Słaba gra Stomilu i trzecia porażka wiosną u siebie

2021-03-21 15:40:43 Stomil Olsztyn, Widzew Łódź, Adam Majewski

Stomil Olsztyn przegrał z Widzewem 0:1. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn przegrał z Widzewem Łódź 0:1. Jedyną bramkę meczu zdobył w 54. minucie Michael Ameyaw.

W wyjściowym składzie Stomilu zabrakło pauzującego za czrewoną kartkę Janusza Bucholca i kontuzjowanego Macieja Spychały. W bramce, ku zaskoczeniu kibiców, od pierwszej minuty stanął Michał Leszczyński, który wrócił do Stomilu w przerwie zimowej.Widzew przeważał przez całe spotkanie, co i rusz zmuszając olsztyńską defensywę i Leszczyńskiego do interwencji. Stomil dopiero w 24. minucie spotkania oddał pierwszy strzał na bramkę Jakuba Wrąbla, jednak Koki Hinokio uderzył w środek, wprost w bramkarza gości. Mimo naporu rywali Stomil dowiózł bezbramkowy remis do końca pierwszej części gry.

Od początku drugiej połowy olsztynianie zaatakowali, jednak animuszu starczyło im na niecałe 10 minut i trzy akcje. W jednej z nich Sam van Huffel trafił w obrońcę Widzewa, w kolejnej piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny, jedyny w tym meczu dla Biało-Niebieskich. Łodzianie nie odpuszczali i już w 54. minucie cieszyli się z prowadzenia. Po silnym dośrodkowaniu z prawej strony Leszczyński niestety wypuścił piłkę z rąk, nie bez udziału Sieranta, dopadł do niej Michael Ameyaw i z bliska wpakował do siatki.

Goście mieli przygniatająca przewagę, w Stomilu brakowało pomysłu i zaangażowania. W 70. minucie Stomil przeprowadził najskładniejszą swoją akcję. Damian Sierant popędził prawą stroną, wpadł w pole karne i wycofał do nadbiegającego Jonatana Strausa, ten jednak oddał strzał, co prawda celny, ale słaby i wprost w bramkarza.

Widzew nie podwyższył prowadzenia, ale w pełni zasłużenie wywiózł z Olsztyna trzy punkty. Olsztynianie doznali trzeciej na wiosnę, a już siódmej w sezoni, porażki u siebie.

Po meczu trener Stomilu Adam Majewski powiedział:

- Liczyliśmy na to, że w końcu uda nam się przełamać tę złą passę. W szczególności w pierwszej połowie byliśmy jednak drużyną słabszą. Widzew miał kilka sytuacji, w których mógł zdobyć bramkę. Na szczęście nic nie wpadło. Druga część spotkania była już w naszym wykonaniu lepsza. Na samym początku stworzyliśmy jedną bardzo dobrą sytuację. Być może po zdobyciu bramki byłaby szansa na korzystny wynik i odwrócenie losów spotkania. Niestety, kolejny raz straciliśmy bramkę taką, jaką straciliśmy. Michał Leszczyński zagrał po dłuższej przerwie - uważam, że bardzo dobrze. Niestety w tej jednej sytuacji nie dopisało mu szczęście. Ale przegraliśmy zasłużenie, nie ma co tego ukrywać, a Leszczyński na pewno zagra w kolejnym spotkaniu i mam nadzieję, że już takiego błędu nie popełni.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę (27 marca) o godz. 16.

Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:1 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:1 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:1 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:1 Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:1

• Stomil Olsztyn - Widzew Łódź 0:1 (0:0)

0:1 - Ameyaw (54)

Stomil: Leszczyński - Sierant (82 Szabaciuk), Byrtek, Remisz, Carolina, Straus (82 Mosakowski) - Łuczak, Skrzypczak (75 Ogrodowski), van Huffel (72 Szramka), Hinokio - Szczutowski (75 Kuświk).