Trzecia porażka z rzędu. Stomil poległ w Sosnowcu

2021-03-27 19:36:33 Stomil Olsztyn, Zaglębie Sosnowiec, Adam Majewski, Foruna I Liga

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu, fot. Paweł Piekutowski / stomilolsztyn.com

1:2 przegrał Stomil Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec, w meczu 21. kolejki Fortuna I Ligi. Olsztynianie prowadzili od 3. minuty po karnym wykorzystanym przez Jakuba Mosakowskiego, a potem stracili dwie bramki po rzutach rożnych a katem Stomilu okazał się  João Oliveira.

Do składu po pauzie za czerwoną kartkę wrócił Janusz Bucholc, a trener Adam Majewski dokonał kilku zmian w składzie, tak jak zapowiadał na przedmeczowej konferencji. Na lewym wahadle wyszedł od pierwszej minuty Jakub Mosakowski, w środku w miejsce kontuzjowanego Macieja Spychały znalazł się Krystian Ogrodowski. W wyjściowej jedenastce pojawił się też Hubert Szramka.

Mecz, tak samo jak w sezonie 2017/18, zaczął się idealnie dla Stomilu i niestety podobnie skończył. Już w pierwszej minucie Wojciech Łuczak wpadł w pole karne po dalekim, prostopadłym podaniu po przechwycie i starał się z obrońcą Zagłębia Dawidem Ryndakiem i sędzia podyktował "jedenastkę",  pewnie wykorzystaną przez Jakuba Mosakowskiego. Stomil chciał iść za ciosem, jednak z minuty na minutę oddawał inicjatywę, dając zepchnąć się do obrony. Skorzystali z tego gospodarze i już w 34. minucie odrobili straty po rzucie rożnym wykorzystanym przez João Oliveirę.

Jeszcze przed przerwą Stomil mógł ponownie wyjść na prowadzenie, ale dobre uderzenie Adriana Szczutowskiego w świetnym stylu wybronił bramkarz Zagłębia Szymon Frankowski, który zadebiutował w tym meczu w barwach sosnowiczan.

Gospodarze zaczęli z kolei idealnie II połowę, bo już w 47. minucie João Oliveira jeszcze raz dokonał tej samej sztuki, przepchnął Mosakowskiego i głową skierował piłkę do bramki Michała Leszczyńskiego, ponownie po rzucie rożnym. Stomil niby walczył, ale grał niechlujnie, bez pomysłu i bez zaangażowania. Nie udało się doprowadzić do remisu i trzecia porażka z rzędu i czwarta w rundzie wiosennej stała się faktem.

Adam Majewski, trener Stomilu Olsztyn powiedział na pomeczowej konferencji:

- Nie ma o czym mówić, przegraliśmy spotkanie. Moze nie na własne życzenie, bo mecz ułożył nam się idealnie bo praktycznie od pierwszej minuty prowadziliśmy 1:0, czyli lepiej być nie mogło. Przed meczem uczulaliśmy, że zespół Zagłębia jest bardzo groźny przy stałych fragmentach gry i po takim elemencie rywal wyrównał. Przy stanie 1:0 mieliśmy jeszcze sytuacje na podwyższenie, szkoda , że się nie udało. Wyszliśmy zmobilizowani na drugą połowę, powtarzaliśmy w szatni, że nie możemy stracić kolejnej bramki po stałych fragmentach gry. Stało się inaczej, brak koncentracji, bo nie da się tego inaczej wytłumaczyć. Staraliśmy się wyrównać, walczyliśmy do końca, niestety nie udało się i przegraliśmy, sami sobie utrudniamy sytuację. Gramy z drużynami, które są w tabeli za nami i ten dystans się zmniejsza. Za tydzień mamy kolejny mecz z Sandecją, bardzo ważny i kolejny z GKS-em Bełchatów. Te mecze bezpośrednie musimy zacząć wygrywać i punktować, żeby zachować spokojną sytuację i w spokojny sposób się utrzymać, bo taki jest cel.

Kolejne spotkanie Stomil zagra 3. kwietnia o godz. 14, kiedy to podejmie na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz.

Zapisz konferencji prasowej:

• Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

0:1 - Mosakowski (3 k), 1:1, 1:2 - João Oliveira (34, 47)

Stomil: Leszczyński - Bucholc (74 Sierant), Byrtek, Remisz, Carolina, Mosakowski (74 Straus) - Szramka (56 Hinokio), Skrzypczak (64 van Huffel), Ogrodowski (74 Tecław), Łuczak - Szczutowski.