forBet promocja

Liga gra! - III liga

Wszyscy III-ligowcy wracają do rywalizacji

2021-03-12 13:15:46 Znicz Biała Piska, Huragan Morąg, Concordia Elbląg, GKS Wikielec

6 zawodników dołączyło do GKS-u Wikielec. Fot. gkswikielec.pl

6 zawodników dołączyło do GKS-u Wikielec. Fot. gkswikielec.pl

W środku tygodnia swoje ubiegłoroczne zaległości odrabiała już wprawdzie Concordia, jednak ten weekend to pierwszy wspólny termin, w którym odbędą się mecze wszystkich naszych drużyn w pierwszej grupie III ligi, czyli Znicza Biała Piska, GKS-u Wikielec, Huraganu Morąg oraz Concordii Elbląg. Jak wygląda to w przeddzień inauguracji wiosny?

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET I SKORZYSTAJ Z BONUSU DO 2250 PLN ORAZ DWÓCH TYGODNI GRY BEZ PODATKU.

ZNICZ BIAŁA PISKA – OLIMPIA ZAMBRÓW

Przegląd rozpoczynamy od Znicza Biała Piska, czyli najlepszego w tej chwili trzecioligowca z Warmii i Mazur. Po rundzie jesiennej zespół trenera Ryszarda Borkowskiego zajmuje wysokie 4 miejsce z dorobkiem 33 punktów i bilansem bramkowym 34:23, dlatego o miejsce w czołowej ósemce dającej utrzymanie nie powinien się martwić. Zimą Znicz zadbał o to, aby lokata dająca ligowy byt na kolejny sezon nie wypadła mu z rąk, bo nie dość, że nie osłabił się, to jeszcze wzmocnił. Nie jest tajemnicą, że dwóch czołowych piłkarzy w osobach Bartosza Giełażyna i Marcina Fiedorowicza miało propozycje z Kotwicy Kołobrzeg (Giełażyn) oraz Bruk-Betu Termaliki (Fiedorowicz), jednak obaj wiosną nadal będą grać dla klubu z Białej Piskiej. Jeśli chodzi o wzmocnienia, to warto odnotować przyjście dwóch młodzieżowców, którzy nie powinni być jedynie uzupełnieniem składu – Patryk Woźniak (rocznik 2001) był podstawowym zawodnikiem ligowego rywala z Radomska, z kolei Sebastian Jarosz (rocznik 2000) zaliczył jesienią 10 występów dla Stomilu Olsztyn.

Rywalem Znicza w pierwszej kolejce w nowym roku będzie Olimpia Zambrów, czyli największe rozczarowanie tego sezonu. Olimpia przez wiele lat uchodziła za czołowy zespół na tym poziomie i ma za sobą występy na wyższym szczeblu, jednak teraz wyprzedza jedynie zdecydowanie najsłabszy w stawce zespół z Wasilkowa. Zambrowianie są dziś dopiero na 21 miejscu w tabeli z 11 punktami i bilansem bramkowym 22:36. Zimą w klubie doszło do kilku zmian, bo kadra uszczupliła się m.in. o Michała Stecia i Michała Dawidowicza (obaj trafili do Ruchu Wysokie Mazowieckie) czy Dominika Wasiaka, który testowany był przez GKS Wikielec. Ze starej kadry w Zambrowie cały czas możemy znaleźć „naszych” zawodników, czyli pochodzących z Olsztyna Pawła Tomkiewicza i Dawida Pietkiewicza. Kadrę Olimpii zasiliło kilku nowych piłkarzy, z których najbardziej znany jest bramkarz Mateusz Taudul mający w swoim piłkarskim CV m.in. angielski Everton. Pozostała grupa nowych zawodników to Paweł Łydkowski (ostatnio KKS Kalisz), Daniel Kraska (RKS Radomsko) oraz Hiszpanie: Bruno García Roque i Monir Adbeselam El Handi. Postacią numer jeden powinien być nadal Kamil Zalewski, czyli od kilku sezonów czołowy strzelec III ligi – jesienią napastnik Olimpii zdobył 11 bramek.

