forBet promocja

News - II liga

Sokół Ostróda szlifuje formę. W piątek zagrają z Lechią Gdańsk

2021-01-12 11:34:54 Sokół Ostróda, Piotr Jacek

Sokół Ostróda trenuje na własnych obiektach. Fot. sokolostroda.com

Sokół Ostróda trenuje na własnych obiektach. Fot. sokolostroda.com

II-ligowy Sokół Ostróda w zeszłym tygodniu rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Zespół Piotra Jacka trenuje na własnych obiektach. W piątek zagrają pierwszy sparing, a rywalem będzie nie byle kto, bo ekstraklasowa Lechia Gdańsk.

Sokół Ostróda trenuje obecnie na bocznym boisku stadionu miejskiego. Murawa ze sztuczną nawierzchnią jest w dobrym stanie i nie trzeba szukać innego obiektu do szlifowania formy przed startem rundy wiosennej II ligi.

- Zobaczymy co będzie jak przyjdą teraz większe mrozy, ale póki co cały czas trenujemy w dobrych warunkach. Bardzo się cieszę, że mamy dobrą bazę - mówi Piotr Jacek, trener Sokoła Ostróda.

Póki co dwóch piłkarzy odeszło z Sokoła Ostróda. Klub rozwiązał umowy za porozumieniem stron z Erykiem Kobzą oraz Danielem Łuczakiem. Nie byli to kluczowi zawodnicy w rundzie jesiennej dlatego nie dziwi odejście tych piłkarzy z II-ligowca.

Z drużyną nie trenuje Błażej Niezgoda. Jagiellonia Białystok skorzystała z zapisów w umowie i postanowiła sprawdzić w jakiej formie jest ich piłkarz. Bramkarz ma za sobą solidną rundę w II lidze i nie dziwi zainteresowanie ekstraklasowicza tym piłkarze. Niezgoda pojechał z “Jagą” do Turcji na obóz. Po tym czasie wyjaśni się czy Jagiellonia będzie chciała skrócić wypożyczenie.

- Cieszę się, że promujemy zawodników - mówi trener Sokoła. - Taka jest nasza rola żeby był wynik i każdy miał propozycje. Błażej był wypożyczony i grał cały czas z dobrym skutkiem. Sprawa wyjaśni się około 20 stycznia jak piłkarz wróci z obozu. Zakładamy opcję z Błażejem i bez dlatego też testujemy bramkarzy.

Kto może trafić do Sokoła Ostróda? - Szykujemy wzmocnienie rywalizacji w każdej formacji - mówi Jacek. - Przyjeżdżają do nas zawodnicy, sprawdzamy ich, a z innymi rozmawiamy. Trochę to może potrwać, ale na koniec będziemy zadowoleni z naszych ruchów.

W Ostródzie trenuje dwóch młodzieżowców Stomilu Olsztyn: Jakub Staszak i Maciej Serbintowicz. Każdy z nich w rundzie jesiennej grał sporadycznie w I lidze. - Przyglądamy się im w treningu, dostaną też szansę w sparingu - tłumaczy Jacek.

W piątek Sokół Ostróda zagra pierwszy sparing. Formę zespołu z naszego regionu sprawdzi 8 zespół Ekstraklasy - Lechia Gdańsk.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
######  ##  #  # 
#    # # ## ## 
##### #  # # ## # 
#   ###### #  # 
#   #  # #  # 
#   #  # #  #