forBet promocja

News - A klasa

Co dalej z GKS-em Dźwierzuty? Odszedł Jarosław Szpyrka

2021-01-18 10:49:51 Jarosław Szpyrka, GKS Dźwierzuty

Jarosław Szpyrka. Fot. tygodnikszczytno.pl

Jarosław Szpyrka. Fot. tygodnikszczytno.pl

Jarosław Szpyrka odszedł z GKS-u Dźwierzuty. W tym klubie był wszystkim: trenerem i prezesem. Pracował w Urzędzie Gminy, ale jego etat został zredukowany i tym samym odszedł z pracy.

Jarosław Szpyrka był referentem ds. sportu w Urzędzie Gminy Dźwierzuty. W związku z oszczędnościami w gminie wójt Marianna Bogusława Szydlik szuka oszczędności. Jedną z form są cięcia w etatach.

Jarosław Szpyrka otrzymał propozycję obcięcia etatu o połowę. Na co oczywiście nie przystał. - Muszę myśleć o swojej rodzinie - mówił podczas debaty w której wzięli udział głównie rodzice młodych piłkarzy GKS-u.

Oprócz pół etat w gminie Szpyrka mógł liczyć na umowy zlecenia. - Podpisałem rozstanie za porozumieniem stron. Nie chcę żadnych kłótni - mówił.

Wójt Szydlik liczy, że znajdzie w jego miejsce innego pasjonata piłki nożnej z uprawnieniami trenerskimi. - Szukamy osoby na to miejsce. Mam nadzieję, że wkrótce zajęcia piłkarskie zostaną wznowione.

- Być może w kolejnym roku sytuacja będzie inna i nasz budżet pozwoli na cały etat - dodaje wójt.

- Gdybym miał wspisane w umowie, że od jakiejś konkretnej daty wracam do normalnych warunków to bym spojrzał na to inaczej. Rozstaliśmy się ja cywilozowani ludzie. Nie chcę żadnych kłótni i niech tak zostanie.

rys

źródło: Tygodnik Szczytno

Komentarze

 1. Kolega 2021-01-21 20:10:21 (***.***.***.***) #72374 0:0 zgłoś

  I Gość odchodzi z Twarzą może na Dżwierzuty wyjść z podniesioną głową a pani wójtowa poniosła porażę to pewno stowarzyszenie się rozleci i po klubie

 2. kolo 2021-01-18 17:13:37 (***.***.***.***) #72341 0:0 zgłoś

  dokładnie. Najłatwiej pozbyć się pasjonatów i ludzi w pełni oddanych. Słowa uznania za postawę Panie Jarosławie. A pani wójt niech zacznie robić uprawnienia sportowe

 3. Szacun 2021-01-18 14:37:14 (***.***.***.***) #72340 0:0 zgłoś

  Nie znam Pana osobiscie ale po przeczytaniu artykułu twierdzę że ma Pan jaja jak mało kto w tych czasach na pół etatu niech sobie sami pracują i utrzymają rodzinę!!! A Panu życzę znalezienia szybko pracy i Wszystkiego Dobrego!!!!

Dodaj swój komentarz

        
   # # ###### 
   # # #   
   # # ##### 
   # # #   
#  # # #   
 #### # #