forBet promocja

Liga gra! - II liga

Sokół jedzie do Krakowa, a Olimpia zagra z rezerwami Lecha

2021-04-15 11:01:53 Olimpia Elblag, Sokół Ostróda

Sokół Ostróda zagra z Garbarnią Kraków. Fot. s28

Sokół Ostróda zagra z Garbarnią Kraków. Fot. s28

W ten weekend obie nasze ekipy w eWinner 2. Lidze będą miały ochotę na zwycięstwo – Sokół na pewno chce podtrzymać dobrą formę i zaliczyć 4 wygraną na wiosnę, z kolei Olimpia musi zdobyć komplet punktów, jeśli chce uniknąć spadku. Jak w 28. kolejce spiszą się nasze zespoły?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

RYWAL SOKOŁA: GARBARNIA KRAKÓW

Po środowym zwycięstwie ze Skrą Częstochowa Sokół wybierze się na daleki wyjazd, z którego postarają się przywieźć kolejny komplet punktów. Przeciwnikiem zespołu trenera Piotra Jacka będzie Garbarnia Kraków, czyli drużyna znajdująca się dziś idealnie w środku ligowej stawki. Krakowianie zajmują w tej chwili 10 miejsce (tuż za Sokołem) z dorobkiem 32 punktów i bilansem bramkowym 30:33, jednak warto zaznaczyć, że mają do rozegrania jeszcze kilka zaległych spotkań – od zespołu z Ostródy mają oni aż 3 mecze mniej. W środku tygodnia Garbarnia nie zagrała ze Stalą Rzeszów ze względu na zaśnieżone boisko w Stalowej Woli, co może korzystnie wpłynąć na ich dyspozycją fizyczną. W rundzie wiosennej drużyna trenera Łukasza Surmy rozegrała 6 meczów – 3 z nich wygrała i 3 przegrała, a dwie ostatnie kolejki to zwycięstwa 2:1 z Bytovią i Chojniczanką. Jesienią w Ostródzie padł remis 1:1, a bramki w tamtym spotkaniu strzelali Dawid Wolny i Dawid Malik.

Patrząc na kadrę Garbarni najbardziej znanym nazwiskiem jest zdecydowanie Jakub Kowalski, czyli były piłkarz Stomilu Olsztyn, a także Ruchu Chorzów czy Podbeskidzia, w których rozegrał 88 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. 33-letni pomocnik jest czołową postacią zespołu z Krakowa – wystąpił w 21 ligowych meczach (z czego w 20 od 1 do 90 minuty) i zdobył w nich 5 bramek, dzięki czemu jest najlepszym strzelcem drużyny. Kowalskiego w ofensywie ma wesprzeć Michał Fidziukiewicz, który zimą przeniósł się do Krakowa ze Stalowej Woli. Wysoki napastnik jesienią na trzecioligowych boiskach imponował skutecznością, bo zdobył aż 18 bramek i dla nowego zespołu zdążył już zanotować dwa trafienia w wygranym starciu z Chojniczanką.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ GARBARNIA KRAKÓW - SOKÓŁ OSTRÓDA?

 • Wygrana Garbarni: 2.25
 • Remis: 3.30
 • Wygrana Sokoła: 3.05
 • Sokół wygra lub zremisuje: 1.59

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU GARBARNIA KRAKÓW - SOKÓŁ OSTRÓDA.

RYWAL OLIMPII: LECH II POZNAŃ

W obecnej sytuacji dla Olimpii każdy mecz jest ważny, jednak spotkanie z rezerwami Lecha to prawdziwe starcie o „być albo nie być” w drugiej lidze – w przypadku porażki elblążanie mogą na dobre przywrzeć do dna tabeli i oddalić się od jednego z konkurentów w walce o utrzymanie. Prowadzone przez Artura Węskę zaplecze „Kolejorza” spisuje się mocno poniżej oczekiwań, bo zajmuje dopiero 17 miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów i bilansem bramkowym 37:50 (druga najgorsza defensywa w stawce). Wydawać by się mogło, że Lech Poznań stoi młodymi piłkarzami i w jego szeregach aż roi się od utalentowanych piłkarzy, jednak zespół z Wielkopolski mocno rozczarowuje i spisuje się gorzej m.in. od rezerw Śląska Wrocław, które zgromadziły aż 14 punktów więcej. Wiosną Lech rozegrał 8 spotkań i zdobył w nich 10 punktów – 3 razy wygrał (5:1 ze Stalą Rzeszów, 2:0 z Hutnikiem Kraków i 3:1 z Olimpią Grudziądz) i raz zremisował (1:1 z Sokołem Ostróda), a do tego zanotował 4 porażki (1:2 z GKS Katowice, 0:4 z Górnikiem Polkowice, 0:2 z Pogonią Siedlce i 2:5 ze Zniczem Pruszków). Jesienią we Wronkach lepszym zespołem była Olimpia, która wygrała 3:2 – bramki w tym spotkaniu zdobywali Marcin Bawolik, Kamil Wenger i Janusz Surdykowski (dla Olimpii) oraz dwukrotnie Hubert Sobol.

Najlepszym strzelcem rezerw Lecha jest w tym sezonie…nasz człowiek, czyli Hubert Sobol. Wychowanek DKS-u Dobre Miasto jesienią zdobył 8 bramek i zasłużył tym na epizody w pierwszym zespole, jednak od momentu podpisania kontraktu z Wisłą Kraków nie pojawia się już na boisku. Sobol to nie jedyny lokalny akcent w rezerwowym zespole Lecha – w pomocy „Kolejorza” regularnie występuje także Łukasz Szramowski, czyli 19-latek, który do Poznania trafił z juniorskich drużyn Huragana Morąg.

FORBET: JAKIE SĄ KURSY NA MECZ OLIMPIA ELBLĄG – LECH II POZNAŃ?

 • Wygrana Olimpiii: 2.60
 • Remis: 3.25
 • Wygrana Lecha II: 2.60
 • Olimpia wygra lub zremisuje: 1.40

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK MECZU OLIMPIA ELBLĄG – LECH II POZNAŃ.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
   # #  # #  # 
   # # # #  # 
   #  #  #  # 
   #  #  #  # 
#  #  #  #  # 
 ####  #  ####