Jesienią w pierwszym meczu padł remis (podobnie jak w dwóch wcześniejszych meczach tych zespołów), a bramki zdobyli Jakub Bojas i Karol Mackiewicz.

Wspomniany wcześniej Kamil Jackiewicz, który został pierwszym trenerem jest jednocześnie najlepszym strzelcem zespołu z 6 bramkami na koncie. Mogło się wydawać, że nie będzie on łączył gry z prowadzeniem zespołu, jednak w ostatnim meczu wyszedł na boisko i zapewne zagra także z Concordią. W meczu z Bronią Radom aż 7 zawodników Ruchu obejrzało żółte kartki, jednak tylko dwóch z nich będzie pauzowało w spotkaniu z drużyną z Elbląga – mowa tu o Danielu Łukaszczyku (podstawowy młodzieżowiec) oraz Wojciechu Kuriacie.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ CONCORDIA ELBLĄG - RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE?

 • Wygrana Concordii: 1.75
 • Remis: 3.80
 • Wygrana Ruchu: 3.65
 • Concordia wygra lub zremisuje: 1.20

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU CONCORDIA ELBLĄG - RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE.

RYWAL HURAGANA: LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI

Nikt nie chce pastwić się nad Huraganem Morąg, ale ciężko znaleźć tu jakieś pozytywy – brak zwycięstwa w lidze od 9 spotkań, a do tego pucharowa z…najsłabszym zespołem IV ligi nie zwiastują poprawy. O przełamanie łatwo nie będzie, bo Huragan zagra na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która wiosną gra o niebo lepiej, niż jesienią. Po pierwszej rundzie zespół z Tomaszowa spisywany był raczej na spadek, jednak aż 6 zwycięstw, 2 remisy i tylko 2 porażki sprawiły, że wyszedł on ponad strefę spadkową i zajmuje w tej chwili 13 miejsce z dorobkiem 37 punktów oraz bilansem bramkowym 37:52. Jesienią w pierwszym meczu w Morągu kibice zobaczyli aż 6 bramek, a lepsza okazała się wówczas Lechia, która wygrała 4:2. Gole dla gości strzelali wówczas Maciej Radaszkiewicz, Patryk Jakubczyk, Kamil Szymczak i Jakub Żyznowski, z kolei dla morążan trafiali niegrający już w Huraganie Rafał Lisiecki i Piotr Łysiak.

Najlepszym strzelcem i zawodnikiem Lechii jest z pewnością Kamil Szymczak, który nie tylko strzelił 7 bramek, ale też kieruje grą całego zespołu i jest jego centralną postacią. Wsparciem dla doświadczonego rozgrywającego jest także Patryk Jakubczyk, który od siebie dołożył cegiełkę w postaci 5 trafień. Dobrą informacją dla trenera Lechii, Dominika Bednarczyka jest z pewnością fakt, że żaden z jego zawodników nie będzie musiał pauzować za żółte kartki

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - HURAGAN MORĄG?

 • Wygrana Lechii: 1.60
 • Remis: 4.00
 • Wygrana Huragana: 4.25
 • Huragan wygra lub zremisuje: 2.06

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI - HURAGAN MORĄG

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # ###### 
#  # #  #   # 
#  # #  #  #  
#  # #  #  #  
 # # #  # #   
 ##  #### ######