forBet promocja

Liga gra! - III liga

III liga: W środę gra grupa spadkowa

2021-04-20 19:19:24 Huragan Morąg, GKS Wikielec, Concordia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W środku tygodnia tylko Znicz Biała Piska nie będzie miał okazji do zwiększenia dorobku punktowego – do walki o utrzymanie staną trzej nasi reprezentanci z grupy spadkowej, która na środę (21 kwietnia) ma zaplanowaną kolejną serię gier. Jak spiszą się zespoły z Elbląga, Wikielca i Morąga?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

RYWAL CONCORDII: KS WASILKÓW

Krótko trwała radość Concordii po efektownym zwycięstwie nad GKS-em Wikielec – już w następnej kolejce zespół Krzysztofa Machińskiego musiał uznać wyższoć rywala i dość wyraźnie uległ Broni Radom 0:3. Ostatnie mecze Concordii to porażka, zwycięstwo i porażka, zatem… chyba czas ponownie zdobyć komplet punktów. Teoretycznie łatwiejszego rywala być nie może, bo do Elbląga przyjeżdża ostatni w tabeli KS Wasilków, jednak tej ekipy skreślać nie można. Podejrzewamy, że nie tak dawno zarówno w Łowiczu, jak i w Morągu już przed meczem dopisano sobie trzy oczka za starcie z „czerwoną latarnią” z Podlasia i srogo się przeliczono, bo spisywany na straty Wasilków wiosną wygrał już dwa mecze. W ostatniej kolejce Robert Speichler i jego zawodnicy mogli cieszyć się ze zwycięstwa nad pogrążonym w głębokim kryzysie Huraganem Morąg, które zapewniły bramki Jakuba Jakimiuka i Grzegorza Makala. W pierwszym meczu z rundy jesiennej zdecydowanie lepsza była Concordia, która wygrała 3:0 – bramki w tych meczu strzelali najlepszy strzelec zespołu, czyli Jakub Bojas (dwie, obie z rzutów karnych) oraz Anton Kołosow, którego w Elblągu już nie oglądamy.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową w obu zespołach, to drużyna gości nie narzeka na braki spowodowane karami za kartki – jeżeli zdrowie dopisze, to do Elbląga stawi się w najmocniejszym personalnie zestawieniu. Trener Krzysztof Machiński takiego komfortu mieć nie będzie, bo w środowym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Mamy tu na myśli jednego z trzech stoperów i młodzieżowca, czyli Huberta Piecha, a także wysuniętego napastnika w osobie Mariusza Pelca – obaj zawodnicy w Radomiu po raz czwarty w sezonie zostali napomnieni żółtymi kartkami i muszą odbyć jednomeczową karę.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ CONCORDIA ELBLĄG – KS WASILKÓW?

 • Wygrana Concordii: 1.40
 • Remis: 4.30
 • Wygrana Wasilkowa: 6.15

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU CONCORDIA ELBLĄG – KS WASILKÓW.

RYWAL WIKIELCA – OLIMPIA ZAMBRÓW

Po tygodniowej przerwie do gry wraca GKS Wikielec, którego spotkanie z Ursusem Warszawa zostało przełożone na termin majowy. Teraz zespół przejęty niedawno przez Łukasza Suchockiego poszuka pierwszego (na boisku) zwycięstwa w rundzie wiosennej w starciu z Olimpią Zambrów. Zespół z Podlasia będzie z pewnością dla Wikielca rywalem trudnym, bo w rundzie wiosennej prezentuje naprawdę dobrą formę i przegrał tylko 1 z 6 meczów (1:3 z Błonianką Błonie). Pozostałe mecze to 3 zwycięstwa (2:1 z Legią II, 3:2 z Huraganem Morąg oraz 4:2 z Lechią Tomaszów Mazowiecki w ostatniej kolejce) i 2 remisy 1:1 ze Zniczem Biała Piska i RKS-em Radomsko – jak na zespół z samego dołu tabeli po rundzie jesiennej są to dość obiecujące rezultaty. Motorem napędowym Olimpii jest niewątpliwie Kamil Zalewski, który z 17 bramkami należy do ścisłej czołówki strzelców i ustępuje w niej jedynie Bartoszowi Giełażynowi. Zalewski wiosną ciągnie swój zespół i imponuje skutecznością, bo strzelał bramki w 4 z 6 meczów i dorzucił w nich od siebie 6 trafień. Gospodarze na pewno mają jeszcze w pamięci jesienny mecz, za który będą chcieli się zrewanżować – w Zambrowie zdecydowanie lepsza była wówczas drużyna gospodarzy, która wygrała wysoko 4:1 po dwóch bramkach Michała Stecia (dziś Ruch Wysokie Mazowieckie) i trafieniach Shuna Shibaty i Przemysława Jastrzębskiego. Honorowe trafienie dla GKS-u zanotował wówczas Patryk Rosoliński.

Olimpia do Wikielca nie przyjedzie w pełnym składzie, bo za kartki pauzować będzie na pewno jej podstawowy boczny obrońca, czyli Bartosz Ciborowski, jednak i gospodarze przystąpią do tego meczu osłabieni. Trzeba przyznać, że tutaj strata może być dość poważna, bo za czwarte „żółtko” z gry wylatuje tymczasowo Michał Jankowski, czyli zdobywca 10 bramek i najlepszy zawodnik Wikielca.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ GKS WIKIELEC – OLIMPIA ZAMBRÓW?

 • Wygrana Wikielca: 2.30
 • Remis: 3.45
 • Wygrana Olimpii: 2.60
 • Wikielec wygra lub zremisuje: 1.38

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU GKS WIKIELEC – OLIMPIA ZAMBRÓW.

RYWAL HURAGANA: KS KUTNO

Nie tak to miało wyglądać… W Wasilkowie Huragan miał przełamać się i zacząć w końcu punktować, jednak nawet ostatnia drużyna w tabeli okazała się zbyt silna dla zespołu z Morąga, który coraz częściej musi oglądać się za siebie. O pierwsze zwycięstwo teraz nie będzie łatwiej, bo kolejnym rywalem będzie solidnie wzmocniony zimą KS Kutno. Beniaminek rozgrywek wiosną wygrał połowę spotkań i pokonał Sokół Aleksandrów Łódzki (1:0), Ruch Wysokie Mazowieckie (3:1) oraz… właśnie Huragana (2:1), gdzie zwycięstwo wydarł w ostatnich sekundach spotkania. Pozostałe rezultaty ekipy z Kutna to remis 0:0 z rezerwami Legii oraz dwie porażki 1:2 z Unią Skierniewice i Pelikanem Łowicz.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową obu zespołów, to żaden z zawodników nie pauzuje za żółte kartki, a za ostatnią karę po czwartym napomnieniu do gry wracają Sean Aerts z Huragana i Piotr Kasperkiewicz z KS-u Kutno. Jak wygląda to w kwestiach zdrowotnych? Ciężko powiedzieć, gdyż kluby nie informują na bieżąco o urazach w zespole, dlatego póki co przypuszczamy, że jedni i drudzy do tego meczu podejdą w najsilniejszych składach.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ HURAGAN MORĄG – KS KUTNO?

 • Wygrana Huragana: 3.25
 • Remis: 3.65
 • Wygrana Kutna: 1.90
 • Huragan wygra lub zremisuje: 1.72

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU HURAGAN MORĄG – KS KUTNO.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # #### ###### 
#  # #  # #   
####  #  # ##### 
# #  #  # #   
#  # #  # #   
#  # #### #