forBet promocja

News - IV liga

Błękitni Orneta szykują się do rundy rewanżowej

2021-02-03 12:13:28 Błękitni Orneta, Daniel Kogut

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

IV-ligowiec z Ornety nie odpuszcza walki o pozostanie w lidze. Zespół ma za sobą już dwa spotkania sparingowe podczas których testował piłkarzy na trzech pozycjach.

Błękitni Orneta w rundzie wiosennej zgromadzili 22 punkty w 18 spotkaniach, co daje 12 miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Daniela Koguta mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z jesieni. 6 marca na własnym stadionie zmierzą się z Granicą Kętrzyn.

W połowie stycznia zespół w powiatu lidzbarskiego wróciła do treningów. Mają za sobą już dwa spotkania sparingowe. W pierwszym przegrali 0:1 z Olimpią II Elbląg, a w miniosą sobotę 1:7 ze Stomilem II Olsztyn.

- Zaliczamy to spotkanie jako jednostkę treningową - mówił po meczu Daniel Kogut, szkoleniowiec Błękitnych. - Za dobrze to nie wyglądało. Moim piłkarze są co prawda po trzech tygodniach ciężkiej pracy, ale liczyłem że zmiennicy po przerwie, którzy mniej grali w sezonie, to wejdą i się pokażą z dobrej strony. Jednak za dobrze to nie wyglądało, stąd taki hokejowy wynik.

I dodaje: - Do przerwy było 0:2, ale były fragmenty, że dobrze wyglądaliśmy. Musimy wyciągnąć wnioski, bo cztery bramki straciliśmy wyprowadzeniu z piątego metra. Zaczynaliśmy od bramki, szybko straciliśmy piłkę i głupio wpadały te bramki. Boisko było słabo przygotowanie, ostatnio w Elblągu było lepsze.

Trener testuje trzech zawodników, ale nie chce zdradzić personaliów. - Jeden to piłkarz z Ukrainy, drugi z ligi okręgowej, a trzeci z A-klasy - mówi tajemniczo trener. - Szukamy bramkarza, piłkarza do środka pola oraz na lewe skrzydło.

- Na ten moment nikt od nas nie odchodzi - mówi Kogut.

Błękitni Orneta chcą utrzymać się w forBET IV lidze. - Żelazną jedenastkę będę miał - mówi trener. - Gorzej jak przyjdą kontuzje i kartki. Mamy problem ze zmiennikami dającymi jakość. Powalczymy o utrzymanie i do tego mamy jedno spotkanie zaległe. Nie wiadomo co da 12 miejsce, więc trzeba walczyć w każdym meczu o zwycięstwo.

W najbliższy weekend Błękitni Orneta zagrają sparingowe spotkanie z Pisą Barczewo.

em

Komentarze

 1. laczek 2021-02-03 14:22:45 (***.***.***.***) #72447 0:0 zgłoś

  tambalow w dolcan ząbki.

 2. shrek 2021-02-03 13:55:49 (***.***.***.***) #72446 0:0 zgłoś

  tambolow

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### #  # 
#  # #   #  # 
#  # ##### ###### 
#  # #   #  # 
#  # #   #  # 
##### ###### #  #