forBet promocja

News - IV liga

MKS Korsze trenuje na własnych obiektach

2021-01-20 07:40:39 MKS Korsze

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Emil Marecki

W poniedziałek (18 stycznia) zawodnicy IV-ligowego MKS-u Korsze rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia odbyły się na nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej, na której zawodnicy zostali poddani testowi wydolnościowemu (beeb test).

Trening rozpoczął się od krótkiej rozmowy trenera Aleksandra Lipowskiego z zawodnikami, który przedstawił plan oraz oczekiwania wobec drużyny na rundę wiosenną.

Obecnie piąta drużyna IV ligi będzie przygotowywała się na własnych obiektach (orlik, hala, siłownia), a mecze kontrolne rozgrywać w Mrągowie oraz Bartoszycach.

- Trzydzieści jeden punktów, które ugraliśmy jesienią daje nam dosyć duży komfort odnośnie przygotowań - mówi Krzysztof Piwiszkis, piłkarz MKS-u. - Cel w dalszym ciągu mamy taki sam, czyli utrzymanie. Chcielibyśmy jak najszybciej zdobyć ok. 43-44 punktów, które według nas powinno pozwolić na zrealizowanie tego celu i wówczas mocno postawić na naszą młodzież, która będzie się ogrywała pod kontem przyszłorocznych rozgrywek, a zarazem punktowała w Pro Junior System. Takie są plany, a jak będzie? Zobaczymy.

I dodaje: - Początek mamy bardzo ciężki. Lider z Giżycka, następnie wicelider z Mrągowa i dwie wzmocnione ekipy (Stomil II i Tęcza Biskupiec). Ale my już jesienią pokazaliśmy, że każda drużyna musi się z nami liczyć - kończy najstarszy zawodnik drużyny.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową pewne jest, że w porównaniu do jesieni ze względu na urazy nie zobaczymy Jacka Miłka i Pawła Bocieja, natomiast Dawid Gwizdek i Adrian Stadnyk postanowili wyjechać zagranicę.

Na pierwszym treningu można było zobaczyć dwóch byłych zawodników MKS-u Pawła Branickiego i Michała Wołowika (obaj Granica Kętrzyn), którzy wyrazili chęć powrotu do klubu.

Przed drużyną z Korsz siedem meczów sparingowych. Pierwszy z nich drużyna rozegra 30 stycznia z Orlętami Reszel.

Plan sparingów:

 • Orlęta Reszel (30 stycznia, Mrągowo)
 • Victoria Bartoszyce (3 lutego, Bartoszyce)
 • DKS Dobre Miasto (6 lutego, Bartoszyce)
 • Mrągowia Mrągowo (13 lutego, Mrągowo)
 • Mamry Giżycko (20 lutego, Mrągowo)
 • Pisa Barczewo (27 lutego, Mrągowo)
 • Błękitni Pasym (6 marca, Mrągowo)

rys

Komentarze

 1. Mrs 2021-01-21 20:11:06 (***.***.***.***) #72375 0:0 zgłoś

  Najwazniejszy spokój, ten koronawirus dalej jest ,trenowanie na własnym obiekcie to mądra decyzja .Najwazniejsze zdrowie graczy .

Dodaj swój komentarz

           
 #### ###### #### 
#  # #   #  # 
#   ##### #  # 
# ### #   # # # 
#  # #   #  # 
 #### ###### ### #