forBet promocja

News - IV liga - Transfery

Ruchy transferowe w Polonii Lidzbark Warmiński

2021-02-19 08:43:49 -

Kacper Szczerba i Paweł Szymański nowymi zawodnikami Polonii Lidzbark Warmiński. Fot. Polonia Lidzbark Warmiński

Kacper Szczerba i Paweł Szymański nowymi zawodnikami Polonii Lidzbark Warmiński. Fot. Polonia Lidzbark Warmiński

Polonia Lidzbark Warmiński szykuje się do rundy rewanżowej forBET IV ligi. Z zespołu Czesława Żukowskiego odeszło dwóch kluczowych zawodników, ale w ich miejsce pozyskano już nowych piłkarzy.

O tym jak przebiegają przygotowania do piłkarskiej wiosny zapytaliśmy trenera Czesława Żukowskiego. - Przygotowujemy sie na swoich obiektach, cały czas mamy przygotowany orlik, pomimo opadów i trudnych warunków atmosferycznych - mówi szkoleniowiec Polonii Lidzbark Warmiński. - Na każdym treningu mamy zielone, odśnieżone boisko i z tego jestem zadowolony. Rozgrywamy mecze sparingowe z dość wymagającymi rywalami. Graliśmy z trzecioligowcami i tu zanotowaliśmy porażki ze Starogardem Gdańskim i Wikielcem. Następnie zagraliśmy z Tęczą Biskupiec i wygraliśmy, a ostatni sparing ze Spartą Brodnica zremisowaliśmy. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem i wszystko jest w porządku.

W rundzie wiosennej w barwach Polonii Lidzbark Warmiński nie zobaczymy Kamila Dajnowskiego, który przeniósł się do Stomilu Olsztyn. Z klubem pożegnał się także Paweł Łukasik, ale nie wiadomo gdzie będzie grał w najbliższym czasie.

- Zawsze są jakieś ruchy w klubie - mówi Czesław Żukowski. - Cieszę się, że Kamil Dajnowski został zauważony, bo od początku, gdy przyszedłem do Polonii, widziałem w nim potencjał. Teraz wszystko w jego nogach i głowie i mam nadzieję, że będzie się rozwijał w najlepszym klubie w województwie. Jest to dla niego szansa. Odeszli zawodnicy, którzy grali w zeszłej rundzie w podstawowym składzie. ale to jest szansa dla następnych, by pokazali się i wskoczyli do składu. Są kolejni zawodnicy, którzy będą chcieli zapełnić te luki. Tak naprawdę okaże się dopiero wiosną, w meczach mistrzowskich, na ile były to straty w drużynie.

Do zespołu dołączył doświadczony Paweł Szymański, który ostatnio występował w DKS-ie Dobre Miasto. Polonię Lidzbark Warmiński zasilił także Kacper Szczerba z Pisy Barczewo.

- Paweł Szymański, uniwersalny zawodnik. To gracz z Lidzbarka, miałem już przyjemność pracować z nim w Sokole Ostróda. Myślę, że dobrze wkomponuje się w zespół i da nam jakość - ocenia transfer trener Polonii.

I dodaje: - Dalej będziemy starali się wprowadzać juniorów, naszych wychowanków i dawać im więcej szans grania na boiskach czwartoligowych. To też jakiś cel na wiosnę. Mamy kilku graczy doświadczonych, od których nasza młodzież się uczy. Taka jest kolej rzeczy, by ci młodzi dostawali coraz więcej szans.

Polonia Lidzbark Warmiński po rundzie jesiennej forBET IV ligi zajmuje 3 pozycję ze stratą 6 punktów do lidera z Giżycka. Czy zespół będzie wiosną walczył o awans do III ligi?

- Na to pytanie do końca nikt nie zna odpowiedzi - mówi Żukowski. - Jesteśmy w czołówce tabeli i chcemy wygrywać. Co będzie, to okaże się w trakcie ligi. Na tę chwile liderem są Mamry Giżycko, my mamy do nich 6 punktów straty. Sprawa awansu jest otwarta a my będziemy chcieli dalej grać dobrą piłkę i być w czołówce IV ligi. Kto wygra ligę? Wszystko rozstrzygnie się na boisku na wiosnę.

W pierwszym spotkaniu ligowym za miesiąc Polonia Lidzbark Warmiński zagra na wyjeździe z Granicą Kętrzyn.

kyn

Komentarze

 1. Prawda 2021-02-23 20:51:44 (***.***.***.***) #72534 0:0 zgłoś

  No jeżeli Szymański to wzmocnienie to powodzenia B

 2. oks 2021-02-20 13:21:15 (***.***.***.***) #72520 0:0 zgłoś

  ooooo Paweł Szymański pamiętam jak jeszcze grał u nas w Sokole szkoda że rozstał się z OKSem w takich słabych okolicznościach ale i tak Powodzenia

 3. Polonista 2021-02-19 12:23:14 (***.***.***.***) #72516 0:0 zgłoś

  Po co ma wspominać o Lubawie jak mówi, że sprawa awansu jest otwarta i wszystko rozstrzygnie się na boisku. Ile zespołów awansuje to tez chyba każdy wie. Nie chodzi o same granie wymaganych młodzieżowców, tylko wprowadzanie tych mniej doświadczonych WYCHOWANKÓW.

 4. Olaf 2021-02-19 10:13:17 (***.***.***.***) #72515 0:0 zgłoś

  Polonia zajmuje 3 miejsce, lecz Lubawa ma mecz zaległy o tym trener nie wspomina ? Awansuje 1 zespół z 4 ligi o tym trener tez nie wspomina ? Jest wymóg grania młodzieżowców w 4 lidze , wiec to nie jest jakaś chluba, nowum Lidzbarka Warmińskiego , że wpuszczani są juniorzy o tym trener też nie wspomina ?

Dodaj swój komentarz

           
#  # #  # #  # 
#  # #  # # # 
####  #  #  ##  
# #  #  #  ##  
#  # #  # # # 
#  # #### #  #