Liga gra! - Inne - Kobiety - I liga

Z 2:1 do 2:4. Porażka futsalistek AZS

2020-12-20 09:49:07 AZS UWM High Heels Olsztyn, Włókniarz Białstok

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Porażką olsztynianek zakończył się mecz 5. kolejki futsalowej pierwszej ligi kobiet. AZS UWM High Heels Olsztyn przegrał z Włókniarzem Białystok 2:4. Było to pierwsze zwycięstwo Włókniarza w tym sezonie.

Strata punktów spowodawała spadek "Wysokich Obcasów" na 5. miejsce w tabeli.

Ewa Kuliś (trener AZS UWM): - Pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando. Rywalki grały tak zwaną "lagę". Było o wiele więcej strzałów z naszej strony, lecz te uderzenia były niecelne. Bramkarka przyjezdnych bardzo dobrze też broniła. W drugiej części gry nasze błędy wykorzystywał białostocki zespół. W ostatnich minutach obudziłyśmy się trochę i zagrożeń pod bramką Włókniarza było więcej. Ponadto częstsze posiadanie piłki.

Aleksandra Kojadyńska (bramkarz AZS UWM): - Rywalki weszły w tę drugą połowę tak, jak powinny, czyli odrobiły straty. Wyszły z takim nastawieniem i to zrealizowały. Nie uważam, aby nasza gra przygasła, bo jeśli przegrywa się to troszeczkę trudniej gra się psychicznie, ale myślę, że dziewczyny byłe na tyle zaprawione w bojach, że mocno to aż tak nie wpłynęło. Jeżeli coś mogło wpłynąć to chyba brak szczęścia. Marta Smolińska oddała bardzo dużo strzałów, które powinny znaleźć się w bramce. Przeciwniczki tego szczęścia miały chyba aż za dużo.

• AZS UWM High Heels Olsztyn - Włókniarz Białstok 2:4 (2:1)

1:0 - Smolińska (2), 1:1 - Kalisz (3), 2:1 - Konopka (6), 2:2, 2:3 - Jasińska (22, 24), 2:4 - Żudzka (28)

AZS UWM: Kojadyńska - Duda, Wasilewska, Smolińska, Cwalińska

Rezerwowe: Krajewska - Konpka, Janiec, Buć, Dąbrowska, Piwko, Łapińska.