forBet promocja

Krótko - Inne

Koszulka Roberta Lewandowskiego na licytacji

2021-01-15 20:56:44 -

Do wylicytowania będzie koszulka Roberta Lewandowskiego. Fot. olsztyn.eu

Do wylicytowania będzie koszulka Roberta Lewandowskiego. Fot. olsztyn.eu

Podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie będzie można wylicytować koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem.

Koszulka reprezentacji Polski z nazwiskiem i autografem najlepszego piłkarza w naszym kraju trafia na olsztyńską licytację już drugi raz. W poprzednim roku przekazał ją prezydent miasta, w tym stanie się dokładnie tak samo. Jak to możliwe?

Otóż podczas minionego finału, aby kupić tę koszulkę, szyki zwarło środowisko olsztyńskich taksówkarzy. Wówczas wylicytowali ją za pięć tys. złotych.

- Zdecydowaliśmy, że to będzie koszulka przechodnia - wyjaśnia Arkadiusz Trzeciak, olsztyński taksówkarz. - Przez rok była u nas, a teraz postanowiliśmy niejako zwrócić ją prezydentowi Olsztyna, aby mógł ponownie przekazać ten fant na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

I tak się stało. Prezydent miasta obdarował koszulką jeden z olsztyńskich sztabów. Będzie można ją wylicytować podczas 29. finału WOŚP, który odbędzie się za nieco ponad dwa tygodnie - 31 stycznia (niedziela).

- Zachęcam do wzięcia udziału w licytacji - mówi Piotr Grzymowicz. - Chciałbym, aby ta koszulka znalazła nowego właściciela za jak największą kwotę i żeby została w rękach mieszkańców naszego miasta. Być może uda się wystawić ją podczas kolejnego finału? A pieniądze z tej licytacji na pewno zostaną przeznaczone na szczytny cel, wesprą polską ochronę zdrowia.

W poprzednim roku w Olsztynie kolejny raz pobity został rekord wielkoorkiestrowej zbiórki. Zgormadzonych zostało ponad 570 tys. złotych. W tym roku w stolicy Warmii i Mazur będą działać dwa sztaby miejskie założone przez Związek Stowarzyszeń "Razem w Olsztynie" (nr 5699) oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża (nr 4049). Będzie też wewnętrzny sztab w Zespole Szkół Budowlanych.

rys

źródło: olsztyn.eu

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
 #### #  # #  # 
#  # # # #  # 
#    #  #  # 
#    #  #  # 
#  #  #  # # 
 ####  #   ##