News - III liga - Sparingi - I liga

Stomil rozgromił Huragan

2021-01-16 15:42:34 -

I-ligowy Stomil Olsztyn wygrał 6:2 z III-ligowym Kaczkanem Huraganem Morąg. Fot. Łukasz Kozłowski

W Ostródzie w godzinach porannych doszło do sparingowego meczu dwóch drużyn z naszego województwa. I-ligowy Stomil Olsztyn wygrał 6:2 z III-ligowym Kaczkanem Huraganem Morąg.

Adam Majewski w tym spotkaniu testował pięciu zawodników. Na lewym wahadle wystąpił 19-letni łotewski obrońca Kirils Iļjins oraz dwóch napastników. Jednym z nich był Dawid Gruchała-Węsierski z Bałtyku Koszalin. W meczu zagrało także dwóch piłkarzy rezerw: Mateusz Jońca oraz Hubert Świder.

W Huraganie Morąg także sporto testowanych zawodników. Zespół walczący o utrzymanie w III lidze szuka wzmocnień. W drużynie zagrał m.in. napastnik Mrągowii Mrągowo Mahamadou Bah. Na boisku pojawili się także zawodnicy z zagranicy o nieznanych nam personaliach.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, a worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Łącznie padło ich 8. Stomil Olsztyn pokonał 6:2 Kaczkan Huragan Morąg.

- Zawsze mówi się, że w meczach sparingowych zwycięstwo nie jest najważniejsze. Gra się jednak po to, żeby wygrywać. Gdy się wygrywa, to jest większa przyjemność i potem większa motywacja do ciężkiej pracy. Były ciężkie warunki, bo spadł śnieg i boisko było zaśnieżone. Cieszymy się, bo strzeliliśmy sześć bramek. Nawet w sparingu nieczęsto się to zdarza, dlatego jesteśmy zadowoleni i nawet, jako trenerzy, mile zaskoczeni. Cieszymy się z wyniku i oceniliśmy też kilku zawodników i za chwilę będziemy podejmować decyzje.

I dodaje:- Zazwyczaj tak jest, że w drugiej połowie jest więcej miejsca na boisku. W drugiej połowie pojawiły się drugie jedenastki, wiadomo też, że zespół Huraganu nie dysponuje dwoma równorzędnymi składami. Nie można więc w ten sposób oceniać naszych zawodników, że w drugiej połowie strzelili pięć bramek. Wygrywamy wszyscy, nie rozdzielamy na tych co strzelili mniej i na tych co więcej. Bardziej ocenialiśmy jednostki indywidualnie.

- To tylko początek przygotowań, za chwilę wkroczymy w ten najcięższy okres w przyszłym tygodniu i na obozie w Siedlcach czeka nas również sparing z Legią Warszawa. Oni będa optymymalnie przygotowani, my w najcięższym okresie, ale nie boimy się, to będzie fajny mecz, żeby zweryfikować swoje umiejętności na tle bardzo dobrego rywala.

W piątek 22. stycznia Stomil wyjedzie na obóz do Siedlec podczas którego rozegra sparingi z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Wisłą Puławy i Legią Warszawa.

• Huragan Morąg - Stomil Olsztyn 2:6 (0:1)

0:1 - Dawid Gruchała-Węsierski (19), 0:2 - Damian Sierant (47), 0:3 - Hubert Szramka (49), 1:3 - Rafał Lisiecki (60 k), 1:4 - Jakub Tecław (63), 1:5 - zawodnik testowany (66), 1:6 - Jakub Mosakowski (73)

Stomil: Skiba (31 Kanclerz, 61 Kudrjavcevs) - Bucholc (46 Sierant), Byrtek (46 Tecław), Remisz (46 Biedrzycki), Carolina (46 Mosakowski), Iļjins (46 Jońca) - Łuczak (46 Hinokio), 19. Spychała (46 Straus), Ogrodowski (46 Świder), van Huffel (46 Szramka) - Gruchała-Węsierski (46 zawodnik testowany)