JAKIE SĄ KURSY NA MECZ ZNICZ BIAŁA PISKA – OLIMPIA ZAMBRÓW?

Faworytem tego starcia jest Znicz, chociaż patrząc na kurs nie jest aż tak doceniany przez forBET, dlatego postawienie na wygraną zespołu z Białej Piskiej może być niezłym pomysłem. Podopieczni trenera Borkowskiego zagrają w tym meczu jako gospodarze, jednak tylko na papierze, bo w istocie mecz rozegrany zostanie na sztucznej nawierzchni w Kolnie. Dla Znicza nie powinno być to jednak problemem, ponieważ 21 a 33 punktów w tym sezonie zdobył on grając na wyjeździe. Olimpia to z kolei zespół własnego terenu, bo w delegacji nie wygrała ani razu i zdobyła tylko 2 punkty.

 • Wygrana Znicza: 1.75
 • Remis: 3.90
 • Wygrana Olimpii: 2.55

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK ZNICZ BIAŁA PISKA – OLIMPIA ZAMBRÓW

LEGIONOVIA LEGIONOWO – GKS WIKIELEC

Mocniejszy rywal trafił się z kolei GKS-owi Wikielec, który o czołową ósemkę jeszcze walczy – na dziś do zajmującego tą lokatę Pelikana „Gieksa” traci 4 punkty. Po jesieni beniaminek rozgrywek zajmuje 14 miejsce z 25 punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 26:32, co plasuje go mniej więcej w środku ligowej stawki. Zimę trener Wojciech Tarnowski może uznać chyba za udaną, bo jego zespół wygrał 7 z 8 sparingów (m.in. z KP Starogard, Bałtykiem Gdynia czy ligowymi rywalami z Elbląga i Morąga), a kadra została chyba dość dobrze uzupełniona. Poza Jakubem Górskim, który był filarem defensywy, skład uszczuplił się o zawodników, którzy albo nie grali prawie w ogóle, albo grali bardzo mało – mowa tu o Jakubie Jurczaku, Pawle Ewertowskim, Adamie Kucznierze, Błażeju Cabanie i Dawidzie Krajniku. W ich miejsce sprowadzono m.in. Huberta Otrębę, który zdecydował się odejść z Concordii Elbląg, Pawła Grzybowskiego (Huragan Morąg), Patryka Szczepańskiego, Pawła Zaroślaka (obaj wypożyczeni z Wisły Płock) i Macieja Serbintowicza (wypożyczenie ze Stomilu Olsztyn).

Jeśli GKS miałby wybrać sobie pierwszego rywala po przerwie, to zapewne nie wskazałby na Legionovię, czyli spadkowicza z II ligi i aktualnie piąty zespół w tabeli. Klub z Legionowa zdobył jak do tej pory 33 punkty oraz wypracował bilans bramkowy 25:17, a piłkarską wiosnę zaczął już tydzień wcześniej, bo nadrabiał zaległości meczem z rezerwami Jagiellonii. „Novia” okazała się lepsza, bo wygrała 2:1 po pięknym trafieniu Patryka Koziary i debiutanckim golu Dariusza Zjawińskiego. Zjawiński to nowy zawodnik w kadrze trenera Michała Pirosa, jednak przedstawiać go nikomu nie trzeba – ma on na koncie ekstraklasowe występy m.in. dla Legii Warszawa, Odry Wodzisław, Cracovii Kraków czy Arki Gdynia, a rundę jesienną spędził on w drugoligowym Znicznu Pruszków. Poza nim ciekawym transferem wydaje się też być Bartosz Mroczek, który do Legionowa trafił z Avii Świdnik i już od razu wywalczył sobie miejsce w podstawowej „11”. Uwagę obrońców z Wikielca z pewnością przykuć musi Andrzej Trubeha, który jesienią zdobył 8 bramek, a wcześniej grał m.in. w drugoligowej Stali Stalowa Wola.

JAKIE SĄ KURSY NA MECZ LEGIONOVIA – GKS WIKIELEC?

