forBet promocja

News - IV liga

Priorytetem Zatoki Braniewo to młodzieżowcy

2021-01-25 08:29:44 Zatoka Braniewo, Piotr Zając

Zatoka Braniewo szuka młodzieżowców. Fot. mkszatoka.futbolowo.pl

Zatoka Braniewo szuka młodzieżowców. Fot. mkszatoka.futbolowo.pl

Zatoka Braniewo jako jedna z pierwszych drużyn czwartoligowych rozpoczęła przygotowania, bo już od 4 stycznia jej zawodnicy spotkali się na pierwszym treningu.

W klubie po fantastycznym początku (sześć zwycięstw z rzędu!) apetyty zostały rozbudzone, jednak słabsza środkowa część sezonu sprawił, że Zatoka ostatecznie po rundzie jesiennej zajmuje 6 miejsce (jeden mecz zaległy z Motorem Lubawa). Wynik jest dobry, jednak uczucia w Braniewie są mieszane. Zimą celem transferowym będzie pozyskanie młodzieżowców i tu z pomocną dłonią może przyjść Olimpia Elbląg z którą to ma podpisaną umowę partnerską.

- Podobnie jak większość drużyn w naszej lidze przygotowujemy się na miejscu - mówi Piotr Zając, trener Zatoki Braniewo. - Cel nie uległ zmianie i nadal priorytetem jest zapewnienie sobie utrzymania, spokojna gra i rozwój zespołu. Jesienią mieliśmy olbrzymie problemy z młodzieżowcami. Mamy swoich wychowanków, ale to jeszcze bardzo młodzi chłopcy z juniora młodszego, którzy potrzebują czasu. Dostali swoje szanse w rundzie jesiennej i mam nadzieję że będą mogli zagrać więcej wiosną. Najpierw jednak musimy zdobyć punkty gwarantujące nam utrzymanie, tak by to wszystko odbywało się w spokoju.

I dodaje: - Zdaję sobie sprawę, że niektóre osoby we wrześniu widziały Zatokę w III lidze, ale na takie sprawy jak awanse trzeba być gotowym i to na wielu płaszczyznach. W innym wypadku można sobie zrobić krzywdę. My na ten moment jesteśmy gotowi na budowęk lubu i drużyny i to staramy się uczciwie robić. Pracujemy więc w spokoju, oczywiście z wiarą, że możemy dobrze grać w piłkę i sprawić jeszcze wiele niespodzianek. Wiem, że zespół stać na wiele, mam nadzieję że w wielu meczach będziemy cieszyli kibiców, ale nie ma sensu pompować balona i robić z nas faworyta ligi, bo nim nie byliśmy i nie jesteśmy.

- Zamiast tego lepiej ciężko pracować na zajęciach i w meczach - kontynuuje trener Zatoki Braniewo. - W drużynie chce zostać większość zawodników. To bardzo cieszy i jest potwierdzeniem dobrej atmosfery, która panuje w klubie. Nie planujemy rewolucji kadrowej. Szukamy młodzieżowców, którzy będą gotowi do rywalizacji na tym poziomie rozgrywek. Może trafi do nas ktoś jeszcze, ale absolutnym priorytetem są młodzi piłkarze. Planujemy rozegranie siedmiu meczów kontrolnych. Celowo postawiliśmy na rywali dobrze grających w piłkę, również z wyższych lig, bo to pozwoli nam przygotować się lepiej do meczów o punkty.

Plan sparingów:

 • Concordia Elbląg (30 stycznia)
 • GKS Przodkowo (7 lutego)
 • Olimpia II Elbląg (13 lutego, 17 lutego)
 • Mady Ostaszewo (21 lutego)
 • Pomezania Malbork (24 lutego)
 • Barkas Tolkmicko (28 lutego)

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

        
#  # # #  # 
#  # # #  # 
###### # #  # 
#  # # #  # 
#  # # # # 
#  # #  ##