News - IV liga - V liga - A klasa

Sensacje w IV rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski

2021-04-07 18:26:52 Wojewódzki Puchar Polski, Mamry Giżycko, Mrągowia Mrągowo, Olimpia Olsztynek, Ossa Biskupiec Pomorski, Zatoka Braniewo. Polonia Lidzbark Warmiński, Mrągowia Mrągowo, Śniardwy Orzysz

Olimpia Olsztynek awansowała do 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Fot. Olimpia Olsztynek

Za nami 4 spotkania IV rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. W środowych spotkaniach doszło do dwóch sensacyjnych wyników. Z rywalizacji odpadła Polonia Lidzbark Warmiński i Zatoka Braniewo. Ci drudzy odpadli z drużyną występującą w A-klasie.

Nie było sensacji w spotkaniach z udziałem dwóch najlepszych drużyn forBET IV ligi z obecnego sezonu. Do 1/4 finału awansowały Mamry Giżycko, które wygrały na wyjeździe 5:0 ze Śniardwami Orzysz.

Awans na wyjeździe wywalczyła także Mrągowia Mrągowo. Podopieczni Mariusza Niedziółki wygrali 3:1 z Granicą Kętrzyn.

Sporą sensację sprawiła ostatnia w tabeli forBET IV ligi Olimpia Olsztynek. Polonia Lidzbark Warmiński do 90. minuty prowadziła 2:1, ale w ostatnich minutach spotkaniach gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania oraz strzelić zwycięską bramkę.

Z Wojewódzkim Pucharem Polskim pożegnała się Zatoka Braniewo. Przegrali na wyjeździe 0:2 z Ossą Biskupiec Pomorski (A-klasa). To największa sensacja IV rundy WPP.

W 1/4 finale oprócz środowych zwycięzców zagrają także nasi III-ligowcy: GKS Wikielec, Concordia Elbląg, Znicz Biała Piska oraz Huragan Morąg.

Wyniki:

• Śniardwy Orzysz - Mamry Giżycko 0:5

0:1, 0:2 - Dymiński (2, 8), 0:3 - Sadocha (27), 0:4 - Drężek (58), 0:5 - Czaplicki (87 s)

• Granica Kętrzyn - Mrągowia Mrągowo 1:3

1:0 - Abramczyk (s) (4), 1:1 - Skrzęta (37), 1:2, 1:3 - Bah (83, 89)

• Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2

0:1 - Bogdański (53), 1:1 - Żórański (60), 1:2 - Dziemidowicz (66), 2:2 - Pisarkiewicz (90 + 2), 3:2 - Malinowski (90 + 8)

Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2 Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2 Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2 Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2 Olimpia Olsztynek - Polonia Lidzbark Warmiński 3:2

• Ossa Biskupiec Pomorski - Zatoka Braniewo 2:0

1:0 - Wiśniewski (16), 2:0 - Piceluk (38)