Dość wyraźnym faworytem według forBET jest tutaj drużyna gospodarzy, dlatego obstawiając wygraną (czystą lub z podpórką) Wikielca można ładnie podbić sobie kurs. Teoretycznie znacznie mocniejsza jest Legionovia, jednak można zasiać tu pewne ziarno niepewności – u siebie zdobyła ona tylko 12 z 33 punktów, co pokazuje, że znacznie lepiej czuje się na wyjazdach. GKS w wyjazdowych meczach na początku płacił jeszcze frycowe, bo przegrał 5 kolejnych meczów poza Wikielcem, jednak później najpierw wygrał z Lechią w Tomaszowie, a później pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki, czyli wicelidera rozgrywek – pokazuje to, że mimo słabej statystyki zespół trenera Tarnowskiego może punktować nie tylko u siebie.

 • Wygrana Legionovii: 1.42
 • Remis: 4.30
 • Wygrana Wikielca: 5.75
 • Remis/wygrana Wikielca: 2.46

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK LEGIONOVIA LEGIONOWO – GKS WIKIELEC

HURAGAN MORĄG – UNIA SKIERNIEWICE

Huragan w nazwie i Huragan w szatni – tak w skrócie można określić zimową przerwę w Morągu. (Nadal nieoficjalne) odejście z klubu sponsora tytularnego, czyli firmy Kaczkan oraz spore ubytki w kadrze z pewnością martwią zarówno kibiców, jak i działaczy oraz trenera Hurganu, którzy nie mogą być spokojni o ligowy byt i mają z tyłu głowy widmo spadku do IV ligi. Po rundzie jesiennej zespół trenera Marcina Zmiarowskiego plasuje się dopiero na 20 miejscu z 16 punktami i bilansem bramkowym 20:33. Zimą z Morąga odeszło kilku zawodników, którzy stanowili o sile zespołu – mowa tu przede wszystkim o takich graczach, jak Adam Paliwoda (transfer do Olimpii Grudziądz) i Piotr Łysiak (Kotwica Kołobrzeg), a także Pawle Grzybowskim (GKS Wikielec), Kacprze Leszczyńskim (Concordia Elbląg) Danielu Michałowskim czy Piotrze Karłowiczu (obaj Tęcza Biskupiec). W miejsce tych oraz paru innych zawodników klub sprowadził prawdziwą armię zaciężną spoza rejonu – nowe twarze to pochodzący z Holandii oraz Belgii Niall Raben, Mitchell De Nooijer, Alfred Boateng Mensah, Sean Aerts i Youri Roseboom, a także Białorusin Yauhen Hremza, Anton Kołosow, Michał Balewski i Przemysław Przysowa. Jak spisze się Huragan po takiej rewolucji kadrowej? Nie wiemy, choć możemy się domyślać…

Przeciwnikiem i prawdziwym przeciwieństwem klubu Morąga jest Unia Skierniewice, która postawiła na stabilizację – nikt z zespołu nie odszedł, a jedynym nowym zawodnikiem jest sprowadzony z Hutnika Warszawa pomocnik Kamil Waśniowski. Unia po rundzie jesiennej zajmuje 7 miejsce w tabeli gromadząc po 18 kolejkach 30 punktów z bilansem bramkowym 33:22.Najskuteczniejszym zawodnikiem Unii jesienią był 30-letni…obrońca, Kamil Łojszczyk, który zdobył 6 bramek, a do czołowych postaci zespołu z pewnością zaliczyć można także Dawida Dzięgielewskiego, który dał drużynie sporo jakości po powrocie z Górnika Łęczna, a także 18-letniego Kacpra Karaska, który jest jednym z najbardziej utalentowanych młodzieżowców w tej grupie III ligi.

JAKIE SĄ KURSY NA MECZ HURAGAN MORĄG – UNIA SKIERNIEWICE?

Według forBET faworytem sobotniego starcia rozgrywanego w Mrągowie jest zespół Unii, jednak różnica w kursach nie jest tak wielka, jak w przypadku meczu Legionovii i Wikielca. Zespół z Morąga jako gospodarz nie wygrał żadnego z 8 spotkań, jednak teraz mecz rozegrany zostanie na neutralnym terenie – może to jakiś dobry prognostyk przed starciem z ekipą ze Skierniewic?

