forBet promocja

News - II liga - III liga

Nowy klub piłkarski w Elblągu?

2021-03-03 09:23:26 Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zkoolimpia.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. zkoolimpia.pl

Wiele emocji wywołała wtorkowa konferencja prasowa na temat współpracy Olimpii Elbląg i Concordii Elbląg. Umowa współpracy zawiera m.in. punkt w którym mowa, że od 1 lipca w Elblągu będzie tylko jedna drużyna seniorska.

Do momentu całkowitego połączenia klubów szkolenie młodzieży ma się odbywać w dwóch klubach jednocześnie. Przepływ zawodników pomiędzy tymi klubami ma się odbywać bezpłatnie.

Cel? Stworzenie silnej piłki nożnej w Elblągu. Obecnie Olimpia gra w II lidze i pewnie się utrzyma w tej lidze, ale klub cały czas boryka się z problemami finansowymi, co świadczy chociażby sytuacja z poprzedniego sezonu, gdzie klub wolał zdobywać punkty w Pro Junior System niż powalczyć “na całego” o baraże do I ligi.

Concordia Elbląg natomiast gra w III lidze, ale wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie zespół spadnie do IV.

W konferencji prasowej uczestniczył także prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który przemówienie zaczął o stratach budżetowych. - Nie stać Elbląga na utrzymanie dwóch klubów piłkarskich, dlatego bardzo popieram ideę o połączeniu - mówił. - Jest moja pełna akceptacja. Cieszę się, że młodzież cały czas mogła gdzie grać. Chciałbym, żeby seniorska drużyna była opierana na naszych zawodnikach, a nie na pozyskiwaniu z zewnątrz.

Kibiców najbardziej zaciekawił punkt o tym, że od 1 lipca będzie tylko jedna drużyna seniorska. Olimpia Elbląg zapewne zostanie w II lidze, więc nie dziwią pytania na sali o tym co dalej z III-ligową Concordią. - Na ten moment nie możemy nic powiedzieć, może w najbliższym czasie się wyjaśni - mówił Daniel Pelc, dyrektor sportowy Concordii Elbląg.

Prezes Olimpii Elbląg Paweł Guminiak dodał: - Jeżeli będziemy grać swoimi zawodnikami, to tych drużyn może być więcej niż jedna: dwie, trzy - nie widzę problemu. Od zasobów ludzkich będziemy decydować ile drużyn wystawimy w następnym sezonie. Zobaczymy na koniec sezonów czy Olimpia Elbląg się utrzyma czy Concordia zostanie w III lidze.

W sieci pojawiły się natychmiast informacje o tym, że Concordia Elbląg zostanie wycofana z rozgrywek III ligi. Ze zdemontowaniem tej informacji szybko pośpieszył Daniel Pelc, który napisał m.in.

- Efektem tych rozmów może być powołanie nowego klubu z nową nazwą. Podpisane porozumienie jest wstępem do kolejnych, bardziej zaawansowanych rozmów, jednak zawarte w niej punkty nie są wiążące, a jedynie intencyjne. Na ten moment nie wiemy jaki będzie końcowy rezultat prowadzonych rozmów. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy oba kluby będą chciały przedstawić prezydentowi Elbląga zarys płaszczyzny do dalszej współpracy.

Na pierwszy rzut oka widać, że nikt z działaczy nie będzie chciał odpuścić i najlepiej zostać przy swoim. Niestety jeżeli w Elblągu myślą o jednym i silnym klubie to muszą postawić na Olimpię. Jeżeli patrzeć na potencjał kibicowski i marketingowy to zdecydowanie większy ma drużyna grająca obecnie w II lidze. O tym chyba zapomnieli działacze obydwu klubów i prezydent Elbląga. Podobną sytuację przerabiano już w Ełku, gdzie doszło do połączenia Mazura z Płomieniem i ten twór szybko zniknął z piłkarskiej mapy.

rys

Komentarze

 1. do ponizej 2021-03-04 10:40:17 (***.***.***.***) #72569 0:0 zgłoś

  PROSTYTUTKA cię ZROBILA I ZJEBALA SPRAWE (ojciec nieznany ) buahahaha

 2. DO Zawadzior 2021-03-04 10:17:20 (***.***.***.***) #72568 0:0 zgłoś

  Wyłącz capslocka legijna prostytutko, to może ktoś cie wysłucha

 3. Zawadzior 2021-03-03 19:08:51 (***.***.***.***) #72567 0:0 zgłoś

  KIBIC SPINASZ DUPE W SIECI JAK STARA PROSTYTUTKA NA S7 . JESTEŚ KOZAKIEM TO SIĘ PRZEDSTAW , DAJ NAMIARY . WTEDY ZYSKASZ TROCHĘ SZACUNKU , A TAK ... zwykła pi*** a

 4. do komlepsiarza 2021-03-03 19:02:29 (***.***.***.***) #72566 0:0 zgłoś

  wsiok to cie zrobil , twoja stara za garazami mu dala . a na koniec bezdomne psy ja wydymaly.

 5. Kibic 2021-03-03 16:56:59 (***.***.***.***) #72565 0:0 zgłoś

  Ta niepiszcie o tych wsiunach z tęczowego elblunga nikogo oni nie obchodza

 6. tfadozera 2021-03-03 10:42:58 (***.***.***.***) #72564 0:0 zgłoś

  Wy już przestańcie pisać o tej Olimpii , to nie wasz region , z reszta i tak wybieracie sobie co chcecie . Olimpia przegrywa w sparingu art .Na pierwszej stronie , Olimpia wygrywa w lidze , cisza ... aaa no tak bo jeszcze Ostróda przegrała , to w ogóle już nie ma sensu. To jest olszytynski propagandowy portal.wiec bądźcie konsekwentni i piszcie tyko co tam u was . Fuzja dwóch klubów w EG mało ciekaw i raczej nie realna .Tyle w tym temacie .

Dodaj swój komentarz

          
 ####  #### ##### 
#   #  #  #  
 #### #  #  #  
   # #  #  #  
#  # #  #  #  
 ####  ####  #