Wyniki III ligi: Znicz pokonał stołeczną Polonię

2021-05-01 14:26:33 Znicz Biała Piska, Sebastian Jarosz, Concordia Elbląg, Huragan Morąg, GKS Wikielec

Sebastian Jarosz otworzył wynik spotkania w Białej Piskiej. Fot. Łukasz Szymański

Zwycięstwo, remis i porażka - tak prezentuje się bilans drużyn z naszego regionu w sobotnich pojedynkach w trzeciej lidze grupy pierwszej. W najciekawszym meczu Znicz Biała Piska pokonał Polonię Warszawa 3:0. Dzięki zdobyciu kompletu punktów drużyna Ryszarda Borkowskiego prześcignęły "Czarne Koszule" w tabeli i są już na 5. miejscu.

• Znicz Biała Piska - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

1:0 - Jarosz (53), 2:0 - Dzienis (79), 3:0 - Giełażyn (89)

Mecz nie obfitował na początku w wiele sytuacji podbramkowych, gra była wyrównana. Polonia kilka minut po przerwie mogła wyjść na prowadzenie, ale strzał Marcinho trafił w słupek. Po tej akcji nastąpił kontratak gospodarzy. Z lewej strony boiska nisko dośrodkowaną piłkę wykorzystał Sebastian Jarosz, który z okolic jedenastego metra płaskim strzałem w kierunku długiego słupka pokonał Sławomira Abramowicza. Druga bramka padła na dziesięć minut przed końcem, gdy centrę z rzutu rożnego wykończył Jacek Dzienis. Rezultat spotkania ustalił Bartosz Giełażyn strzelając dwudziestego pierwszego gola w tym sezonie.

• Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 2:1 (1:0)

1:0, 2:0 - Zalewski (1, 88), 2:1 - ?

• RKS Radomsko - Huragan Morąg 2:2 (1:1)

1:0 - Machaj (35), 1:1 - Dec (44), 2:1 - Babul (64), 2:2 - Raben (66 k)

Walczący o utrzymanie RKS Radomsko podejmował - pogodzony już chyba ze spadkiem - Huragan Morąg. Huragan ostatni raz zwyciężył na wyjeździe 31. października ubiegłego roku. Wygrana gospodarzy pozwoliła na uwolnienie się ze strefy spadkowej.