 • Wygrana Huraganu: 3.85
 • Remis: 3.85
 • Wygrana Unii: 1.70
 • Wygrana/remis Huraganu: 1.91

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK HURAGAN MORĄG – UNIA SKIERNIEWICE

CONCORDIA ELBLĄG – PELIKAN ŁOWICZ

Sytuację w Concordii przybliżaliśmy przed środowym meczem z Jagiellonią, dlatego od razu przejdziemy do niedzielnego rywala elblążan. Pelikan w tej chwili balansuje na granicy grupy mistrzowskiej i spadkowej, bo zajmuje 8 miejsce w tabeli z 29 punktami na koncie i bilansem bramkowym 29:26. Zimą z Łowicza odszedł jeden istotny zawodnik – mowa o Filipie Kowalczyku, który Pelikana zamienił na lidera rozgrywek, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Skład kadry trenera Dremluka uzupełniło dwóch nowych graczy: sprowadzony z GKS-u Bełchatów Bartłomiej Lisowski (obrońca, rocznik 2001) oraz Dawid Przybyszewski z Górnika Konin (napastnik, rocznik 1996). Ważnymi ogniwami Pelikana jesienią byli także mający doświadczenie w wyższych ligach pomocnicy Piotr Piekarski i Maciej Wyszogrodzki, a także Krystian Białas, czyli młodzieżowiec i najlepszy strzelec zespołu.

JAKIE SĄ KURSY NA MECZ CONCORDIA ELBLĄG – PELIKAN ŁOWICZ?

Patrząc na kursy, niedzielny mecz ma nieznacznego faworyta i jest nim Pelikan, chociaż stawka za wygraną Concordii jest niższa, niż mogłoby wskazywać na to miejsce w tabeli. Pelikan punktuje lepiej grając na własnym terenie, dlatego właśnie w tym swojej szansy powinien upatrywać zespół z Elbląga.

 • Wygrana Concordii: 2.90
 • Remis: 3.60
 • Wygrana Pelikana: 2.05
 • Wygrana/remis Concordii: 1.61

ZAŁÓŻ KONTO W FORBET, SKORZYSTAJ Z BONUSÓW STARTOWYCH I OBSTAW WYNIK CONCORDIA ELBLĄG – PELIKAN ŁOWICZ

rys

Komentarze

 1. kiboll 2021-03-13 20:18:33 (***.***.***.***) #72656 0:0 zgłoś

  No jeśli tak ma wyglądać nowa jakość organizacyjno - piłkarska w Morągu to może będzie wstyd . Bo wyniki mogą być kiepskie na wiosnę.

 2. Kibol 2021-03-13 19:20:50 (***.***.***.***) #72655 0:0 zgłoś

  Coś prezesikowi nie pykło. IV liga wita.

 3. j****ć biedę 2021-03-13 14:47:43 (***.***.***.***) #72654 0:0 zgłoś

  Jak tam biedaki z hujaganu. cos nie pyklo, nabralista sie sie na umiejetnosci holendrow z 8 ligi, waszemu treneiro jak w tym starym polskim filmie jakby ktos pomalowal swinie na czarno to by nabral sie tez ze to dzik.

 4. ... 2021-03-13 09:08:03 (***.***.***.***) #72653 0:0 zgłoś

  Nie chodzi o to kto jest faworytem ale o obiektywizm. Tym powinien kierować się autor. A tutaj wypowiedz w której wyczuwa się z daleka ironię i drwinę

 5. PREZES 2021-03-13 08:51:53 (***.***.***.***) #72652 0:0 zgłoś

  A co miał napisać, ze są faworytem bo sprowadzili 5 holendrow ktorzy najwieksze sukcesy mieli na osiedlowym orliku?

 6. ... 2021-03-12 18:14:08 (***.***.***.***) #72651 0:0 zgłoś

  Nie ma to jak neutralny opis autora! " Jak spisze się Huragan po takiej rewolucji kadrowej? Nie wiemy, choć możemy się domyślać…" W ogóle nie tendencyjny opis panie redaktorze

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### #### 
#  # #   #   
####  #####  #### 
# #  #      # 
#  # #   #  # 
#  # ###### ####