News - Inne

Hotel Roberts Port zdobył Wojewódzki Puchar Polski w futsalu

2020-12-19 20:05:10 Hotel Robert’s Port Mikołajki, WMZPN

Hotel Robert’s Port zdobył Wojewódzki Puchar Polski w futsalu. Fot. nadesłane

W sobotę odbył się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w futsalu. W finale po dogrywce wygrałą drużyna Hotel Robert’s Port Mikołajki.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej nie mógł zorganizować jednodniowego turnieju, dlatego zagrano w systemie pucharowym.

W finale spotkały się drużyny Hotel Robert’s Port Mikołajki oraz Tedi-Trans Nowe Miasto Lubawskie, które w półfinale wyeliminowały odpowiednio Elektroserwis Korsze oraz Błękitnych Pasym.

Finał odbył się w Orzyszu. Do przerwy goście z Nowego Miasta Lubawskiego prowadzi 4:1, ale po zmianie stron gospodarze wzięli się do odrabiania strat. Zdołali doprowadzić do remisu 5:5 i tym samym do dogrywki. W dogrywce goście opadli z sił i dali sobie strzelić jeszcze dwa gole. Ostatecznie Hotel Robert’s Port wygrał 7:5.

W nagrodę drużyna grająca w Orzyszu zagra w 1/32 finału Pucharu Polski.